Czy mogę odzyskać aplikację ukrytą w systemie Leopard (Cmd-H) w Lionie?


73

Do Mac OS X Snow Leopard naciśnięcie + Hpodczas korzystania z aplikacji spowodowało dwie rzeczy ...

 1. Aplikacja ukryła się przed widokiem.
 2. Aplikacja umieściła się na końcu przełącznika + .

Drugi punkt był bardzo przydatny, ponieważ kiedy ukryłem aplikację, wiedziałem, że nie będę jej używać przez pewien czas. Wysłanie go na koniec przełącznika pomogło mi skupić się na aplikacjach, z których korzystałem częściej.

Jednak w Lion, mimo że + Hukrywa aplikację, przenosi ją tylko do następnej pozycji w przełączniku. Jest to równoważne + ing między 2 aplikacje, oprócz tego, że aplikacja jest teraz również ukryte. IMO, to łamie podstawową cechę przełącznika i koncepcji ukrywania aplikacji. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało.

Czy ktoś ma jakieś wskazówki, jak to naprawić? A może miejsca, w których powinienem zacząć szukać? Mam tylko nadzieję, że gdzieś w preferencjach jest ukryta preferencja ...


10
Jeszcze nie zauważyłem tej pozycji ...;) Ładne pytanie ...;)
jm666,

5
Dla mnie to brzmi jak błąd w Lionie. Może daj znać Apple za pośrednictwem feedback@apple.com
dan8394,

1
Właśnie wpisałem raport / prośbę o to na apple.com/feedback .
Greg Hewgill,

Zirytowało mnie to również i przesłałem opinię. Nie znam jednak żadnych rozwiązań, z wyjątkiem przejścia na inny przełącznik cmd-tab, taki jak Witch.
Michael H.

@khedron: Jak Witch to naprawia? Pokazuje taką samą kolejność jak Cmd-Tab. Jeśli czegoś mi brakuje, chciałbym wiedzieć, ponieważ ta błędna funkcja doprowadza mnie do szału.
Marcelo Cantos

Odpowiedzi:


6

To świetne pytanie. To może być zamierzone zachowanie, a nie błąd. Wygląda na to, że Kontrola Misji połączyła zarówno stare Ujawnienie, jak i stare Przestrzenie. Mając to na uwadze, uruchomienie nowej aplikacji Full Screen umieszcza ją na swoim pulpicie. Gdy przejdziesz do kontroli misji, zobaczysz ją umieszczoną po prawej stronie oryginalnego, pustego pulpitu. Otwórz drugą aplikację na pełnym ekranie, która umieści ją ponownie na swoim pulpicie, obok pierwszej otwartej aplikacji na pełnym ekranie.

Podobnie jak ekrany główne w iOS i stare przestrzenie, wydaje się, że Apple zamierza pozostawić te komputery stacjonarne, jeśli chodzi o przestrzeń, w tym samym miejscu. Poczta znajduje się „po lewej stronie” Safari, jeśli otworzę Safari po otwarciu Mail. Zgadzam się, że to pojęcie przestrzenne koliduje z naszym wcześniejszym rozumieniem przełącznika. To jest ten sam powód, ukrywanie jest wyłączone dla aplikacji pełny ekran (naciskając + Hbędzie nie ukryć aplikację Pełny ekran).

Jeśli wszystko jest na pełnym ekranie, koncepcja ukrywania staje się mniej istotna. Wracam myślami do starszych wersji systemu Mac OS, w których stosy na stosach okien. Ukrywanie aplikacji takich jak Adobe Photoshop (i wszystkich jej wielu otwartych okien potomnych dla każdego z moich wielu otwartych obrazów) miało sens. Jeśli takie „układanie” okien nie występuje przestrzennie (ponieważ te aplikacje pełnoekranowe są teraz ustawione obok siebie, nie są tak naprawdę układane w stosy), to prawie ma sens, że to nie działa.

Powiedziawszy to wszystko, nie mogę zgodzić się bardziej, że Lion całkowicie pomieszał się z przepływem pracy wielu starych użytkowników komputerów Mac. Niekoniecznie zgadzam się tutaj z decyzjami Apple'a, staram się po prostu grać w obrońcę i przekonać się, czy ta w szczególności ma jakieś wyjaśnienie, które ma sens. Mam nadzieję że to pomoże.

Aktualizacja: W tym artykule w TidBITS wspomina się o nowej funkcji Lion o nazwie Automatyczne zakończenie. Nie wiedziałem o tej funkcji. Zastanawiam się, czy zachowanie, którego doświadcza autor tego pytania, jest z tym związane.


