Zużycie procesora jest zbyt duże w przypadku Yosemite i zewnętrznego monitora


24

Używam Yosemite 10.10.4 na moim MacBooku Pro (2012).

Kiedyś pracowałem z monitorem zewnętrznym: monitor Apple Thunderbolt 27 ".

Problem polega na tym, że według Monitora aktywności kernel_taskproces zużywa ponad 600% procesora, nawet jeśli nie są uruchomione żadne zadania! Komputer staje się całkowicie bezużyteczny.

Obejściem tego problemu jest odłączenie zewnętrznego monitora, ale naprawdę potrzebuję tego dodatkowego ekranu do działania.

Dlaczego Apple nie naprawił tego problemu w najnowszej aktualizacji Yosemite?

Czy można to naprawić?


Mam podobny problem z moim MacBookiem Pro 13 „Procesy UserEventAgent, uruchomione i mds_stores nagle zajmują 52% całego procesora od razu po podłączeniu mojego drugiego wyświetlacza. Nie jest to temperatura… nic nie robi się tak cieplejsze w 0,5 sekundy. Dosłownie , uruchom „górę” na ekranie i podłącz piorun / zewnętrzną kartę wideo, a gdy tylko ekrany wrócą z odświeżania i okna znów będą widoczne, zobaczysz, że te trzy procesy przeskoczyły na górę i bezczynnie czas spadł z 97% do 47%. Słyszałem, że 15-calowe modele miały problem z temperaturą

Odpowiedzi:


14

Jest to funkcja projektowa udokumentowana przez Apple. Sprawdź, czy chłodzenie komputera Mac i procesora może ponownie przyspieszyć i wykonać żądaną pracę. Zobacz ten post dotyczący pomysłów na chłodzenie w trybie klapki.

Możesz teraz kupić stojaki zaprojektowane do chłodzenia komputera Mac.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj raz zresetować kontroler zarządzania systemem, aby upewnić się, że nie jest to błąd pomiaru.

Jeśli potrzebujesz tylko okazjonalnego chłodzenia lub, aby się przekonać, idź dalej, otwórz klapkę i upewnij się, że jest dobra wentylacja i że nie blokujesz wlotu lub wylotu powietrza przez zawiasy wyświetlacza. Oprogramowanie do zarządzania temperaturą dość szybko reaguje na zmiany temperatury wewnętrznej. może nawet użyć Magnesów, aby wymusić uśpienie wyświetlacza, gdy jest on rzeczywiście otwarty, a także odsłonięcie całej powierzchni klawiatury i ochłodzenie komputera Mac, który uważa, że ​​nadal działa w trybie zamkniętej klapki.

Monitor aktywności może pokazywać, że proces o nazwie kernel_task zużywa duży procent twojego procesora, i w tym czasie możesz zauważyć dużą aktywność wentylatora. Ten proces pomaga zarządzać temperaturą, czyniąc procesor mniej dostępnym dla procesów intensywnie go wykorzystujących. Innymi słowy, kernel_task reaguje na warunki, które powodują, że procesor staje się zbyt gorący. Kiedy temperatura spada, kernel_task automatycznie zmniejsza swoją aktywność.

Więc zrezygnuj z innych zadań i aplikacji, których nie potrzebujesz, jeśli nie możesz sprawić, by fizyczne ustawienie komputera Mac było fajniejsze lub bardziej sprzyjało promieniowaniu ciepła, jeśli konwekcja nie działa. GPU spowoduje dużo ciepła, jeśli popycha wiele pikseli. Zmniejszenie rozdzielczości może pomóc w przypadku krawędzi, ale będziesz chciał zaatakować ogólnie chłodzenie jako pierwszy krok.

Możesz także zdobyć zaawansowane narzędzia do sprawdzania wydajności procesora w celu potwierdzenia, że ​​reaguje on na ciepło:


37 stopni Celsjusza (w Paryżu) nie pomaga ... Zgadzam się. Ale dlaczego nie miałem tego problemu podczas korzystania z Mountain Lion?
Mik378,

1
@ Mik378 Tak - a szkło zatrzymujące cienką warstwę powietrza jest niezwykle skutecznym izolatorem. Wystarczy ledwo wcisnąć ekran z podkładką, aby wewnętrzny wyświetlacz był nadal wyłączony (czujnik zbliżeniowy do snu wykrywa magnes na wyświetlaczu) - lub lepiej - użycie magnesu na zewnątrz i całkowite otwarcie komputera Mac są dobre dla bardzo ciepłych środowisk. Również WOW 37 ° w Paryżu !!
bmike

Ale nadal potrzebuję monitora Macbooka. Tak, bardzo, bardzo gorący tydzień;)
Mik378

1
@ Mik378 Może być konieczne wybranie, czy temperatura nie może być obniżona. Użyłem Duet Display, aby mój komputer Mac działał chłodniej i nadal miał dwa ekrany. Potrzebujesz jednak iPada i kilku $$. Być może teraz, gdy wiesz, że to chłodzenie, możesz to zrobić, zmniejszając obciążenie generowania ciepła przez GPU (zmniejsz rozdzielczość), aby uzyskać większą pojemność procesora. Ponadto, jeśli dasz mu spać przez 20 minut i nadal widzisz natychmiastowe wysokie kernel_task, może to mieć problem ze sprzętem (zły czujnik temp.
Itp.

