Poszukuję rozwiązań klienckich VNC, które działają niezawodnie na komputerze Mac z systemem OS X 10.9.5


41

Mam kilka serwerów FreeBSD i chciałbym umieścić na nich oprogramowanie serwera VNC, a następnie uzyskać do nich dostęp z komputera Mac z systemem OS X 10.9.5.

Naprawdę nie chcę mieć do nich dostępu z wirtualnej maszyny z systemem Windows działającej na MAC :-(

Wyszukiwarka internetowa dla „klienta Mac vnc” daje zero przydatnych trafień. (Nie chcę zdalnego dostępu do komputera Mac).

Pamiętam, że Apple miał wbudowanego klienta o nieoczywistej nazwie, być może „screen”, który „naprawił” kilka wydań temu, aby działał tylko wtedy, gdy sam serwer VNC pochodził od Apple i działał na komputerze Mac. Być może od tego czasu to naprawili.

Kiedyś użyłem „kurczaka z VNC”, który był niestabilny na każdym wydaniu OS X, które miałem 2 lata temu. Użyłem również innego klienta innego niż Apple z tego komputera Mac, który był różny w różny sposób. (Wbudowana aplikacja była bezużyteczna).

IIRC, używałem wtedy „Tightvnc” lub „Realvnc” na moich serwerach, co działało dobrze z pierwszym losowym klientem VNC opartym na Windows.

Do tej pory słyszałem tylko

  • „aplikacja do udostępniania ekranu” firmy Apple, prawdopodobnie wstępnie zainstalowana na komputerze Mac, nazwa i lokalizacja nieznane
  • klient realvnc, który działa w przeglądarce Chrome (ugh!)

Odnosząc się do wydań OS X, w swoich odpowiedziach używaj numerów wydań, a nie tylko imion kotów - lub link do strony, która tłumaczy imiona kotów na numery wydań. Nie mam zapamiętanych nazw kodów wydanych przez Apple.

[Aktualizacja, po otrzymaniu pierwszej odpowiedzi: alternativeto.net jest doskonałym źródłem do wyszukiwania tego typu oprogramowania. Mam teraz tigervnc działający na jednym serwerze i kliencie Mac. Jak dotąd brak niestabilności, ale klient Mac dla tigervnc wydaje się niechętny, aby pozwolić mi połączyć się z wieloma serwerami jednocześnie, a interfejs GUI Maca niechętnie pozwala mi uruchamiać wiele kopii programu klienta. Więc wciąż szukam alternatyw, ale robię postępy.

Wciąż próbuję wymyślić, jak wywołać klienta wbudowanego w OSX - nie jest to ścieżka, którą znalazłem w sieci, / System / Library / CoreServices / Applications Wygląda na to, że potrzebuję znać odpowiednie wywołanie, aby przesłać do Findera, co nie „ t mieć coś takiego jak przycisk oznaczony jako „udostępnianie ekranu”. Znalazłem element menu o nazwie „połącz z serwerem”, ale to tylko powoduje awarie połączenia, być może dlatego, że domyślnie jest to typ URI afp: //, który prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z vnc - a może dlatego, że narzędzie nie jest powiązane z vnc.]


Udało mi się stworzyć alias, używany z powłoki, co pozwala mi uruchamiać dodatkowe kopie przeglądarki. Szkoda, że ​​Mac Docka nie pozwala mi tego zrobić.
Arlie Stephens

Nadal chciałbym wiedzieć, jak korzystać z wbudowanej aplikacji, a wszelkie dodatkowe zalecenia byłyby również mile widziane.
Arlie Stephens

Uderzyłem pół-showstopper z tigervnc - bez wycinania i wklejania. Mogę skopiować z ekranu Freebsd za pomocą <cmd> c i wkleić do systemu Mac za pomocą <cmd> v, ale ani <cmd> v, ani nic innego, co próbowałem wkleić na pulpicie Freebsd. Ponadto, gdy używam <cmd> c, znak jest również dostarczany do okna Freebsd.
Arlie Stephens,

Odpowiedzi:


55

Wbudowany klient VNC z systemem OS X działa świetnie z większością serwerów VNC, których wypróbowałem na FreeBSD. Najczęściej używam TigerVNC z portów (wydaje się być najszybszy z klientem VNC systemu OS X), a jedynym problemem, jaki mam, jest to, kiedy ponownie uruchamiam serwer VNC podczas połączenia z nim. Klient OS X VNC połączy się ponownie (świetnie!), Ale dziwnie zmienia rozmiar okna i nie mogę go zmienić. Ponieważ skalowanie jest włączone, zwykle powoduje to mały ekran, którego nie można odczytać. Po prostu zrestartuj klienta VNC (lub zamknij okno i otwórz nowe połączenie, jeśli masz wiele połączeń otwartych), a wszystko znowu będzie w porządku.

Ponieważ mam cały czas otwarte Xtermy na moim Macu, generalnie robię to w ten sposób:

open vnc://<host>:<port>

gdzie <port>jest port TCP, na którym działa serwer.

