DV, QuickTime lub iMovie


1

Mam wideo w formacie .dv. Pochodzi ze starej cyfrowej wersji VHS. Jakość nie jest dobra, są plamy 30 sekund, a każda ma około 300 MB. Mam nowy komputer iMac z ostatnim systemem operacyjnym. Mam ich dużo i zrobiłem parę testów u boku, żeby zobaczyć opcje.

Po kliknięciu w jeden z plików .dv otwiera się za pomocą QuickTime. Jeśli zagram> & gt; eksport 720. Jest zapisany na .mov i ma około 10 MB lub mniej. (pamiętaj z 300 MB oryginalnego pliku .dv). Jakość wydaje się taka sama.

Jeśli zaimportuję plik .dv do iMovie i udostępniam & gt; plik & gt; 720 i nośnik o wysokiej jakości jest zapisywany w .mp4 i wynosi około 40 MB.

  • Oryginalny .dv z 300 MB wydaje się zbyt duży, zwłaszcza gdy nie ma dobrej jakości. Czy dobrze jest zapisać go na .mov lub .mp4, czy mogę coś stracić?

  • Nie widzę żadnej różnicy w jakości między QuickTime.mov 10MB lub iMovie .mp4 40MB Dlaczego ta różnica MB? czy jest dobrym rozwiązaniem, aby zapisać go w QuickTime tylko dlatego, że ma mniej MB?

Dziękuję Ci


Cześć Nrc, oryginalny i przekonwertowany format mamy znacznie inny w wielkości pamięci. Teraz mamy 720 i 1080 High Definitions. Odmienna jest alokacja pamięci została zmieniona przez nowoczesną technologię. Format mp4 jest jednym z dobrych.
Shanmugasundharam selvadurai

Odpowiedzi:


2

Pliki w formacie DV są w formacie zaprojektowanym w 1995 roku, kompresja wideo stała się, trochę lepsza, w ciągu kolejnych 20 lat. Dlatego rozmiar pliku wygląda tak bardzo. To jest duży.

.dv jest skompresowanym formatem, ale dźwięk pozostaje nieskompresowany. To, co musisz zrobić, to przejrzeć instrukcję obsługi kamery (zwykle dostępnej online), która nakręciła wideo (lub coś podobnego) i zobaczyć, w jakiej rozdzielczości jest nakręcony.

Następnie wystarczy przekonwertować plik .dv na mp4 z tą samą szybkością transmisji i rozdzielczością, co da prawdopodobnie najlepszą jakość. MPEG Streamclip i Handbrake powinny być w stanie wykonać konwersję (jeśli dobrze pamiętam).

Możesz też wysadzić film w Quicktime i wybrać ten, który wygląda najlepiej. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu na pracę nad tym.


Nie mam oryginalnej kamery, która nakręciła wideo. Przypuszczam, że muszę wybrać .mov, ponieważ jest najmniejszy i wygląda na tę samą jakość
Nrc

Nie potrzebujesz kamery, tylko jej specyfikacje, które powinny być dostępne online. to wszystko, do czego dążyłem.
Steve Chambers
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.