Wow fajnie :) Nie wiedziałem o tej aplikacji Duet Display. Posiadam iPada, więc wypróbuję go. Dzięki :)
Mik378


4

Mam MacBooka Pro Retina, 15-calowy, koniec 2013 r. 2,3 GHz Intel Core i7 16 GB 1600 MHz DDR3 NVIDIA GeForce GT 750M 2048 MB Intel Iris Pro 1536 MB

Z zewnętrznym monitorem Scepter X325BV podłączonym przez HDMI. Zauważyłem również procent procesora zbliżony do 500%.

Zrobiłem trzy rzeczy, które wydają się to naprawić:

  1. Zmieniłem monitor siatkówki laptopa na główny.

  2. W Preferencjach systemowych> Oszczędzanie energii odznaczyłem opcję „Automatyczne przełączanie grafiki”.

  3. W Preferencjach systemowych> Kontrola misji odznaczyłem „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie”.

Zmiana preferencji oszczędzania energii Chandaż Prefs Mission Control


Dziękujemy za opublikowanie tego rozwiązania, Mark! Zmiana kontroli misji naprawiła to dla mnie pod koniec 2015 roku MBP11,5 z dyskretną grafiką i podwójnymi wyświetlaczami Thunderbolt - nie musiałem automatycznie przełączać grafiki. Po raz pierwszy zauważyłem problem dość niedawno w Sierra i przeprowadziłem czystą aktualizację do High Sierra, myśląc, że mam jakieś złośliwe oprogramowanie, które powoduje rozwiązanie problemu. Ale dopiero po odznaczeniu opcji „Wyświetlacze mają oddzielne przestrzenie” problem zniknął. Zaczynałem myśleć, że mam problemy ze sprzętem.
NateTheGreat

3

Mam podobny problem z 13-calowym MBP8,1 z 2011 r. (Procesor i7 2,7 GHz i grafika HD3000), a dla mnie jest całkiem pewne, że jest wywołany przez operacje wymagające intensywnego wideo. Co ciekawe, monitor sprzętu pokazał temperatury w zakresie 70 ° C , dość daleko od temperatur 90 + C, które już widziałem podczas wykonywania dużych zadań kompilacji.

Zdjąłem dolną płytę i usunąłem znacznie więcej drobnego pyłu z wentylatora i jego otworów wentylacyjnych, niż się spodziewałem, a dmuchanie na płytę logiczną wyparowało jeszcze bardziej. W modelu 13 "wentylator można wyjąć za pomocą zaledwie 3 śrub po zdjęciu dolnej płyty, więc łatwo jest go wyczyścić (ostrożnie ze złączem!). Od tego czasu nie korzystałem z systemu zbyt wiele, ale pierwsze wrażenia były takie wentylator znów był znacznie bardziej skuteczny i problem zniknął.

Kolejne kroki będą działać bez dolnej płyty i zmniejszając rozdzielczość mojego ekranu zewnętrznego z 1920 * 1080 do 1680 * 1080 (res. Mojego poprzedniego panelu, z którym nigdy nie miałem problemów, i rozdzielczość, która jest wyraźnie łatwiejsza na GPU do odtwarzania wideo) .

Nigdy nie zrozumiałem, dlaczego ktoś chciałby podłączyć ekran zewnętrzny i NIE używałby jednocześnie „wewnętrznego” (oszczędzanie baterii? W takim przypadku po prostu wyłączam podświetlenie…)


2

Mam prostszą poprawkę, którą przeczytałem w innym wątku. Wątpiłem, żeby to zadziałało, ale się udało! Kupiłem zasilaną przez USB podkładkę chłodzącą do mojego 15-calowego Retina w połowie 2012 roku. Korzystam z obu portów Thunderbolt, aby zasilać dwa monitory Dell 24 ”za pośrednictwem ich portów Display.

Zanim musiałem odłączyć drugi monitor lub użyć portu HDMI o niższej rozdzielczości od mojego laptopa, aby zatrzymać problem z niekontrolowanym procesorem kernal_task. Kilka narzędzi, których użyłem do zmierzenia powodzenia tej poprawki, to natywna aplikacja „Monitor aktywności” oraz aplikacja „Temperature Gage” z oprogramowania Tunabelly dostępna w sklepie z aplikacjami Mac.

W przypadku sprzętu kupiłem podkładkę chłodzącą Cooler Master / X-Slim 160 mm z wentylatorem na Amazon: https://www.amazon.com/gp/product/B005C31HC0/ref=oh_aui_detailpage_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Przy wszystkich poprawkach oprogramowania, które czytałem, nie mogłem uwierzyć, że to naprawi mój problem, ale do diabła, tak się stało!


