Co powoduje, że aktualizacja oprogramowania wykorzystuje nadmierne zasoby i zabija czas reakcji mojego komputera Mac?


17

Zwykle mój komputer Mac działa całkiem wygodnie, ale przez ostatnią godzinę był prawie bezużyteczny. Kiedy piszę, przez kilka sekund wyświetla się to, co wpisałem lub po prostu piłki plażowe. Jeśli spróbuję otworzyć nową kartę w przeglądarce Safari, pojawienie się zajmie około pół minuty.

Kiedy otworzyłem Monitor aktywności, aby zobaczyć, czy mogę się zorientować, co się dzieje. „Aktualizacja oprogramowania” zajmowała 100% procesora, a ciśnienie pamięci jest na czerwono. Próbowałem otworzyć aplikację App Store, aby zobaczyć, czy to mi powie, ale aplikacja po prostu się otwiera, ale nie rysuje żadnej zawartości.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie powiedziałem komputerowi Mac, aby cokolwiek zaktualizował, a aplikacja App Store wydaje się teraz bezużyteczna, więc jak mogę dowiedzieć się, co to powoduje?


mój był zajęty aktualizowaniem stron, notatek i keynote w tle [bez wyraźnego powodu, ponieważ podobno były już aktualne], podczas gdy ja próbowałem go znaleźć 10.10.4 i iTunes. Czekałem na to, a następnie uruchomiłem ponownie. Wszystko wróciło do normy i wtedy dostałem zarówno aktualizacje OS X, jak i iTunes.
Tetsujin,

2
Ponadto - sprawdź, co ustawiłeś w Preferencjach systemowych> App Store - jest tam mnóstwo opcji aktualizacji w tle.
Tetsujin,

Miałem ten sam problem. Procesor 100%. Po prostu zabij ten proces w monitorze aktywności. Następnie sprawdź, czy aktualizacja będzie działać zgodnie z oczekiwaniami.
Pratik

Odpowiedzi:


15

Jeśli otworzysz aplikację konsolową, domyślnie jest to „Wszystkie wiadomości”, która może nie zawierać żadnych użytecznych informacji.

Jeśli jednak otworzysz aplikację Console, a następnie otwórz opcję „/ var / log” w dolnej części okienka źródłowego po lewej stronie, powinieneś znaleźć wpis dla „install.log”. Jeśli wybierzesz, że powinieneś zobaczyć pewne informacje na temat tego, co oprogramowanie faktycznie robi lub próbuje zrobić na twoim komputerze.


1
Plik FWAVC.framework / Versions / A / FWAVC nie jest w oczekiwanym stanie przed lub po łatce dla (pakiet: com.apple.pkg.update.os.10.10.4.14E46.delta) 30 czerwca 17:27:56 Nowy gospodarzowi 2.home softwareupdated [388] pakiet autoryzacja: finalSHA1String = 2276768b20f52471f8097c493254cae3f0e2f33f, trawienia = 1edd7f907902ac44e0d895302abe4fa7d8393e94 (opakowanie: com.apple.pkg.update.os.10.10.4.14E46.delta)
jeremie

Tak, to te same komunikaty o błędach, które otrzymałem. Zapisałem to jako osobne pytanie tutaj. apple.stackexchange.com/questions/193814
Alistair McMillan

1
Bardzo pomocny (+1). Doprowadziło mnie od razu do czegoś, co zwariowało (tysiące wpisów w logach) dzięki oprogramowaniu HP Printer, które próbuje aktualizować w kółko Connected printer: MANUFACTURER:HP;MODEL:Photosmart C4700 seriesiPrinter HP_Pdf2Pdf1 does not require an update.
D. Woods

4

Miałem ten sam problem. Naprawiono w ten sposób:

  1. przejdź do preferencji systemowych
  2. kliknij w App Store
  3. odznacz „Automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji”

Problem rozwiązany!


Czy to naprawdę to naprawia? Czy to nie jest tak, że zabierasz samochód do garażu, bo wydaje z siebie zabawny, grzechotający dźwięk podczas jazdy, a mechanik mówi: „Aby to naprawić, przestań prowadzić samochód i jechać autobusem”.
Alistair McMillan,

To zadziałało dla mnie! Dzięki!
Maygan Lightstone

1

Dla mnie kill -9 softwareupdateddoprowadziło to do prośby o ponowne uruchomienie wyświetlanego Maca. Po ponownym uruchomieniu uruchomiono instalację. W tej chwili nic nie jest zepsute, ale teraz trochę się boję.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.