W jaki sposób iPhone 5 osiąga wysokość w pomieszczeniu?


11

O ile mi wiadomo, istnieją tylko dwa sposoby, aby uzyskać wysokość, za pomocą GPS lub barometru. GPS nie nadaje się do użytku w pomieszczeniu, a iPhone5 nie ma barometru. Ale iPhone 5 może podać względnie dokładną wysokość bez barometru. Jak to możliwe?


W jakiej aplikacji masz tę wysokość?
Matthieu Riegler,

@MatthieuRiegler Altimeter
demonguy

Być może korzysta z pobliskich (znanych) lokalizacji i interpoluje?
MrWhite,

Ale przetestowałem co najmniej 3 różne aplikacje, wszystkie mogą uzyskać tę samą wysokość
demonguy

Odpowiedzi:


9

IPhone ma dwa sposoby na uzyskanie wysokości, ale barometr nie jest jednym z nich. Barometru można używać tylko do względnych wysokości, a nie bezwzględnych, chyba że znasz aktualne ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza. Ale oprócz GPS Apple utrzymuje bazę danych lokalizacji (prawdopodobnie obejmującą wysokość) ogromnej liczby sieci Wi-Fi, więc jeśli Wi-Fi jest włączone, może określić wysokość z bazy danych. Spróbuj wyłączyć Wi-Fi w telefonie i sprawdź, czy nadal może uzyskać wysokość.


1
Masz rację! Po wyłączeniu Wi-Fi i ponownym uruchomieniu nie mogę uzyskać wysokości! Ale dlaczego? W jaki sposób Apple uzyskuje wysokość punktu dostępowego WiFi?
demonguy

1
@ w3d Nie są to GPS ani barometr, to baza danych GPS i Wi-Fi. Będę edytować, aby było bardziej przejrzyste.
Mike Scott,

2
@MikeScott To nie ma sensu, dostaję wysokość na 1. piętrze i idę na 13. piętro (dokładnie w tej samej pozycji x i y), mogę również uzyskać prawidłową wysokość
demonguy

1
@MikeScott Jeśli masz dokładną lokalizację punktu Wi-Fi i dokładne obliczenie mocy sieci, myślę, że można obliczyć, jak wysoko jesteś powyżej lub poniżej AP. Nie jestem pewien.
Nzall,

3
Możesz to zrobić, jeśli masz dwa, najlepiej trzy znane punkty wysokości w zasięgu wzroku w danym momencie… tak samo robi GPS, triangulacja oparta na różnych znanych punktach.
Tetsujin,

0

Wszystkie czujniki GPS w naszych telefonach mogą określać wysokość, podobnie jak może określać dokładną lokalizację, ponieważ GPS został zaprojektowany w celu zapewnienia współrzędnych 3D.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.