1

Masz MacBooka Pro (Retina, 15-calowy, koniec 2013 r.) I od 300 do 600% wykorzystania procesora kernel_task. Po przeczytaniu w Internecie spekulacji na temat tego, że jest to zabezpieczenie przed przegrzaniem, zacząłem się zastanawiać, dlaczego moja maszyna nie radzi sobie z przesyłaniem danych do trzech monitorów. Postępując zgodnie z instrukcjami tutaj , spojrzałem i zobaczyłem, że żadna z uruchomionych przeze mnie aplikacji nie używała wysokiej klasy karty. Po wejściu System Preferences > Energy Saveri wyłączeniu Automatic graphics switching(zmuszeniu do używania wysokiej klasy karty) wydaje się, że problem został rozwiązany.


1

Gdyby ten sam problem przy podłączaniu monitorów kernal_task przeszedł przez dach i komputer przestał reagować.

Po odłączeniu monitorów wszystko wróciło do normy.

Zauważyłem, że podstawa laptopa jest bardzo ciepła, więc podniosłem ją o cal (używając małego pudełka), co rozwiązało problem.

Mogę tylko zgadywać, że odsłonięta powierzchnia była wystarczająca, aby zapewnić, że maszyna pozostanie w dopuszczalnym zakresie.


1

Znalazłem ten sam problem w High Sierra podłączonej do telewizora 4K Samsung Curve TV za pomocą HDMI i żadne z wymienionych rozwiązań nie działało dla mnie i nie chciałem usuwać plików systemowych.

Po pewnym czasie znalazłem łatwe alternatywne rozwiązanie, które podzielę się poniżej: (zrzut ekranu po francusku) Preferencje monitora zewnętrznego

  1. Otwórz preferencje monitora i wybierz okno preferencji okna zewnętrznego
  2. Domyślnie OS X spróbuje zdefiniować dla ciebie rozdzielczość. Zastąp to, przełączając na sterowanie ręczne
  3. Zmień na inną rozdzielczość, każdy to zrobi
  4. Wróć do żądanej rozdzielczości, ale ręcznie

Proszę o komentarz, jeśli to zadziałało. dzięki


1

Dla mnie, pomimo próbowania wielu, wielu różnych podejść i zajmujących cały dzień i pół mojego czasu, rozwiązanie w końcu było proste: wziąłem puszkę ze sprężonym powietrzem i wydmuchnąłem otwory wentylacyjne, które chowają się w zawiasie ekranu .

To natychmiast powstrzymało fanów przed hałasem (czego nie zauważyłem, że narastało i rozwijało się przez trzy lata posiadania maszyny) i pozwoliło na obniżenie temperatury.

Już bez przekonania próbowałem zdmuchnąć kurz, ale najwyraźniej nie udało mi się go usunąć.

Uwaga: Używanie sprężonego powietrza jest niebezpieczne dla urządzenia. Trzymaj puszkę pionowo, aby uniknąć wydostawania się płynu. Ciecz jest wystarczająco zimna, aby uszkodzić delikatne elementy. Z tego samego powodu rozpylaj krótkie serie. Również krótkie serie powinny pomóc w pewnym stopniu uniknąć rozkręcania fanów, co uważa się za potencjalnie szkodliwe (podobno nie jestem do końca przekonany o tym niebezpieczeństwie, ale może się mylić!).

Bezpieczniejszą i bardziej kompletną opcją byłoby zabranie urządzenia do Apple Genius Bar lub innego miejsca naprawy laptopa (jeśli nie jest objęty gwarancją) i otwarcie go i wyczyszczenie.

Byłem zaskoczony, jak odłączenie monitora natychmiast spowoduje kernel_taskpowrót procesu do normy. Więc fakt, że było to związane wyłącznie z temperaturą, nie był łatwy do zauważenia, ponieważ spodziewałbym się, że opóźnienie kernel_taskuspokoi się wraz ze spadkiem temperatury.

Uważam, że przynajmniej w moim przypadku jest to prawdziwa poprawka tego problemu.

Zauważ, że jak wspomniano w niektórych innych odpowiedziach, zachowanie kernel_taskjest celowe: https://support.apple.com/en-us/HT207359 Co mówi:

Jedną z funkcji kernel_taskjest pomoc w zarządzaniu temperaturą procesora poprzez uczynienie go mniej dostępnym dla procesów intensywnie go wykorzystujących.


1

Wysoka temperatura części podwozia podczas ładowania wraz z podłączonymi urządzeniami peryferyjnymi może powodować ten problem, przynajmniej w przypadku MBP 2017. Wystarczy przesunąć kabel ładujący z lewego do prawego portu, aby schłodzić hotspot i rozwiązać problem. Na maszynie z ładowaniem MagSafe spróbuj odłączyć urządzenia peryferyjne od lewych portów, aż bateria będzie pełna.

Dowód można znaleźć na stronie /apple//a/363933/27135

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.