Czy dyski SSD MacBooka Air ulegają awarii?


13

Widziałem wiele dyskusji opisujących dyski SSD jako podatne na awarie. Przeczytałem ostrzeżenia Jeffa Atwooda . Eksperyment Portmana Willsa wygląda niepokojąco:

  • Dysk SSD Super Talent 32 GB, nie powiódł się po 137 dniach
  • OCZ Vertex 1 250 GB SSD, awaria po 512 dniach
  • G.Skill 64 GB SSD, awaria po 251 dniach
  • G.Skill 64 GB SSD, awaria po 276 dniach
  • Kluczowy dysk SSD 64 GB, nie powiódł się po 350 dniach
  • OCZ Agility 60 GB SSD, awaria po 72 dniach
  • Dysk SSD Intel X25-M 80 GB, nie powiódł się po 15 dniach
  • Dysk SSD Intel X25-M 80 GB, nie powiódł się po 206 dniach

Dalsze badania pokazują, że ogólna zasada sprawia, że ​​komórka SSD z ponad 100 000 zapisów jest praktycznie bezużyteczna.

Chociaż Wikipedia nie jest konkretna, ostrzega przed dyskami Flash SSD. Z drugiej strony dyski SSD DROM są według nich bezpieczne.

Jakiego rodzaju dysku SSD używa MacBook Air? Czy są bezpieczne? Jakiej typowej długości życia można się spodziewać?


1
Trudno powiedzieć bez dostępu do szerokich numerów. To tak, jakby wisieć przed kostnicą lub izbą przyjęć i rysować statystyki. Wybierasz głównie złe wydarzenia. Odwróciłem twoje pytanie i za każdym razem, gdy kupuję dysk SSD lub Mac z dyskiem SSD - czy mogę sobie pozwolić na jego wymianę każdego roku? Czy istnieją ubezpieczenia lub gwarancje, które przenoszą to ryzyko na kogoś innego kosztem, który moim zdaniem czyni mnie szczęśliwym? Zdobądź dysk SSD, twórz kopie zapasowe i baw się dobrze!
bmike

Czy możemy jednak wymienić tylko dysk SSD w MacBooku Air? Myślę, że ostatnio natknąłem się gdzieś na post - nie mogę go znaleźć, przepraszam - który opisywał sytuację (uznaną przez Apple Support za wyjątkową ) awarii dysku SSD, a cena za wymianę wynosiła około 800 USD. Jednak konieczność tworzenia kopii zapasowych powoduje wzrost ceny. Z drugiej strony nie mam pojęcia, jaką gwarancję może obejmować, ponieważ nie wiem, czy osoba na blogu ją objęła.
Thaddee Tyl

Zgodnie z instrukcją obsługi firmy Apple nie można go wymieniać, ale przewodniki na stronie iFixit.com poinformują cię, jeśli chcesz zaryzykować. Ceny dysków SSD gwałtownie spadają - kto wie, jaki będzie koszt poza gwarancją za rok. Możesz wycenić AppleCare, ponieważ jest to stały koszt utopiony. Możesz zdecydować się na zakup do dnia przed zakupem komputera Mac rok później.
bmike

2
Jeśli chodzi o naprawę za 800 USD - oznaczałoby to awarię płyty logicznej z powodu uszkodzenia użytkownika. Wszystko, co jest nie tak z Powietrzem, można naprawić za 280 USD lub mniej w przypadku braku obrażeń fizycznych. Porozmawiaj z dowolnym technikiem Apple, a oni wyjaśnią opcje zryczałtowanej naprawy.
bmike

Co to jest DROM?
Brian Carlton

Odpowiedzi:


14

MacBook Air jest dostarczany z dyskami SSD Toshiba lub Samsung MLC.

Żadne dyski SSD nie są bezpieczne w razie awarii.

Żywotność dysku SSD zależy od tego, jakie techniki wyrównywania zużycia są stosowane przez producenta i system operacyjny oraz od tego, co dokładnie użytkownik robi ze swoim komputerem. Nie ma wiarygodnych danych liczbowych.

Mój własny pogląd na dyski SSD (podobnie jak w przypadku dysków twardych) przygotowuje się na najgorsze i regularnie wykonuję kopie zapasowe. Skorzystaj z gwarancji producenta, jeśli dysk ulegnie awarii.


