Zbiorcze pobieranie zdjęć z wiadomości [duplikat]


15

Tak niewiarygodnie nigdy nie wyczyściłem swojej historii w SMS / iMessages / Messages. Pozornie powinienem móc przewinąć w górę i ostatecznie zobaczyć moją pierwszą wiadomość tekstową z mojego iPhone'a pierwszej generacji. Nie jest to zaskakujące, że zajmuje dużo miejsca w moim telefonie, ale dużą część tego, dlaczego nigdy go nie wyczyściłem, jest to, że zawiera ogromną liczbę zdjęć moich córek, które moja żona przesłała mi przez lata. Wygląda na to, że nie są one zapisywane w mojej rolce ze zdjęciami i nie istnieje żaden sposób na ich eksport. Warto zauważyć, że w Yosemite używam wiadomości na pulpicie i wygląda na to, że działa dobrze, więc pod takim kątem mogę zastosować podejście.

Jaki jest najlepszy sposób na zarchiwizowanie wszystkich załączników ze zdjęciami z prawie siedmiu lat wiadomości tekstowych?

Odpowiedzi:


13

Miałem ten sam problem i byłem w stanie go rozwiązać, wyodrębniając dane z kopii zapasowej. W tym celu wykorzystałem skrypt (dostępny poprzez link). Pamiętaj, że wymagany byłby komputer Mac. Pamiętaj też, że nie jestem w żaden sposób związany ze źródłem lub treścią, tylko użytkownik w przeszłości.

 1. Uruchom kopię zapasową telefonu za pośrednictwem iTunes po podłączeniu do komputera
 2. W Finderze przejdź do menu Idź -> Idź do folderu, wejdź ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup
 3. Znajdź w folderze ostatnio zmodyfikowany Backupfolder
 4. Utwórz folder o nazwie iOSBackupfolder na pulpicie
 5. Skopiuj folder znajdujący się w BackupceluiOSBackup
 6. Pobierz iOSMessageExport ( zip ), który zawiera zestaw skryptów Perla. Rozpakuj pliki do iOSBackupfolderu. (Powinieneś zobaczyć podobny do zrzutu ekranu poniżej) wprowadź opis zdjęcia tutaj
 7. Otwórz terminal
 8. Wprowadź cd ~/Desktop/iOSBackupi naciśnij klawisz Return
 9. Wprowadź perl backup.pl --directory_path <folder>/i naciśnij klawisz Return. Zamień na nazwę folderu kopii zapasowej w iOSBackup(różni się w zależności od kopii zapasowej) wprowadź opis zdjęcia tutaj
 10. Po zakończeniu działania skryptu wróć do iOSBackupfolderu i poszukaj folderu o nazwie_export wprowadź opis zdjęcia tutaj
 11. Wewnątrz _exportpowinny znajdować się foldery dla każdej daty wysłania / odebrania wiadomości, zdjęcia / filmy znajdują się tutaj. Dostępne są również pliki HTML każdej rozmowy (w dzień) wprowadź opis zdjęcia tutaj

Źródło: WonderHowTo


6
Z przykrością widzę to zaznaczone jako duplikat, ponieważ twoja odpowiedź jest znacznie lepsza niż jakakolwiek w drugim wątku. Dzięki, że dostałeś to tam.
grovberg,

@grovberg cieszę się, że mogłem pomóc! Otworzyłem wątek na Meta, aby omówić, kiedy pytania należy oznaczyć jako duplikaty. Jeśli chcesz, możesz wyświetlić wątek tam. Jeszcze raz, cieszę się, że mogłem pomóc!
smoooosher

Zobaczmy o ponownym otwarciu tego. @grovberg - czy mogę odwołać się do połączonego artykułu lub po prostu usunąć część dotyczącą tworzenia kopii zapasowej danych? To wydaje się bardziej na temat korzystania z plików kopii zapasowej iTunes, więc możesz swobodnie usuwać wiadomości z iOS. Czy czytam was oboje poprawnie tutaj?
bmike

Wystąpił następujący błąd podczas uruchamiania: DBD::SQLite::db prepare failed: no such table: message at iOSMessages.pm line 86. DBD::SQLite::db prepare failed: no such table: message at iOSMessages.pm line 86.Masz pojęcie, dlaczego można napotkać ten błąd?
Amelio Vazquez-Reina,

@ AmelioVazquez-Reina sprawdź github.com/basnijholt/iOSMessageExport . Jest to stała wersja skryptu, która nie zgłasza błędu. Nadal generuje dla mnie różne błędy, ale wszystko wyeksportowało.
Jon Carl
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.