kernel_task zapełnianie dysku


12

Stało się coś dziwnego. Dostałem ostrzeżenie, że na moim dysku zabrakło miejsca. Wiedziałem, że ma już 15 GB wolnego miejsca i zastanawiałem się, dokąd poszło całe wolne miejsce. Sprawdziłem Monitor aktywności, który pokazał, że kernel_taskzapisałem około 16 GB pamięci na dysk. Nadal obserwowałem i zauważyłem, że to rośnie w tempie około 1 GB na minutę. Trwało to do momentu, gdy na moim dysku pozostało 0 bajtów. To sprawiło, że mój Macbook był praktycznie bezużyteczny. Nie mogłem nawet otworzyć stron internetowych, a kiedy próbowałem je zamknąć, zawiesił się. Zrobiłem wymuszony restart i utracona pamięć jest teraz z powrotem. kernel_tasknie zapisuje na dysk tak szalony jak wcześniej. W każdym razie chciałbym wiedzieć, co się tam wydarzyło. Wszelkie wskazówki na temat tego, co mogło to spowodować?


1
Mogła to być inna aplikacja, która zużywała mnóstwo pamięci RAM, powodując, że kernel_task rozszerzył plik strony i zapełnił dysk. Widziałem to w przeszłości.
William T Froggard

Odpowiedzi:


2

Zdarzyło mi się to raz. Użyłem Daisy Disk, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi użycie dysku.

W moim przypadku wystąpił problem z pamięcią podręczną coresymbolicationd , która rosła w nieskończoność i kontynuowała się przez ponowne uruchamianie i ponowne instalowanie najnowszej aktualizacji kombinacji .

Po usunięciu /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationdwszystko wróciło do normy.

Następnym razem, gdy tak się stanie, polecam przejrzeć to narzędzie.


-1

Zrestartuj komputer.

Wstrzymaj się Command+Option+P+Rprzy uruchomieniu i sprawdź Macintosh HD

Wykonaj reset PRAM,

Aby zresetować pamięć NVRAM, wykonaj dokładnie tę samą procedurę, co kiedyś resetowanie pamięci PRAM: Wyłącz komputer Mac, naciśnij przycisk zasilania, a gdy tylko usłyszysz dzwonek uruchamiania, przytrzymaj wciśnięty klawisz Command-Option-PR. Przytrzymaj te klawisze, aż usłyszysz drugi dzwonek uruchamiania. Następnie puść i pozwól, aby komputer Mac kontynuował normalne uruchamianie. Następnie sprawdź panel Startup Disk, Display oraz Data i czas w Preferencjach systemowych, aby upewnić się, że są ustawione tak, jak chcesz.

Jeśli przytrzymasz Command-Option-PR podczas uruchamiania i zobaczysz szary ekran, który nie zmienia się przez kilka minut - bez logo Apple, bez paska postępu, bez drugiego dźwięku uruchamiania - nie panikuj. (Zdarzyło mi się to w zeszłym tygodniu.) Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że Twój komputer Mac nie rejestruje naciśnięć klawiszy z powodu chwiejności na urządzeniu USB. Odłącz wszystkie urządzenia USB (oprócz klawiatury, jeśli jest to klawiatura przewodowa), przytrzymaj przycisk zasilania, aż Mac całkowicie się wyłączy, a następnie naciśnij go ponownie i natychmiast przytrzymaj klawisz Command-Option-PR. Jeśli to nie działa, a używasz zewnętrznej klawiatury Bluetooth, spróbuj zamiast tego podłączyć klawiaturę USB. Jeśli możesz pomyślnie zresetować pamięć NVRAM za pomocą klawiatury przewodowej, możesz ją odłączyć i wrócić do normalnej klawiatury Bluetooth.

Zresetuj SMC, jeśli wszystko inne zawiedzie

Przed zresetowaniem SMC musisz zamknąć komputer Mac. Następnie procedura różni się w zależności od typu komputera Mac.

Komputery stacjonarne: Odłącz przewód zasilający (od komputera Mac lub z gniazdka elektrycznego). Poczekaj 15 sekund i podłącz go ponownie. Następnie odczekaj kolejne 5 sekund i ponownie włącz komputer Mac.

Przenośne komputery Mac z niewymiennymi bateriami: Upewnij się, że komputer Mac jest podłączony do zasilania sieciowego. Na wbudowanej klawiaturze naciśnij i przytrzymaj klawisze Shift, Opcja i Sterowanie po lewej stronie, a następnie naciśnij przycisk zasilania. Zwolnij wszystkie klawisze jednocześnie, a następnie włącz komputer Mac normalnie.

Przenośne komputery Mac z wymiennymi bateriami: Odłącz przewód zasilający i wyjmij baterię. Naciśnij przycisk zasilania, przytrzymaj go przez 5 sekund, a następnie puść. Włóż baterię z powrotem, ponownie podłącz przewód zasilający i włącz komputer Mac normalnie.

Może to być spowodowane wieloma rzeczami, ale zwykle jest to tylko usterka w systemie macOS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.