Muszę ponownie łączyć się z Wi-Fi za każdym razem, gdy komputer zasypia


11

Niedawno kupiłem nowego MacBooka Air (2011) z preinstalowanym Lion. Istnieje ten uporczywy i niezwykle denerwujący problem, który występuje w przypadku WiFi. Za każdym razem, gdy zamykam pokrywę lub pozwalam komputerowi przejść do trybu uśpienia, a następnie zacząć go ponownie używać, pojawia się okienko z prośbą o wybranie sieci do przyłączenia. IT pamięta hasło, po prostu nie chce się ze mną połączyć, dopóki nie wybiorę sieci. Dzieje się tak za każdym razem. Rzeczy, których próbowałem:

  1. Ponowne uruchamianie komputera
  2. Włączanie i wyłączanie WiFi
  3. Zmiana szyfrowania sieci bezprzewodowej (nawet jeśli dzieje się to we wszystkich sieciach bezprzewodowych)

Czy ktoś jeszcze odkrył ten problem? Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? A może to tylko błąd z Lionem, który nie został jeszcze naprawiony?


Czy próbowałeś utworzyć nową lokalizację? Preferencje systemowe> Sieć> Lista rozwijana lokalizacji> Edytuj lokalizacje. Nazwij to jak chcesz, przełącz się na tę lokalizację i sprawdź, czy będzie się powtarzać.
Gauzy,

A jeśli wyłączysz Bluetooth? naprawił problem?

Jeden z moich przyjaciół też ma ten problem. Wygląda na to, że jest to błąd w wersji 10.7.2
daviesgeek

10.7.2 naprawił to dla mnie. W rzeczywistości informacje o wydaniu mówiąAddress an issue that causes a delay in accessing the network after waking from sleep.
spudwaffle

Odpowiedzi:


5

Miałem ten sam problem z moim MacBookiem Air 2011 z Lionem i myślę, że miało to związek ze zmianą preferencji bezpieczeństwa w mojej preferowanej sieci bezprzewodowej. Poszedłem do Preferencji systemowych> Sieć> Zaawansowane> WiFi i usunąłem wszystkie istniejące Preferowane sieci, a następnie ponownie je dodałem. Na razie w porządku. Łączy się z moją preferowaną siecią automatycznie po przebudzeniu z trybu uśpienia.


To może być problem. Zapisana sieć mówi, że bezpieczeństwo to klucz WEP. Zmieniłem klucz na WPA2, kiedy dostałem Air, mając nadzieję, że może to pomóc. Kiedy wrócę do domu, usunę preferowaną sieć i ponownie się z nią połączę.
Chris

Dlaczego wszyscy zalecają usunięcie WSZYSTKICH zapisanych sieci ?! Nie chcę tego robić, są one również zsynchronizowane z moim telefonem, mam hasła z pubów i przyjaciół i nie wiem, żeby po prostu „dodawali”. Doceniony.
Iulian Onofrei

2

Może to powodować zakłócenia Bluetooth. Spróbuj wyłączyć Bluetooth w Preferencjach systemowych i sprawdź, czy problem zniknie.

Jeśli to jest problem, jedyne znane mi rozwiązanie to: a) przestań używać bluetooth lub b) zmień częstotliwość Wi-Fi na 5 GHz.

Jest to rzadki przykład błędu projektowego w linii MacBook, wydaje się, że wszystkie metalowe modele cierpią z tego powodu.


1

Sprawdź ustawienia sieciowe. Jeśli używasz DHCP z adresem ręcznym, zmień go na zwykły DHCP i sprawdź, czy to rozwiąże. Czytałem raporty osób z podobnymi problemami rozwiązującymi to w ten sposób


1

Miałem ten sam problem na moim MacBooku Pro z połowy 2009 roku. Żadna z wymienionych tu odpowiedzi ani wskazówek nie wydawała się dla mnie cokolwiek przydatna ... ale znalazłem tutaj wątek sugerujący zresetowanie SMC. Zrobiłem to, postępując zgodnie z tymi instrukcjami , a problem wydaje się rozwiązany.


1

Poniżej znajduje się rozwiązanie, które kosztuje, ale faktycznie działa. Powyższe rozwiązania z innych postów wydają się działać, ale ostatecznie każde z nich przetestowałem, z których niektóre początkowo wydawały się działać, ale ostatecznie problem powrócił w ciągu dnia lub godzin.

Mogę potwierdzić, że jeśli masz router bezprzewodowy AT&T 2WIRE (wymagany w przypadku Uverse i różnych modeli laptopów Apple (MB, MB Air, MB Pro) z wersją 10.6 lub 10.7, ten problem występuje (nie można ponownie nawiązać połączenia).

Tydzień później mogę potwierdzić trwałe rozwiązanie, które polega na zakupie routera bezprzewodowego Apple (np. Airport Extreme), podłączeniu go do jednego z portów LAN na istniejącym routerze, wyłączeniu bezprzewodowym na istniejącym (w moim przypadku 2WIRE ), skonfiguruj router Apple w trybie mostu.

To była kompletna poprawka dla wszystkich laptopów, które mamy. Anulowałem zamówienie do Karty, aby wymienić uVerse.


0

Kiedy mi się to zdarza, oznacza to po prostu, że muszę dodać sieć do mojej listy Preferowanych sieci. Oto jak:

Otwórz Preferencje systemowe-> Sieć-> Wifi-> Zaawansowane-> Wi-Fi. Kliknij przycisk [+] pod listą Preferowane sieci. Kliknij Wybierz sieć ... i wybierz tę, z którą chcesz się automatycznie połączyć.

Kiedy tam jesteś, dobrym pomysłem jest usunięcie sieci, których już nie potrzebujesz z tej listy.


Jedyne sieci na liście to praca bezprzewodowa i domowa sieć bezprzewodowa.
Chris

@Chris i sieć rozłączona po uśpieniu znajdują się na tej liście?
Nathan Greenstein

To byłby domowy. Nigdy nie miałem problemów z komputerem MacBook, iPad2 lub iPod. Tylko powietrze + lew. Dziwne
Chris

@Chris dziwne. Brzmi jak błąd.
Nathan Greenstein
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.