Użyj gniazda słuchawkowego jako wejścia liniowego mikrofonu na MacBooku Pro Retina [duplikat]


32

MacBook Pro Retinas upuścił gniazdo wejścia liniowego (mikrofonu), które miały poprzednie wersje MacBooka Pro. Czasami chcę podłączyć mikrofon 1/8 „, ale nie ma opcji przełączania wejścia z„ mikrofonu wewnętrznego ”na„ wejście liniowe ”.

Panel preferencji dźwięku

Czy istnieje sposób przez linię poleceń lub narzędzie innej firmy, aby odwrócić kierunek gniazda słuchawek, aby użyć go jako wejścia mikrofonu?


To by nie działało. Wejście liniowe wymaga, aby mikrofon miał źródło zasilania. Zestaw słuchawkowy nie.
Ruskes

1
@Buscar 웃, potrzebujesz energii fantomowej tylko podczas próby podłączenia bezpośrednio do mikrofonu pojemnościowego. Wejście liniowe i mikrofony dynamiczne nie wymagają zasilania.
Joshua

4
To pytanie ma dość dokładne odpowiedzi na ten sam problem: apple.stackexchange.com/questions/90344/…
LordParsley

Odpowiedzi:


30

W przypadku komputerów Mac z jednym wspólnym gniazdem wejściowym / wyjściowym kluczem do korzystania z mikrofonu jest posiadanie prawidłowej wtyczki. Zgaduję, że nie widzisz opcji wejścia, ponieważ twoje gniazdo mikrofonu nie ma trzech dzwonków (zestawy słuchawkowe Apple z mikrofonem mają trzy dzwonki)? W takim przypadku musisz uzyskać kabel rozdzielający, aby komputer Mac uświadomił sobie, że mikrofon jest dostępny. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.


4
Używam wtyczki TRRS (4 bieguny, standardowa CTIA) i mikrofon nie działa. Ustawienia dźwięku nie pozwalają na użycie portu 3,5 do wejścia audio. Po podłączeniu tego samego do telefonu wszystko działa dobrze. Muszę więc założyć, że Apple po prostu nie zadało sobie trudu, aby odpowiednio go podłączyć.
Asu
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.