Czy szyfrowanie dysku Vault 2 całego pliku czy całego szyfrowania partycji?


11

Czy mogę używać File Vault do szyfrowania tylko niektórych partycji na moim dysku (aby nadal móc mieć niezaszyfrowane i partycje Windows na tym samym dysku), czy też File Vault szyfruje cały dysk, abyś nie mógł nawet dostać się do tablicy partycji bez odszyfrowywania?

A jeśli nie, to czy istnieje wsparcie dla odczytu dysków File Vault w systemie Windows, Linux lub, jeśli o to chodzi, Snow Leopard?


A jeśli to możliwe, czy mogę mieć wiele partycji przechowalni plików z różnymi hasłami na tym samym dysku?
Thilo

Odpowiedzi:


11

Szczegółowa recenzja Johna Siracusa Lion szczegółowo opisuje nową funkcję szyfrowania dysku FileVault:

http://arstechnica.com/apple/reviews/2011/07/mac-os-x-10-7.ars/13#lion-file-system

Podsumowując, nowy system oparty jest na „wolumenie”. Oznacza to, że nie wszystkie woluminy mogą być lub są szyfrowane. Na przykład partycja odzyskiwania Lion nie jest szyfrowana. Woluminy inne niż Mac również nie są szyfrowane (FAT, NTFS, ExFAT itp.).

Z opisu Johna wynika, że ​​możesz mieć wiele zaszyfrowanych woluminów. Nie wiadomo mi, czy mogą używać różnych haseł. Aby to osiągnąć, konieczne może być użycie polecenia diskutil.


2
Można użyć różnych haseł . Hasło można określić, gdy czasownik coreStorage diskutil jest używany do konwersji urządzenia. Mniej znam pod-czasowniki, takie jak tworzenie. Spodziewaj się, że strona podręcznika Apple diskutil (8) Mac OS X zostanie zaktualizowana do wersji 10.7 w odpowiednim czasie.
Graham Perrin

9

Tak. FileVault2 jest oparty na wolumenie, więc możesz mieć na przykład zaszyfrowany wolumin Mac OS i niezaszyfrowaną partycję bootcamp Windows. Partycja odzyskiwania również nie jest szyfrowana.

FileVault2 wymaga Lion do odszyfrowania / odkodowania dysku. Nie działa z systemem Windows Linux lub wcześniejszymi wersjami systemu Mac OS X. Polecam recenzję Lion Siracusa dla bardziej szczegółowych informacji. Możesz także posłuchać jego podcastu 5by5, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.