Np. Jeśli to: 1, użyłbyś 5901 jako <port>. Możesz nawet zainstalować port avahi i skonfigurować usługę, aby sesja VNC wyświetlała się w Finderze (chociaż preferencje Findera można zmienić, aby wyświetlały się od OS X 10.8, IIRC), podobnie jak komputer Mac z „ udostępnianie ekranu ”włączone (tzn. działa na serwerze VNC).


2
Problem z klientem vnc firmy Apple polega na tym, że sam nie otwiera tunelu SSH, jak Vine Viewer. Nie stanowi to problemu, jeśli łączysz się z innym komputerem Mac z wbudowanym „serwerem udostępniania ekranu” firmy Apple, ale jeśli podłączysz się do innego serwera VNC, np. Tightvnc w systemie Linux, nie otrzymasz automatycznie zaszyfrowanego (= bezpiecznego) połączenie, chyba że podejmiesz dodatkowe kroki.
Thomas Tempelmann,

4

Możesz połączyć się ze zdalnymi komputerami z systemem Linux za pomocą wbudowanego klienta vnc komputera Mac.

  1. Skonfiguruj serwer VNC na zdalnym komputerze z systemem Linux.

  2. Na komputerze Mac przejdź do Findera. Naciśnij cmd+Klub Idź> Połącz z serwerem.

  3. W polu Adres serwera wprowadź vnc://{HOST}:{PORT}. Na przykład vnc://linux.myhost.com:5901.

Sesja VNC zostanie połączona ze zdalnym komputerem z systemem Linux za pomocą aplikacji Screen Sharing.


2

To, czego szukasz, to wbudowana w nią aplikacja do udostępniania ekranu System/Library/CoreServices. Może łączyć się z większością serwerów VNC i jest nieco szybszy niż inne opcje, takie jak RealVNC.


1

Real VNC lub VNC Viewer to ten sam klient (oprócz platformy), który jest używany na komputerach z systemem Windows od dziesięcioleci. OS X został zaprojektowany do pracy z protokołem VNC od razu po wyjęciu z pudełka.

Jako dodatkowy bonus Real VNC jest dostępny jako bezpłatna aplikacja na iOS.

Jedyne prawdziwe obawy, które powinieneś mieć przy korzystaniu z niego, to wzmocnienie bezpieczeństwa, tj. Ograniczenie dostępu do określonych adresów IP lub użytkowników.


1
na szczęście bezpieczeństwo nie stanowi istotnego problemu - wszystko znajduje się w korporacyjnej zaporze ogniowej lub jest tunelowane. Dlatego podstawowe zabezpieczenie hasłem powinno być odpowiednie.
Arlie Stephens

To prawda, że ​​niektórzy są bardziej paranoiczni w używaniu VNC niż inni, a jeśli masz połączenie tunelowane, tak naprawdę nie musisz się martwić o wiązanie.
Rampant

1

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z VNC na Macu, ale jeśli spojrzysz na to (na stackexchange.com), to wyjaśni, jak połączyć się z innym klientem za pośrednictwem serwera VNC O / SX.

Wersja Apple nazywa się Pulpitem zdalnym, wersja komercyjna to po prostu Pulpit zdalny Apple i naprawdę zaprojektowany do zarządzania komputerami Mac. Użyłem tego drugiego, ale nigdy nie próbowałem połączyć się z klientem ściśle VNC. Nie jestem pewien, czy to możliwe.


Dzięki. To dało mi magiczny ciąg - potrzebowałem vnc: // host: port - nie jestem pewien, czy port jest portem protokołu, czy konkretnym serwerem x, z którym należy się połączyć. Niestety, żadna radość, w obu wersjach. Być może zakłada, że ​​wszystko jest na x pulpicie 0?
Arlie Stephens,

0

Jeśli przejdziesz na stronę RealVNC i wybierzesz „Pobierz> Przeglądarka”, otrzymasz natywną aplikację OSX, która działa dla mnie dobrze. Nie jestem do końca pewien warunków licencyjnych, ale przejście przez „Produkty> Selektor produktów” na stronie głównej wydaje się wskazywać, że Viewer jest bezpłatny (dopóki Serwer jest licencjonowany).

Wbudowane udostępnianie ekranu Apple również działa ładnie, chociaż miałem problemy z xterm na pilocie (śledzonym jako „problem z linux xterm” w Społecznościach wsparcia Apple). Wbudowany jest dostępny z Safari poprzez vnc: // nazwa hosta w pasku adresu. Jeśli uruchomiono go raz, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę w doku i wybrać Opcje> Zachowaj w Docku, aby uzyskać łatwy dostęp.

„Kurczak” VNC w ogóle mi nie działał.


0

Najlepsze wyjaśnienie, jak widziałem „ekran” firmy Apple jako klienta vnc, znajduje się na stronie http://www.davidtheexpert.com/post.php?id=5

Wydaje się, że nie zdaje sobie sprawy z okresu, w którym Apple zepsuło kompatybilność z serwerami VNC firmy innej niż Apple, ale poza tym jego instrukcje wydają się świetne i działają pięknie na OS X El Capitan w wersji 10.11.6. (Nie jestem już na 10.9.5)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.