Pokonywanie przypadkowej powolności w moim domu Wi-Fi i 2015 13 ″ Retina MacBook Pro


1

Miałem problemy z tym, że Wi-Fi sporadycznie spowalnia indeksowanie. Dzieje się tak tylko w mojej sieci domowej; Nigdzie indziej tego nie widziałem. Nie ma to wpływu na żadne inne urządzenia i mogę to naprawić, uruchamiając ponownie komputer.

Wiem, że po aktualizacji do Yosemite występują problemy z Wi-Fi, ale to było zupełnie nowe z już zainstalowanym Yosemite. Ustawienia Wi-Fi zostały zaimportowane przez iCloud, jeśli to robi jakąkolwiek różnicę.


Odpowiadanie na to jest czystą pracą domysłów. Czy możesz podać jakieś dane. Jakie są twoje ustawienia Wi-Fi, wartości, które działają w porównaniu z czasem wolnym. Jest to bardzo proste, wystarczy przytrzymać klawisz „alt” i kliknąć ikonę WiFi, a następnie zanotować liczby (lub zrobić zrzut ekranu).
Buscar웃

Ten sam problem ze mną. Czysta instalacja Yosemite. Prędkość WiFi jest bardzo wolna. Gdy komputery z systemem Windows uzyskują prędkość Mb / s, otrzymuję zaledwie kilkaset Kb / s. Naprawdę frustrujące. Czekam na 10.10.4 i mamy nadzieję, że problem został rozwiązany.
Pratik

@PratikaRana możesz poczekać lub możesz udostępnić swoje ustawienia wifi i numery wydajności.
Buscar웃

@Buscar 웃 SD Poczekam do 10.10.4, a następnie porównuję z 10.10.3.
Pratik

Odpowiedzi:


1

Usuń ustawienia sieciowe w Preferencjach systemowych i rozpoczęcie od początku zazwyczaj rozwiązuje ten problem. Aby sprawdzić, utwórz nową „Lokalizacja” w Preferencjach systemowych & gt; Sieć i wprowadź swoje hasło, aby połączyć się z siecią Wi-Fi.

Następnie możesz spróbować usunąć zapisane informacje Wi-Fi tylko dla tej sieci, ustawiając „Lokalizacja:” na „Automatycznie”, klikając Wi-Fi w lewym polu, klikając „Zaawansowane” i znajdując swoją sieć na tej liście.

Jeśli nie zauważysz żadnej poprawy, kontynuuj usuwanie zapisanych sieci preferowanych Wi-Fi, dopóki tego nie zrobisz. Osobiście usunę je wszystkie i zacznę od nowa.

Wydaje się, że są one czasami uszkadzane podczas synchronizacji przez iCloud, a ponadto MacBook Pro próbuje połączyć się z każdą siecią w kolejności, w jakiej pojawiają się na liście, jeśli połączenie zostanie przerwane.


Usuwanie ustawień sieciowych wydawało się działać.
Magnus

2

Problemy nie wynikają z aktualizacji do Yosemite, są one elementem Yosemite - każda maszyna Yosemite jest narażona na ich posiadanie. Problem został rozwiązany w najnowszej wersji beta OS X 10.10.4, którą można pobrać, dołączając do Program Apple w wersji beta i postępując zgodnie z instrukcjami, aby umieścić wersję beta na komputerze.

Oto artykuł wyjaśniając więcej o danym błędzie, jeśli jesteś zainteresowany.


Dziękuję za link informacyjny, jednak uważam, że ważne jest, aby pamiętać, że wiele z tych problemów można rozwiązać przez zmiany administratora.
Rampant

Tak, były sposoby na przywrócenie mDNSResponder w 10.10. <4, jeśli naprawdę chciałeś. Jednak szczególnie teraz, gdy 10.10.4 jest stabilny, prosta aktualizacja oprogramowania brzmi jak najłatwiejsze rozwiązanie.
user24601

@ user24601 - Mam ten sam problem z 10.10.4.
doublesharp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.