„Listy odtwarzania nie można dodać do biblioteki muzycznej iCloud”. Dlaczego?


11

Przeprowadzam migrację z Spotify i chcę, aby iTunes dostosował sposób dodawania utworów do listy „ulubionych”, tak jak działa utwór z gwiazdką w Spotify.

Początkowo utworzyłem Inteligentną listę odtwarzania, aby aktualizować się ze wszystkimi moimi ulubionymi utworami (nazwijmy tę listę odtwarzania 1 ). To nie zadziałało, ponieważ najwyraźniej ocena serca nie utrzymuje się między urządzeniami, a większość tego jest taka, że ​​mogę mieć tę aktualizującą się listę odtwarzania dostępną offline na urządzeniach mobilnych.

Moim drugim rozwiązaniem było stworzenie niemądrej listy odtwarzania i ręczne zaktualizowanie jej o każdą nową muzykę, którą złapie inteligentna lista odtwarzania. (Nazwijmy to Playlist 2. ) To działa (mogę ustawić tę ręczną listę odtwarzania, aby była dostępna offline na moim telefonie), ale kłopotliwe jest ręczne kopiowanie i wklejanie utworów za każdym razem, gdy szukam nowych utworów.

Moje trzecie rozwiązanie polegało na stworzeniu kolejnej inteligentnej listy odtwarzania, stworzonej specjalnie w celu odzwierciedlenia pierwszej. (Nazwijmy to Playlist 3. ). Pierwsza lista odtwarzania jest ustawiona na automatyczne dodawanie dowolnych utworów z serca, ale ponieważ ten parametr nie przenosi się na urządzenia mobilne, stworzyłem drugą inteligentną listę odtwarzania, która po prostu dodaje muzykę dodaną do pierwszej. Zasadniczo lustrzana lista odtwarzania, ale z innym parametrem.

To działa , ale pojawia się dziwny błąd:

Występuje błąd

Lista odtwarzania została utworzona i działa tak, jak zamierzałem (z powodzeniem tworzy kopię lustrzaną pierwszego przez cały czas), ale najwyraźniej z jakiegoś powodu nie mogę uzyskać do niej dostępu z innych urządzeń.

Dlaczego to się zdarza? Playlist 3 zawiera dokładnie te same utwory jako listy odtwarzania 1 , więc w danym powodu Playlist 3 „obejmuje rodzaje lub utwory, które nie kwalifikują innych nośników” nie ma żadnego sensu.

Ktoś wie, dlaczego tak się dzieje i / lub jak mogę rozwiązać swój początkowy problem?

Dzięki!

Odpowiedzi:


8

„Nie można przesyłać list odtwarzania, które odnoszą się do innych list odtwarzania”

Chwilę zajęło mi znalezienie rozwiązania tego problemu, ale ostatecznie to zrobiłem. Nie możesz już po prostu przeciągać i upuszczać utworów z list odtwarzania Apple na nowe, które sam tworzysz, ale nadal możesz to zrobić inaczej. Kiedyś też możesz kliknąć utwór prawym przyciskiem myszy, pojawi się menu, a następnie możesz „dodać do wybranej listy odtwarzania” - to też nie działa.

Rozwiązanie: jeśli przejdziesz do dowolnej listy odtwarzania Apple Music, najedziesz myszką na którąkolwiek z piosenek, zobaczysz małą ikonę z 3 kropkami - jeśli klikniesz LEWY przycisk, pojawi się menu (inne niż stare menu), a następnie dodaj utwór do żądanej, własnej listy odtwarzania. To wydaje się działać.

Problem polega na tym, że iTunes nadal ma zarówno starą, jak i nową metodę, ale tylko nowa metoda faktycznie działa.


Chciałbym, żeby komunikat o błędzie był trochę wyraźniejszy ... Dzięki!
Fabio Bracht

1
Co z moją własną muzyką sam wyprodukowałem? Nie ma go oczywiście w Apple Music
Julian F. Weinert

1
Czy to działa, jeśli żądana lista odtwarzania jest inteligentną listą odtwarzania?
user189728,

3

To w końcu dla mnie zadziałało.

  1. Utwórz nową listę odtwarzania i skopiuj wszystkie utwory z listy problemów
  2. Na liście odtwarzania usuń wszystkie pobrane pliki. Zrobiłem to, zaznaczając wszystkie utwory, klikając ... i wybierając „usuń pobieranie”.
  3. Dzięki temu ikona pobierania z iCloud pojawi się obok wszystkich utworów
  4. Następnie musiałem przejść i kliknąć każdą piosenkę, aby pobrać ją ponownie z iCloud. Około 10% moich piosenek nie pobierałoby się z iCloud.
  5. Przesunąłem 10% złych utworów na tymczasową listę odtwarzania i usunąłem je z nowej listy odtwarzania. Nowa lista odtwarzania będzie teraz synchronizowana z iCloud.
  6. Następnie przeciągnąłem i upuściłem każdą piosenkę, 1 na 1, z tymczasowej listy odtwarzania z powrotem na moją nową listę odtwarzania. Nie działałoby, jeśli przeciągnięto więcej niż 1 na raz.
  7. Po wykonaniu tej czynności moja nowa lista odtwarzania została zsynchronizowana z iCloud i wszystkimi moimi urządzeniami.

