Jak mogę czytać / zapisywać na kilku dyskach twardych utworzonych w systemie Windows 7,8 z systemu OS X


2

Dysk twardy mojego komputera - uruchomiony w8.1 - się zawiesił. Kupiłem komputer Mac mini, a teraz próbuję odzyskać pliki z uszkodzonego dysku (i innych). Wszystkie dyski mają uprawnienia tylko do odczytu, bez blokad wyświetlanych w oknach pobierania informacji. Czy istnieje sposób na zmianę uprawnień bez utraty plików?


Czy nie byłoby bezpieczniej skopiować pliki do innego pliku / partycji (HFS +) i edytować je stamtąd?
n1000

Odpowiedzi:


1

Status „tylko do odczytu” dotyczy identyfikatora UUID plików na dysku, które nie są już zgodne z danymi pochodzącymi z komputera Mac. Zasadniczo musisz „osierocić” te pliki.

Oto dobry opis tego, jak to zrobić, ale pamiętaj, że jest to NIEOFICJALNA metoda, która nie jest usankcjonowana przez Apple.

Jak włączyć obsługę zapisu NTFS w Mac OS X.


Dzięki - wygląda niebezpiecznie. Będę to traktować jako ostateczność.
TomG

Jeśli chcesz tylko pobrać pliki, możesz po prostu skopiować je na inny dysk (sformatowany dla komputerów Mac), a następnie przejąć na własność.
Allan

3
Allan może być bardziej zdecydowany. Nie włączaj uprawnień do zapisu, dopóki nie zakończysz odzyskiwania plików. Tylko do odczytu to błogosławieństwo, które daje czas na pobranie wszystkich plików, które można odczytać z wrzecion. Po uzyskaniu pełnej kopii zadzieraj ze skasowaniem lub naprawieniem struktury katalogów.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.