Zarządzanie i usuwanie procesów uruchamiania w OSX Lion


11

Moje elementy startowe dla mojej nazwy użytkownika (jestem administratorem) pokazują tylko dropbox - jeszcze rzut oka na moje procesy (w monitorze aktywności) pokazuje inne procesy pomocnicze z Adobe, Lexmark itp.

Gdzie mogę zobaczyć i zarządzać procesami uruchamianymi przy starcie?

aktualizacja

Znalazłem parę w LaunchAgents - Steam i VirtualBox. Właśnie ponownie spojrzałem na moją aktywność i pokazuje się „Seagate Drive Gauge” - sprawdziłem programy, czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, skąd ten proces jest uruchamiany !? LaunchDaemons nie istnieje, a elementy startowe są puste.

aktualizacja 2

Świetne rzeczy, znalazłem PID i sprawdziłem to na PS, i jest to:

/Library/Application Support/Seagate/Seagate Storage Gauge.app/Contents/MacOS/Seagate Storage Gauge -doautolnch /

ALE - jak mogę dowiedzieć się, skąd to połączenie jest wywoływane?

Odpowiedzi:


11

Spójrz na następujące foldery:

 • /Library/StartupItems
 • ~/Library/StartupItems (Jeśli posiadasz)
 • /Library/LaunchDaemons
 • /Library/LaunchAgents
 • ~/Library/LaunchAgents (Jeśli posiadasz)

Powinieneś być w stanie dowiedzieć się, co StartupItemsrobisz według nazwy, ale Google, jeśli jesteś ciekawy.

Możesz dokładnie dowiedzieć się, co robią demony uruchamiania i agenci uruchamiania, zaglądając do swoich plików list. Zazwyczaj zawierają ścieżkę do czegoś, na przykład aktualizatora oprogramowania.

Jeśli chodzi o usuwanie tych, których nie chcesz:
jeśli widzisz coś dla programu, który usunąłeś lub odinstalowałeś, na pewno się go pozbyć.

Jeśli widzisz coś dla programu, który nadal masz zainstalowany, bądź ostrożny. Te elementy startowe mogą być tak samo nieważne, jak automatyczna aktualizacja lub sprawdzanie zgodności, ale jest całkowicie możliwe, że aplikacja nadrzędna potrzebuje elementu, demona lub agenta do uruchomienia.

Oto moja rada: jeśli widzisz coś z zainstalowanej aplikacji (lub sterowników itp.), Sprawdź preferencje tej aplikacji, aby sprawdzić, czy pozwala ona wyłączyć funkcję wymagającą uruchomienia elementu. Jeśli tak, śmiało. Jeśli nie, jest tam z jakiegoś powodu; nie usuwaj tego.

Jeśli naprawdę chcesz grać z usuwaniem elementów startowych aplikacji, rób to ostrożnie i na własne ryzyko. Przenieś folder lub plist na pulpit, uruchom ponownie i dokładnie przetestuj aplikację. Nawet jeśli okaże się, że działa bez elementu startowego / agenta / demona, zachowaj kopię, aby móc ją przywrócić, jeśli coś pójdzie nie tak.


Dzięki za to - trochę pomogło. Znalazłem parę w LaunchAgents - Steam i VirtualBox. Właśnie ponownie spojrzałem na moją aktywność i pokazuje się „Seagate Drive Gauge” - sprawdziłem programy, czy jest jakiś sposób, aby dowiedzieć się, skąd ten proces jest uruchamiany !? LaunchDaemons nie istnieje, a elementy startowe są puste.
evilswan

Przeszukać cały dysk (z wiersza polecenia lub aplikacji takiej jak Find Any File) w poszukiwaniu plików Seagate? Nigdy nie widziałem aplikacji instalującej rzeczy w innych folderach niż te, o których wspomniałem.
Nathan Greenstein

1
Otwórz terminal, przejdź do pełnego ekranu, uruchom ps -A, co to jest CMD?
hsmiths

Świetne rzeczy, znalazłem PID i sprawdziłem to na psie, a brzmi: /Library/Application Support/Seagate/Seagate Storage Gauge.app/Contents/MacOS/Seagate Storage Gauge -doautolnch / ALE - jak mogę dowiedzieć się, skąd to jest wywoływane?
evilswan

@evilswan Tak się nazywa, ale musi być wywołane z jednego z folderów, o których wspomniałem. Czy próbowałeś szukać ukrytych plików?
Nathan Greenstein

2

Niektóre aplikacje w piaskownicy (lub App Store) dodają również „zakładki elementów logowania” do /var/db/launchd.db/com.apple.launchd.peruser.$UID/overrides.plist:

$ /usr/libexec/PlistBuddy -c 'Print _com.apple.SMLoginItemBookmarks:com.dayoneapp.dayone-agent' /var/db/launchd.db/com.apple.launchd.peruser.501/overrides.plist
book 0(UserslaurTorrents
            Day One.apContentsLibrary
LoginItemsDay One Reminders.app $4HXh?kld ????$A????H???A?1M?$5DF7A03E-A7FB-3E80-B61D-F10CD8BF7B5D?/?0c75ae904b0f99cb3a794e7360629c822a0f4a14;00000000;0000000000000020;com.apple.app-sandbox.read-write;00000001;01000002;0000000000641712;/users/lauri/torrents/day one.app/contents/library/loginitems/day one reminders.app??????D|@l 0 ? ? ? ? 0 <???????D

Możesz wyłączyć zakładki pozycji logowania za pomocą poleceń takich jak sudo defaults write /var/db/launchd.db/com.apple.launchd.peruser.$UID/overrides.plist com.dayoneapp.dayone-agent '<dict><key>Disabled</key><true/></dict>'.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.