Zdjęcia Kolejność sortowania albumu udostępnionego


21

Chcę użyć udostępnionego albumu, aby połączyć zdjęcia zrobione różnymi aparatami i przez różne osoby. Chciałbym, aby zdjęcia były sortowane według daty / godziny, w której zostały zrobione. Zamiast tego Apple sortuje według daty przesłania, co jest prawie bezużyteczne. (Byłby to strumień zdjęć i jest to zupełnie inny przypadek użycia).

Czy istnieje sposób sortowania zdjęć w udostępnionym albumie według daty zdjęcia zamiast daty przesłania? Czy to naprawdę nie jest opcja w schemacie udostępniania zdjęć Apple? Jedynym sposobem na osiągnięcie tego, czego chcę, jest przejście na inną technologię, na przykład Picasa, lub pobranie wszystkich zdjęć do Zdjęć na laptopie, a następnie przesłanie posortowanych zdjęć do udostępnionego albumu. To wydaje się śmieszne w 2015 roku.

W jaki sposób najlepiej przekazać Apple informacje zwrotne? Brakuje opcji „Prześlij opinię ...”, która była w iPhoto.


1
Nie zapomnij wspomnieć o „przesyłaj je jeden po drugim”, ponieważ kolejność przesyłania jest dość losowa, jeśli masz dużo zdjęć. Mam nadzieję, że rozczarowujący system zostanie ulepszony w „rewolucyjnej” i „niesamowitej” Keynote w przyszłości, aby ta funkcja była jakoś użyteczna.
Kheldar

2
Koniec 2018 r. - to wciąż jest śmieszne
Vitalii Zurian

1
To działało dla mnie: wybierz wszystkie poszukiwane zdjęcia w głównym widoku zdjęć i kliknij prawym przyciskiem myszy> Udostępnij> Udostępniony album. Zachowało to ich chronologiczny porządek. Pamiętaj, że przeciągnięcie tego samego zaznaczenia do udostępnionego albumu spowodowało, że wszystko przestało działać.
Dylan Hand

Odpowiedzi:


9

Naprawdę nie ma sposobu na posortowanie udostępnionego albumu według daty wykonania. Nie sądzę, że będzie to funkcja, ponieważ Apple próbuje sprawić, by wyglądała jak Instagram, gdzie posty pojawiają się w kolejności, w jakiej zostały udostępnione, a nie w dniu, w którym zostały zrobione.


9
Rozczarowująca odpowiedź, ale dziękuję za wkład. Nazwałbym to udostępnionym strumieniem zdjęć, a nie wspólnym albumem.
Tim D

1
Apple ma w banku miliardy i nie może zezwolić na sortowanie według daty? Poważnie? Zatrudnij nowych programistów!
Matt

9

Nie można zmienić kolejności w iCloud. Możesz skopiować wszystkie zdjęcia do nowego albumu i sortować według daty. Następnie możesz utworzyć nowy udostępniony album z tego albumu, który będzie sortowany według daty, ponieważ jest to jeden przesyłany plik. Niezręczne, ale działa.


Super głupie (tak jak Zdjęcia i tak jest pod wieloma względami), ale działa.
binaranomalia

2
W rzeczywistości nie działa w tym przypadku użycia z powodu „różnych osób” w pytaniu PO. Mam taki sam przypadek użycia z żoną i nie jest to w stanie rozwiązać naszej potrzeby. Denerwujący.
dsldsl,

Uwaga: kopiuj zdjęcia bezpośrednio z udostępnionego albumu do nowego (zwykłego) albumu. Aplikacja Zdjęcia MacOS tworzy kopię niższej jakości każdego zdjęcia ze współdzielonego albumu i umieszcza je na zdjęciach. Kończysz więc duplikaty na dużej liście zdjęć.
Anton Tarasenko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.