„Po prostu działa”, huh. Niewiarygodne. // W każdym razie myślę, że wolałbym poczekać, aż Apple zbierze ich gówno podczas aktualizacji, niż przejść przez te wszystkie prace, aby mieć coś, co powinno być automatyczne. Ale oczywiście, dziękuję za odpowiedź i życzę uznania!
Fabio Bracht

2

Widziałem ten błąd, gdy dodałem utwory bezpośrednio z zakładek „For You” lub „New” w iTunes do listy odtwarzania.

Aby naprawić błąd mojej listy odtwarzania, ręcznie dodałem utwory do Mojej biblioteki, a następnie dodałem je do listy odtwarzania. Byłem wtedy w stanie zsynchronizować tę listę odtwarzania.


1

iCloud niedawno wykonał aktualizacje, które sprawdzają tutaj status systemu

Miałem problemy z tworzeniem nowych list odtwarzania z mojego telefonu. Kiedy się wylogowałem i ponownie zalogowałem na swoje konto iCloud, ta funkcja wróciła.

Nie jestem pewien, czy to rozwiąże problem, ale może być nieoczekiwanym problemem, dlaczego tak się stało.


1

Odkryłem, że na mojej liście odtwarzania znajduję się kilka plików wideo, które nie byłyby synchronizowane / przesyłane. Te pliki mają ikonę obok, która wskazuje, że nie można ich przesłać. Usunąłem je z mojej listy odtwarzania i booyaa!


1

Oto bardzo szybka poprawka, którą znalazłem, która działa natychmiast:

  1. Kliknij Utwory, aby wyświetlić całą kolekcję muzyki.
  2. Command + A, aby wybrać wszystkie swoje piosenki.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Dodaj do biblioteki muzycznej iCloud.

Gdy to zrobisz, iTunes prześle resztę twojej biblioteki. Błąd powinien następnie rozwiązać się sam i nie zobaczysz ikony iCloud obok listy odtwarzania, której pierwotnie nie można dodać.

Mam nadzieję, że to zadziała dla Ciebie!


0

Przekonałem się, że niektóre utwory są dostępne w Apple Music, ale po dodaniu ich do istniejącej listy odtwarzania nie można zsynchronizować. Nie można go również udostępniać. To prawdziwy ból, szczególnie dlatego, że nie ma ostrzeżenia, która piosenka powoduje problem. Na przykład, jeśli nie posiadasz albumu Ed Sheeran X, spróbuj dodać Sing. Bum.


0

Co z listą ocen? Robiłem to przez lata z moją biblioteką iTunes i to tylko kwestia stworzenia inteligentnej listy odtwarzania dla wszystkich utworów z pięcioma gwiazdkami. Możesz zaimportować listę Spotify, wybrać wszystkie, ocenić je pięcioma gwiazdkami, a następnie zostaną automatycznie dodane do listy.

Robię to teraz z niewielkim sukcesem ... w tej chwili moim problemem jest to, że utworzona przeze mnie inteligentna lista odtwarzania dodaje losowe, nieocenione utwory z albumów w mojej bibliotece bez powodu, dla którego nie jestem w stanie ich rozpoznać.


0

Miałem ten problem i udało mi się go rozwiązać, klikając prawym przyciskiem myszy listę problemów i klikając „Duplikuj”.

Na zduplikowanej liście odtwarzania było sześć mniej utworów (co, jak podejrzewam, było przyczyną, dla której pierwotna lista odtwarzania nie mogła zostać zsynchronizowana), ale udało mi się bez problemu zsynchronizować ją z iCloud.


0

Jeśli przejdziesz do listy odtwarzania i powiesz jej uporządkowanie według utworu, możesz odzyskać możliwość kliknięcia małej ikony chmurki na pasku menu i sortowania w ten sposób. Jeśli zobaczysz chmury z liniami przez nie, usuń je z listy odtwarzania.

Upewnij się również, że usunąłeś teledyski z listy odtwarzania.

Oba te problemy uniemożliwiają udostępnianie listy odtwarzania między urządzeniami.


0

Znalazłem łatwiejszy sposób, aby to naprawić. W iTunes przejdź do preferencji i wyłącz bibliotekę muzyczną iCloud. Usuń to, co zostało - może ponownie dodaj to za pomocą Apple Music? - następnie włącz go ponownie. Problem rozwiązany :)


0

Oto, co działa: Kliknij dwukrotnie plik MP3, aby rozpocząć odtwarzanie w iTunes. Kliknij 3 kropki obok odtwarzanego tytułu utworu i wybierz opcję przesłania do muzyki iCloud. Zobacz obracającą się strzałkę po prawej stronie. Kliknij na nią, pokazując postęp przesyłania. Po zakończeniu przesyłania kliknij ponownie 3 kropki i wybierz dodaj do listy odtwarzania i gotowe. Próbowałem z wieloma plikami i utknął, więc dla pewności zrób to po jednym utworze.


0

Właśnie zacząłem używać Apple Music i stwierdziłem, że 1 z moich list odtwarzania z iTunes nie zsynchronizuje się. To była inteligentna lista odtwarzania, która zawierała 2 reguły odnoszące się do innych list odtwarzania (np. Nie dołączaj utworu tutaj, jeśli znajduje się on na jednej z tych list). Usunięcie tych 2 reguł rozwiązało problem, więc niestety zsynchronizuje teraz listę odtwarzania ma teraz 1700 utworów i nie było to dokładnie to, na co liczyłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.