Aplikacja Amazon Music nie uruchamia się


13

Niedawno kupiłem nowego Macbooka Pro, aby zastąpić starszego Aira. Wszystko działa świetnie, z wyjątkiem aplikacji Amazon Music. Pobiera i instaluje się dobrze, ale kiedy próbuję uruchomić go za pomocą Spotlight, dwukrotne kliknięcie w Finderze lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy + „Otwórz” w Finderze ... nic się nie dzieje. Dziennik systemu informuje, że:

com.apple.xpc.launchd[1] (com.amazon.music.87788[14329]): Service exited with abnormal code: 1

Niezbyt pomocny. Majstrowałem przy ustawieniach bezpieczeństwa i prywatności (tzn. „Zezwalaj na pobieranie aplikacji z”), ale to nic nie zmieniło. Próbowałem odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie za pomocą Homebrew Cask. Nic. Wiele razy próbowałem / ponownie instalowałem aplikację na różne sposoby. Nic.

Interesującą częścią i być może iskierką nadziei jest to, że jeśli przejdę do użytkownika gościa , mogę dobrze otworzyć aplikację.

Czy ktoś ma pojęcie, co może się dziać z moim kontem użytkownika, co miałoby wpływ na moją zdolność do uruchomienia określonej aplikacji?

Odpowiedzi:


22

Właśnie doświadczyłem tych samych objawów. Rozwiązałem to poprzez usunięcie ~/Library/Application Support/Amazon Music. Jedynym plikiem w tym katalogu był plik wywoływany i18nUpgrade.txtz zawartością Upgrade to i18n build.


Nie mogę uwierzyć, że nigdy nie sprawdziłem ~/Library/.... Jestem pewien, że sprawdziłem /Library/..., ale chyba pokładałem zbyt dużą wiarę w AppTrap. Cholera, nie mogę uwierzyć, że to było takie proste. Dzięki!
Rob Wilkerson

1
To ostatecznie rozwiązało problem dla mnie (po kilku miesiącach prób). Mogłabym teraz całkowicie mieć twoje dziecko.
Richard Clayton

1
Należy pamiętać, że należy usunąć sam katalog, a nie tylko zawartą w nim zawartość. rm -rf ~/Library/Application\ Support/Amazon\ Music/zrobi to z terminala.
bstempi,

Usunąłem plik i18nUpgrade.txt, ale to inne rzeczy z wcześniejszej wersji zdawały się powodować brak pamięci.
Otheus

W przypadku wersji 2019 musiałem również ręcznie utworzyć folder Wtyczki w katalogu Content aplikacji (znalezionym na podstawie błędów w konsoli).
FGM

3

Miałem ten sam problem na moim nowym Macbooku Air (zastępując starszego Macbooka Pro) z tym samym komunikatem na konsoli.

Usunięcie aplikacji i ponowna instalacja nie przyniosły żadnego efektu, a usunięcie ~/Library/Application Support/Amazon Musicnie przyniosło żadnego efektu.

Ostatecznie zadziałało usunięcie / odinstalowanie z AppCleaner i ponowna instalacja. Pliki zidentyfikowane przez AppCleaner:

  • /Applications/Amazon Music.app
  • ~/Library/Application Support/Amazon Music
  • ~/Library/LaunchAgents/com.amazon.music.plist
  • ~/Library/Preferences/com.amazon.music.plist

2

Usunięcie i18nUpgrade.txt nie rozwiązało mojego problemu. Więc usunąłem cały folder ~ / Library / Application Support / Amazon Music! I ... da da da ... Amazon Music uruchamia się i prosi o dane logowania :-)


To rozwiązało dla mnie rzeczyrm -rf ~/Library/Application\ Support/Amazon\ Music
SoluableNonagon

1

Za to, co warto, okazało się, że aplikacja Amazon Music Helper odmówiła wyjścia i uniemożliwiła mi ponowną instalację aplikacji. Monitor aktywności ujawnił, że pomocnik był umieszczony w samej aplikacji. Usunąłem to i mogłem ponownie zainstalować najnowszą wersję.


To też działało dla mnie. Zamknij wszystko, usuń instalator i pobrany obraz, a następnie uruchom ponownie aplikację i działa. Dużo QA zrobili na tym.
JohnMetta

0

To może nie być duża odpowiedź, ale miałem również problemy z aplikacjami innych firm podczas korzystania z MacBooka Pro. Oto kilka rzeczy, których możesz spróbować:

1. Upewnij się, że aplikacja może działać na twojej wersji Mac. [Na przykład; jeśli Twój komputer obsługuje 32-bitowe lub 64-bitowe aplikacje] Sprawdź witrynę Amazon, na której pobrano aplikację, aby sprawdzić, czy mają one różne wersje. Alien Skin ma artykuł o tym, jak uruchomić aplikację w wersji 32-bitowej, jeśli jest ona obsługiwana przez aplikację.

2. Czy na komputerze działa właściwy system OS X? [Aplikacja może obsługiwać tylko wersję 10.9 lub nowszą lub coś takiego.] Ponownie sprawdź Amazon, aby sprawdzić, czy mają określone wersje aplikacji. https://support.apple.com/en-ca/HT201260 - Znajdź wersję OS X i skompiluj informacje na komputerze Mac

3. Sprawdź, czy aplikacja znajduje się w Mac App Store . [Wersja App Store może otworzyć się bez trudności.]


W tym przypadku jest to aplikacja Amazon Music, która nie jest dostępna w App Store. Ta sama wersja aplikacji działa dobrze na moim MBA, na którym działa Yosemite, tak samo jak na nowym komputerze. Sprawdziłem uprawnienia i wszystko też wygląda dobrze. W tym momencie jestem zagubiony.
Rob Wilkerson

Mam zamiar edytować twoje linki - lepiej je opisać - ujawnić, że są to artykuły wsparcia Apple IMO.
bmike

0

To jest wystarczająco stare pytanie, odpowiedzią może być teraz pobranie najnowszego instalatora z Amazon (obecnie pod tym adresem URL ) i uruchomienie go.

Oznacza to, że nowszy instalator wydaje się być nieco bardziej dojrzały w sprawach krawędzi i częściowych instalacjach.


Dłuższa wersja:

Instalowałem przy użyciu lokalnej kopii starszego instalatora (od 2018 r.), Który powodował te same problemy, gdy nie udzielałem tego, bez względu na to, jakich uprawnień dostępu chciał.

Ponowne instalacje nie były dobre, bez względu na to, co usunąłem.

Pobranie najnowszego instalatora z Amazon (obecnie pod tym adresem URL ) załatwiło sprawę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.