Skrót do przełączania między różnymi oknami tej samej aplikacji?


283

Otworzyłem dwa okna Google Chrome (ponieważ używam wielu Gmailów), a kiedy robię Cmd ⌘ Tab ⇥skrót, pokazuje mi tylko inne aplikacje, które otworzyłem, ale nie pokazuje innych okien Chrome, które są już otwarte.

Jak przejść do drugiego okna Google Chrome, które otworzyłem za pomocą skrótu klawiaturowego?

Odpowiedzi:


326

Klawiatura brytyjska
[patrz inne języki]

Cmd ⌘ `

Cmd ⌘ Shift ⇧ ` iść w drugą stronę.

Lewy z na klawiaturze brytyjskiej [bez przesunięcia ~]

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwaga: Działa to tylko wtedy, gdy wszystkie okna znajdują się w tej samej przestrzeni, a nie, jeśli są one rozmieszczone na wielu przestrzeniach, w tym na pełnym ekranie. Aby temu zaradzić, użyj Cmd ⌘Tabjak zwykle i na ikonie aplikacji, którą chcesz przełączać okna, naciśnij klawisz strzałki w dół ( Cmd ⌘nadal wciśnięty). Następnie użyj klawiszy lewo / prawo, aby przejść do żądanego okna między spacjami i pulpitami.

Możesz to również osiągnąć, klikając ikonę aplikacji w Docku - ta metoda również przełączy się na okna pełnoekranowe, czego inne metody nie będą ..

Z komentarzy - Możesz sprawdzić, które polecenie klawisza jest dla twojego języka, przełączając się do Findera, a następnie spójrz do menu Okno na „Przełączaj się między oknami” ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

BTW, szczególnie w Chrome i Safari, ale żadna inna aplikacja, którą znam na Macu, Cmd ⌘ (number) wybierze poszczególne zakładki w oknie z przodu.

Wydaje się również, że Cmd ⌘ ` jest to kolejny z tych skrótów specyficznych dla języka; więc jeśli ktoś znajdzie więcej wariantów, określ, dla jakiego języka i typu klawiatury.

Jeśli ktoś znajdzie nowe kombinacje dla różnych języków, sprawdź tutaj Układ klawiatury - Apple KB: Jak rozpoznać lokalizacje klawiatury - i dodaj to, a także źródło wejściowe, którego używasz w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Źródła wejściowe.
Dodaj obrazek klawiatury ze strony KB, jeśli to pomogłoby.
Ułatwi to przyszłym pracownikom Google.

Więcej informacji:
Możesz zmienić klawisze w Prefektach systemu> Klawiatura> Skróty> Klawiatura ...
chociaż nie wyświetla odwrotnego kierunku, nadal działa po dodaniu shift do nowej kombinacji. Testowałem, przenosząc mój z ` (i ~ ) do § (i ± )

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz użyć alternatywy Ctrl ⌃ F4 [widocznej w powyższym oknie prefs], ale to prawie bezkrytycznie maszeruje przez każde otwarte okno we wszystkich Przestrzeniach, bez przełączania się za każdym razem na odpowiednią Przestrzeń. To naprawdę nie jest zbyt przydatne, chyba że użyjesz pojedynczej spacji, która jest tutaj uwzględniona dla kompletności.


80

Na klawiaturze amerykańskiej:

Następne okno: Command ⌘ `

Poprzednie okno: Command ⌘ Shift `

` to klucz nad Tabklawiszem, więc jest podobny do Command ⌘ Tabskrótu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

W innym języku:

Przejdź do System Preferences-> Keyboard-> Shortcuts-> w lewym menu, wybierz Keyboard-> w prawym menu, wybierz Move focus to next window. Możesz teraz zmienić skrót do dowolnego klawisza na Tabklawiaturze, aby działał zgodnie z przeznaczeniem.

Uwaga:
Nie działa, gdy okno jest w trybie pełnoekranowym. W takim przypadku musisz użyć skrótów Kontroli misji, np. Ctrl ⌃ I Ctrl ⌃


17

Cmd+ `oczywiście zadziała, ale robię to inaczej.

Robię Cmd+, tabkiedy to robię, nie wypuszczam, Cmdwięc otwarte aplikacje są nadal widoczne. Gdy będzie widoczny, nacisnę .

W ten sposób pokaże wszystkie otwarte aplikacje z animowanymi, dzięki czemu możesz nawigować za pomocą klawiszy strzałek.10

Zrozumiałem, dlaczego cmd + `nie działa w połowie czasu. Twoje aplikacje nie mogą być w trybie pełnoekranowym, co jest dość głupie, ale wypróbowałem to w oknie Findera, jak wspomniano powyżej, nie ma problemu. Wyjąłem oba chromowane okna z pełnego ekranu, a skrót działa jak urok.

AKTUALIZACJA

Najlepsze, co mogłem wymyślić, to naciśnięcie klawisza Control + lewo lub prawo na klawiaturze. Cyklicznie przechodzi przez wszystkie okna pełnoekranowe, ale hej przynajmniej to jest coś.

Również ustawienia klawiatury w Ameryce Północnej, choć nie sądzę, żeby to miało znaczenie, ponieważ problem, zakładając przynajmniej, że aplikacja była na pełnym ekranie.
3

W układzie klawiatury francusko-kanadyjskiej jest to option+ cmd+à


2

Command+ `to sposób na przejście w systemie OS X do zmiany między oknami tej samej aplikacji.


1
Musisz dodać klawiaturę narodowościową i system operacyjny, który działa. To kolejna z tych ustawień „zmiany według języka”
Tetsujin,

1

Kombinacja klawiszy do przełączania między dokumentami aplikacji na hiszpańskiej klawiaturze to Cmd+ ^`[(klawisz obok litery P, który jest rzeczywistym klawiszem wstecznym na hiszpańskiej klawiaturze, a także drukuje symbole „^” i „[”, gdy są używane w połączeniu z Shift i Alt odpowiednio).

Hiszpańska klawiatura Apple


-1

polecenie + numer działa dla mnie, po prostu upewnij się, że twoja blokada nie jest włączona. Używam macOS Sierra 10.12


2
Cmd [liczba] służy do wybierania poszczególnych kart w jednym oknie.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.