Pełna pamięć iCloud: „Za mało pamięci”. Kopie zapasowe przekraczają 5 GB


17

Za mało miejsca

Podobnie jak wszyscy inni, otrzymuję powiadomienie, że moja iCloud jest pełna i nie można wykonać kopii zapasowej. iOS sugeruje mi, aby zaktualizować moją przestrzeń dyskową na moim koncie iCloud. Ponieważ chcę tylko przechowywać moje ustawienia, numery telefonów i inne „lekkie” elementy, nie widzę powodu, aby aktualizować. Myślę, że kilka gigabajtów powinno być więcej niż wystarczające do wykonania kopii zapasowej moich urządzeń.

Co zajmuje całe miejsce na moim iCloud?

Najpierw sprawdziłem na moim Mac-OS X Mavericks

W systemie OS XI sprawdziłem następujące opcje w „Preferencjach systemowych” -> „iCloud”:

 • Kopia zapasowa 4,44 GB
 • Dokumenty 550,7 MB
 • Poczta 5 MB

Ustawienia systemowe iCloud

Dobra, moja główna pamięć istnieje typu „Kopia zapasowa”. Sądzę, że są to kopie zapasowe z mojego iPada i iPhone'a, ale Preferencje systemowe nie dają mi dalszych wskazówek. Spójrzmy na mój iPhone

Wyciągnąłem iPhone'a - iOS 8.4

Idę do „Ustawienia” -> „iCloud”:

 • iCloud Drive ON
 • Zdjęcia
  • Biblioteka zdjęć iCloud wyłączona
  • Mój strumień zdjęć jest wyłączony
  • Udostępnianie zdjęć iCloud WŁĄCZONE
 • Poczta wyłączona
 • Kontakty, kalendarze, przypomnienia, Safari, notatki, paszport
 • Kopia zapasowa, pęku kluczy, Znajdź mój iPhone ON

Ustawienia iCloud

Następnie przechodzę do „Ustawienia” -> „iCloud” -> „Pamięć”:

 • Całkowita pamięć 5.0 GB
 • Dostępne 15,9 MB

iCloud Storage

Idę do „Ustawienia” -> „iCloud” -> „Pamięć” -> „Zarządzaj pamięcią”:

OSTATNIA KOPIA ZAPEWNIA

Wymagane jest dodatkowe 5 GB przestrzeni dyskowej. Aby kontynuować tworzenie kopii zapasowej tego iPhone'a, wykonaj jedną z następujących czynności:

 • Zmień opcje tworzenia kopii zapasowych
 • Usuń niektóre dane
 • Kup więcej miejsca

Ponadto umożliwia mi następujące wykorzystanie moich danych:

Kopie zapasowe:

 • Kopia zapasowa iPhone'a 4,3 GB
 • Kopia zapasowa iPada 137,4 MB

Dokumenty i dane:

 • Niektóre dokumenty o łącznej wielkości 534,6 MB

pełny

Okej, więc cała moja pamięć idzie na „Kopie zapasowe”. Pozwala wybrać kopię zapasową iPhone'a (i tutaj się zgubiłem ...)

„Ustawienia” -> „iCloud” -> „Pamięć” -> „Zarządzaj pamięcią” -> „iPhone Backup”:

OPCJE ZAPASOWE

Wybierz dane, których kopię zapasową chcesz utworzyć. Do utworzenia kopii zapasowej tego iPhone'a wymagane jest dodatkowe 5,0 GB

Następny rozmiar kopii zapasowej 5,0 GB ⚠️

 • Biblioteka zdjęć 2.3 GB WYŁ
 • WhatsApp 550 MB WYŁ
 • Keynote 238 MB WYŁ

Co zajmuje miejsce?

Nie ma miejsca wymagającego tworzenia kopii zapasowych i nadal zajmuje 5,0 GB ... Czego mój telefon chce wykonać kopię zapasową, która zajmuje 5,0 GB miejsca? Czy istnieje sposób, aby to zwizualizować? Chcę tylko wykonać kopię zapasową niektórych ustawień i kontaktów, żadnych ważnych rzeczy ...

Jak mogę wykonać kopię zapasową moich plików z domyślnym 5 GB?