Dziękuję za wyjaśnienie. Nie znasz nikogo, kto miałby awarię dysku SSD na komputerze Mac, prawda?
Thaddee Tyl

5
Wspierałem prawie 75 MacBooków Airs od pierwszych modeli po nowo wydane modele. W tym czasie nie widziałem jeszcze awarii dysku SSD MacBook Air.
Asinine Monkey

3
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dysk SSD firmy Apple zawodzi mniej niż dysk twardy Apple. Dysk SSD innej firmy ulega awarii szybciej niż dysk twardy innej firmy lub dowolna pamięć Apple. Jest za wcześnie, aby naprawdę wiedzieć - moje dowody pochodzą z setek do tysięcy komputerów Mac - nie miliony, w których można uzyskać dobrą populację do przetestowania.
bmike

0

Przez ostatnie 20 lat sam budowałem wszystkie komputery osobiste i wypróbowałem wiele marek z każdej możliwej części komputerowej, w każdym przedziale cenowym (od najtańszych do hardkorowych zestawów do gier), a moje doświadczenie z dyskami twardymi jest takie, że niektóre marki po prostu NIE zawodzą bardziej niż inni. W tamtych czasach miałem okropne doświadczenia z Western Digital, IBM, Maxtor (było najgorsze) itp. Naprawdę dobre, jakie miałem, były Seagate.

Kiedy zobaczyłem, że SDD jest w akceptowalnym przedziale cenowym i najwyraźniej „bardziej niezawodny”, postanowiłem spróbować. Nie chcąc marnować czasu na niewiarygodne części, wybrałem bardziej ekspansywną, zazwyczaj nigdy nie psującą się markę „Intel” i kupiłem dysk SSD Intel o pojemności 128 GB. Trwało dokładnie 2 tygodnie przed śmiercią, nie dając ŻADNEJ szansy, że nadejdzie lub nie zrobię kopii zapasowej (zwykle słychać awarię dysku twardego na tygodnie przed poddaniem się, ponieważ hałasują kliknięciem). Byłem naprawdę wkurzony, ponieważ wciąż były drogie.

3 lata temu zacząłem używać komputerów PC + Mac i kupiłem MacBooka Air 11 „2011. Miałem wielu przyjaciół i„ przyjaciół przyjaciół ”, którzy mieli problemy z laptopem Mac, mówiąc, że często dochodzi do awarii płyty głównej lub dysku twardego, głównie TYLKO poza gwarancją, więc naprawdę martwiłem się, że na mnie zginą. Ale nadal zdecydowałem się kupić jeden, ponieważ laptop Mac jest o wiele lepszy od laptopów PC (głównie internet, gładzik, bateria). I szczerze, bardzo mi się podobało. dysk SSD zmarł 12 miesięcy, 15 dni po jego zakupie lub 15 dni bez gwarancji. Byłem wkurzony. Dokładnie to, czego się obawiałem, wydarzyło się.

Chodzi o to, że naprawdę nalegają, abyś kupił (drogie) przedłużone gwarancje na Maca i zawsze uważałem to za podejrzane. Ale i tak przyzwyczaiłem się do pracy nad tym, więc zaktualizowałem go dla modelu Macbook Air 2012, tym razem 13 ".

I ..... właśnie dziś rano to się powtórzyło. Po zaledwie 10 miesiącach użytkowania dysk SSD znów mnie zmarł. Tym razem w gwarancji. Więc to jest dysk SSD 3 na 3, który zmarł przed 1 rokiem i bardzo mnie to wkurza.

Chodzi o to, że dyski SSD są przyszłością, naprawią problemy z niezawodnością i są o wiele szybsze i szybsze niż normalne dyski twarde, że nadal należy je kupić.

Oto moja rekomendacja: jeśli masz komputer Mac, kup sobie oprogramowanie TimeMAchine i Dropbox. To najlepszy wynalazek na świecie. Timemachine będzie tworzył kopię zapasową komputera co godzinę automatycznie na zdalnym dysku twardym. Więc kiedy dostałem mój dysk SSD dziś rano, wróciłem do domu i właśnie przywróciłem kopię zapasową timemachine i znów działam, jakby nic innego się nie wydarzyło.

Mam nadzieję, że to pomoże


Czy masz takie same problemy z umierającymi dyskami twardymi, czy tylko dyskami SDD? Miałem dysk MBA / SSD 2009 i nie miałem problemów aż do końca zeszłego roku, kiedy zmarł układ logiczny.
Alan Shutko

Cóż, na moim głównym komputerze z systemem Windows (niestandardowa wieża) wykonuję dużo pracy z dyskami twardymi, więc często ulegały awariom (zmieniałem dysk twardy raz lub dwa razy w roku), ale jak powiedziałem, kiedy zacząłem kupować 5-letnią gwarancję Dyski Seagate, po tym nigdy nie miałem awarii. Ale jak powiedziałem, mogę uważać się za zaawansowanego użytkownika, co nie jest typowe. Dysk twardy w laptopie jest znacznie bardziej podatny na awarie, głównie dlatego, że ppl niewłaściwie go używa, puka, hukuje itp. Jeśli chodzi o dyski SSD, po prostu uważam, że nie są one niezawodne przy dużym użyciu, tj. Edycja filmów, obsługa baz danych, serwery internetowe itp., Chyba że kupisz te klasy korporacyjnej.
Joel

To ma sens. Edycja filmów, baza danych itp. Mają dużą liczbę zapisów, a dyski SSD mają ograniczoną liczbę zapisów, więc widzę, jak możesz się skończyć zapisów.
Alan Shutko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.