Jak ukryć klawiaturę ekranową w aplikacji do obsługi wiadomości na iOS?


23

Po wpisaniu „aplikacji” wiadomości tekstowej / SMS-a i dotknięciu pola wprowadzania pojawia się klawiatura. Po zakończeniu pisania i wysłaniu wiadomości chciałbym ponownie zwolnić klawiaturę. Nie dowiedziałem się, jak to zrobić.

Najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest wyjście i rozpoczęcie rozmowy. Ale na pewno musi być lepszy sposób. Jak możesz to zrobić, czy w ogóle jest to możliwe? Próbowałem prawie wszystkiego.

Odpowiedzi:


16

Obecnie nie jest to w ogóle możliwe. Jak powiedziałeś, możesz się wycofać i wejść ponownie, aby zamknąć klawiaturę. Inną opcją jest dotknięcie przycisku „Edytuj” w prawym górnym rogu. Spowoduje to zwolnienie klawiatury, ale przejdzie w tryb edycji. Po anulowaniu trybu edycji klawiatura powróci.

Apple powinno zrobić coś, aby łatwo wywołać i zamknąć klawiaturę ...

Aktualizacja : w systemie iOS 5 możesz przesuwać wiadomości w dół, przesuwając klawiaturę w dół. Początkowo pomyślałem: „dlaczego po prostu nie przesuń palcem w dół po samej klawiaturze, aby ją zamknąć?” Ale teraz ma to sens, ponieważ zaczynasz przewijać w dół, aby zobaczyć poprzednie wiadomości, a klawiatura naturalnie znika, gdy to robisz.


4
Apple should do something to easily bring up and dismiss keyboard... Tak. To wręcz denerwujące, gdy musisz przeczytać długą wiadomość tekstową.

Tak. Whatsapp robi to dobrze na przykład.
gsharp,

1
w iOS5 możesz to ukryć, przesuwając wiadomości w dół
Eir Nym

Nawet w IOS5 nie można ukryć przesuwania klawiatury, jeśli wpisywana wiadomość jest wystarczająco duża, aby ukryć listę wątków.
Jurij Ghensev,

4

Po obróceniu telefonu na bok klawiatura jest nieco inna i ma kilka różnych klawiszy poleceń po bokach. Ten obok „return” ukryje klawiaturę. Następnie po prostu ponownie włącz telefon, a klawiatura pozostanie ukryta, dopóki nie klikniesz, aby wrócić. Odkryłem, że przewijanie w górę wiadomości spowoduje ukrycie klawiatury. Ale działa to tylko na ekranie SMS, nie działa w aplikacjach takich jak Dokumenty Google, podczas gdy obracanie go na boki działa.wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Wymaga iPhone'a 6 / 6s Plus
grg

2

Dwukrotne dotknięcie obszaru wiadomości jednym palcem minimalizuje klawiaturę.


1
Wyszukiwarka Google 6 lat później porusza ten wątek. To jest prawdziwa rozdzielczość.
Nazadus

1

„backspace”, potem wszystkie smsy wracają do rozmowy i klawiatura wydaje się zminimalizowana.


1

Jeśli masz klawiaturę Apple Apple, możesz nacisnąć przycisk wysuwania, aby ją zamknąć / otworzyć, poza tym nie sądzę, że możesz.


1

Możesz dotknąć miejsca bezpośrednio między polem tekstowym wiadomości a miejscem, w którym wyświetlane są wiadomości, i przeciągnij (nie przeciągnij) w dół, aby je ukryć. To trochę trudne, aby znaleźć właściwe miejsce, musisz znaleźć go metodą prób i błędów. Powodzenia!


0

To też działa mi na nerwy, ale jeśli stuknij edytuj w prawym górnym rogu, klawiatura minimalizuje się do momentu naciśnięcia Anuluj. Chociaż nie pozwala na ładowanie wcześniejszych rozmów, jest przydatny, jeśli chcesz przeczytać długi tekst, na który odpowiadasz, czy coś takiego.


0

Po prostu bawię się tym, próbując to ukryć i dowiedziałem się, jak ukryć klawiaturę. Opuść rozmowę w szybkim tempie. Jak szybkie przesuwanie strony w dół do wcześniejszych wiadomości. Klawiatura zniknie. Mam nadzieję, że to pomoże! :)


1
Działa to teraz w iOS 5, pierwotne pytanie dotyczyło iOS 4.
nohillside

0

wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć klawiaturę w dół, aby ją zwolnić, a ona odejdzie, po prostu delikatnie przesuń klawiaturę w dół palcem wskazującym i odejdzie


0

Naciśnij i przytrzymaj ikonę klawiatury, a następnie naciśnij „dokuj”, aby odsunąć klawiaturę na bok, aby zobaczyć, co piszesz.


0

Rozwiązanie: Użyj nazwanych akcentów Rozpocznij jak poniżej

override func touchesBegan(_ touches: Set<UITouch>, with event: UIEvent?) {
        view.endEditing(true)
}

0

Znalazłem nową sztuczkę w iOS 13, aby ukryć klawiaturę.

  1. Na stronie, na której chcesz ukryć klawiaturę, otwórz obszar powiadomień, przesuwając ekran od góry.
  2. Przesuń palcem w prawo, aby przejść do panelu Wyszukaj w obszarze powiadomień.
  3. Kliknij pole wprowadzania wyszukiwania.
  4. Teraz wystarczy przesunąć palcem w górę ekranu z dołu, aby zamknąć panel wyszukiwania.
  5. teraz klawiatura zniknie z aplikacji.


-1

Zamiast przesuwać palcem w dół, weź palec wskazujący i przeciągnij w dół po lewej stronie obszaru wiadomości.


-2

Stuknij obszar, w którym wiadomości są dwoma palcami, co zminimalizuje klawiaturę.


To nie działa
zigg

-2

Mój przyjaciel musiał po prostu zresetować moje ustawienia ... i panel klawiatury zniknął


To pytanie pochodzi z 6,5 lat temu i ma już zaakceptowaną odpowiedź. Czy na pewno odpowiadasz na prawidłowe pytanie?
fsb

Witamy w Ask Different i dziękuję za odpowiedź. :) Zakładając, że chciałeś odpowiedzieć na to pytanie, krótkie odpowiedzi, takie jak to, tak naprawdę nie zawierają wystarczającej ilości szczegółów lub kontekstu, aby pomóc wielu użytkownikom. Na przykład twoja odpowiedź nie wyjaśnia, które ustawienia zostały zresetowane, ani w jaki sposób zostały zresetowane. W obecnej formie nie jest to zbyt przydatne. Czy możesz edytować swoją odpowiedź (pod linkiem edytuj ), aby podać dodatkowe szczegóły? Jeśli nie jesteś pewien szczegółów, najlepiej po prostu usunąć odpowiedź.
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.