1
Dlaczego nie wykonać kopii zapasowej w iTunes? Nie potrzebowałoby dodatkowej przestrzeni w chmurze.
bret7600

@ bret7600 To, co wiem, ale to nie jest pytanie.
CousinCocaine

Czy usunąłeś swoje wiadomości?
pjtnt11

Pierwsze zdjęcie pokazuje tworzenie kopii zapasowej zdjęć, ale ostatnie zdjęcie nie - czy coś się zmieniło, czy jest gdzieś problem? Czasami ponowne uruchomienie komputera lub wylogowanie z usługi iCloud i ponowne zalogowanie zniszczy stare wymagania dotyczące pamięci.
Tetsujin

@ pjtnt11, właśnie usunąłem wszystkie moje wiadomości, ale rozmiar kopii zapasowej nadal wynosi 5 GB
CousinCocaine

Odpowiedzi:


11

Co zrobić, gdy nie masz wystarczającej ilości miejsca, ponieważ rozmiar kopii zapasowej jest zbyt duży:

 • Usuń bieżącą kopię zapasową z iCloud dla tego konkretnego urządzenia z systemem iOS.
 • Kopia zapasowa iCloud jest teraz automatycznie wyłączana, więc włącz ją ponownie.
 • Utworzono nową kopię zapasową o rozsądnym rozmiarze.

Teoretycznie Twój telefon może ulec awarii w krótkim czasie, gdy nie masz kopii zapasowej, więc możesz najpierw uruchomić kopię zapasową iTunes.

przechowywanie


2
Właśnie to zrobiłem wczoraj. Usunąłem moją poprzednią kopię zapasową i zacząłem od zera. Mój rozmiar kopii zapasowej wynosi teraz 378,8 MB, mniej więcej tyle, ile się spodziewałem. Jak to jest poprawna odpowiedź,
ułożyłeś

Jak można wykonać kopię zapasową w iTunes?
gideon

4

Moja odpowiedź oparta jest na Moim osobistym doświadczeniu, więc może, ale nie musi być dla ciebie ważna.

Na podstawie dostarczonych przez ciebie informacji przypomniało mi to podobną sytuację, z którą miałem kiedyś do czynienia. iCloud nie tworzy kopii zapasowej ostatnich danych kopii zapasowej, ale zapisuje również kopie zapasowe plików wcześniej, tak jak w przypadku, jeśli utworzyłem kopię zapasową dzisiaj, a następnie utworzyłem kopię zapasową w przyszłym tygodniu, zachowa oba dane tak, jak chciałbym iść do niższej wersji kopii zapasowej na wypadek, gdybyś chciał przywrócić z najnowszej wersji kopii zapasowej. Wygląda to tak jak na poniższym obrazku.

To właśnie blokuje przestrzeń w kopii zapasowej.

PS: Ten link wyjaśni, jak przywrócić do nie tak niedawnej kopii zapasowej, co również potwierdza mój punkt widzenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

Rozwiązaniem, które działało dla mnie dziś wieczorem na iPhonie 7 z systemem iOS 12.2, który wyświetlał „następny rozmiar kopii zapasowej” ponad 8 GB, mimo że prawie nic w telefonie wybranym do włączenia do kopii zapasowej iCloud było zmiana czasu trwania „Keep Messages” na Settings > Messagesod „zawsze” na „1 Year”.

(Stało się tak pomimo Wiadomości ustawionych tak, aby nie używać iCloud w Settings > [My Name] > Messages, w sekcji „APLIKACJE ZA POMOCĄ ICLOUD” na tej stronie).

Spowodowało to zmniejszenie „następnego rozmiaru kopii zapasowej” (zgodnie z danymi Settings > [My Name] > Manage Storage > Backups > This iPhone > Backup Sizedo 3,6 GB i pozwoliło na utworzenie kopii zapasowej w iCloud (przy użyciu mojej bezpłatnej przestrzeni dyskowej 5 GB).

Zauważyłem również, że Wiadomości w ogóle nie pojawiały się na liście aplikacji pod adresem Settings > [My Name] > Manage Storage > Backups > This iPhone > Show All Apps. Oczywiście dane Wiadomości (w tym zdjęcia i filmy wysyłane i odbierane?) Są zawsze uwzględniane w kopiach zapasowych iCloud?


To był dla mnie dokładnie problem. Zmiana czasu trwania „Keep Messages” drastycznie zmniejszyła rozmiar kopii zapasowej. Wygląda na to, że wada UX nie pokazuje tych elementów w obliczonym rozmiarze kopii zapasowej.
Motoma

0

Cierpiałem na te same wiadomości / problemy, co ty? Moja kopia zapasowa iCloud zawierała wszystkie aplikacje, które kiedykolwiek instalowałem. Wyłączyłem te, które nie miały znaczenia do zapisania, i sprawdziłem pamięć, co pokazało, że mam 4,5 KB!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.