3
Nie widzę związku między trybem pełnoekranowym a zachowaniem ⌘H w przypadku aplikacji nie pełnoekranowych .
Greg Hewgill,

Zauważyłem, że Cmd + H nie działa w aplikacjach pełnoekranowych, więc pomyślałem, że pyta o tylko aplikacje pełnoekranowe. Jednak po ponownym przeczytaniu pytania wydaje się, że nie określa on ani jednego, ani drugiego sposobu. Jeśli mówi o NIE-pełnoekranowych aplikacjach, których polecenie Ukryj nie działa, zgodziłbym się, że najprawdopodobniej jest to błąd. Punktem mojej powyższej odpowiedzi było jednak to, że jeśli rzeczywiście mówił o aplikacjach pełnoekranowych; niż może to być jedna z tych decyzji Apple'a dotyczących interfejsu użytkownika - i spekulowałem, że widzą przełączanie aplikacji pełnoekranowych jako analogię do przełączania aplikacji na iOS.
Christian Correa,

Zaktualizowałem swoją odpowiedź, dodając link do artykułu TidBITS na temat funkcji Lion o nazwie Automatyczne zakończenie. Wygląda na to, że Lion może zakończyć aplikację i usunąć ją z przełącznika Command + Tab.
Christian Correa,

2
Nie sądzę, że zachowanie stosu okien Cmd + H jest również związane z automatycznym zakończeniem, z co najmniej dwóch powodów: Aplikacja, którą ukrywam, nadal ma otwarte okna, których nie zamknąłem; aplikacja nie jest automatycznie zamykana przez system operacyjny, nadal działa.
Greg Hewgill,

@Christian \ Correa - Proszę pana, znacie swoje sprawy. Czy zastanawiałeś się nad uzyskaniem certyfikatu Apple, takiego jak ACSP lub ACTC?
Alex

1

Ponieważ mnie to denerwuje od czasu zmiany, postanowiłem spróbować. Wydaje się, że jedynym dotychczas działającym sposobem jest naśladowanie go, przechodząc do wszystkich otwartych aplikacji przed ukryciem. Nie jestem pewien, czy AppleScript nieco się zmienił, ale musiałem zmienić skrypt willlma w ten sposób, aby działał. Ma to również znacznie mniej naciśnięć klawiszy, więc powinno to wykonać szybciej.

delay 0.5
set i to 0
tell application "System Events"
  set first_app to name of the first process whose frontmost is true
  repeat with p in every process
    if visible of p then
      set i to i + 1
    end if
  end repeat
  repeat i - 1 times
    key down command
    key down shift
    keystroke tab
    delay 0.01
    key up shift
    key up command
    delay 0.1
  end repeat
  set visible of process first_app to false
end tell

Podczas przełączania pokaże migotanie, a opóźnienie może być zbyt krótkie, jeśli niektóre animacje trwają dłużej (np. Przejście do aplikacji pełnoekranowych), więc liczby prawdopodobnie nie są optymalne dla wszystkich komputerów Mac lub sytuacji. I chociaż powinno być możliwe ustawienie Usługi Automatora za pomocą globalnego skrótu, nic mi się nie stało. Miałem więcej szczęścia z małą aplikacją iCanHazShortcut, do której można dzwonić osascript <scriptname>po naciśnięciu cmd-h.


0

Czy mogę odzyskać aplikację ukrytą w systemie Leopard (Cmd-H) w Lionie? … Aplikacja umieściła się na końcu przełącznika + . …

Od momentu wprowadzenia przełącznika aplikacji w systemie Mac OS 8.5 wprowadzono różne zmiany.

W lwie

Prawdopodobnie niemożliwe jest uzyskanie starego miejsca docelowego za pomocą nowszego przełącznika aplikacji.

Jeśli zidentyfikujesz plik binarny używany dla przełącznika, seria strings(1) może ujawnić więcej.

… To może być zamierzone zachowanie

Tak mi się wydaje.

…  Nie zamierzał go używać przez jakiś czas

Zachowanie w Lion prawdopodobnie dotyczy znacznej części przypadków użycia, w których ukrywanie jest krótkotrwałe .

Dzięki wygodnej kombinacji klawiszy ( Command- Shift- Tabjest mniej ergonomiczny): 

 • Lion jest szybszy niż Snow Leopard, ponieważ wyświetla ukrytą aplikację.

Beyond Lion

Na przykład w Mountain Lion jest jeszcze jedna zmiana: nie ma już niekończącego się cyklu w odpowiedzi na Command- Tab.

W OS X 10.9 mogą wystąpić dalsze zmiany.


0

Jest to zdecydowanie zamierzone zachowanie. Nie znika też ikona, co mnie denerwuje. Napisałem jabłkowy skrypt GUI, który imituje stary sposób robienia rzeczy. Skopiuj to wklej do Applescript, zapisz, a następnie użyj szybkich skryptów, aby powiązać go ze skrótem klawiaturowym (np. Ctrl + H).

set i to 0
tell application "System Events"
  set first_app to name of the first process whose frontmost is true
  repeat with p in every process
    if p is visible then
      set i to i + 1
    end if
  end repeat
  repeat i - 1 times
    key down command
    repeat i - 1 times
      keystroke tab
      delay 0.03
    end repeat
    key up command
    delay 0.03
  end repeat
  set visible of process first_app to false
end tell

błąd „Wystąpił błąd w zdarzeniach systemowych: nie można się wyświetlić”. numer -1728 z widocznego
10352

Dzięki za skrypt. Właściwie to go nie używam i nie przetestowałem go dokładnie w celach, które wyznaczyłeś (sprawdzałem go pod kątem innej podobnej rzeczy), ale po prostu zwracam uwagę na każdego, musiałem umieścić „” wokół widocznego w piątej linii, więc to: if p is "visible" then.

Jeśli chodzi o zanikanie ikony, łatwo to naprawić, instalując TinkerTool .
Wildcard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.