Dlaczego ustawienia iOS i iTunes inaczej zgłaszają użycie pamięci?


19

Moi iTunes pokazuje mi, że tam jest około 7 GB wolnej przestrzeni, podczas gdy iOS ustawieniach pokazuje mi, że jest tylko o 80 MB dostępnej przestrzeni. Czym różnią się wolne miejsce i dostępne miejsce?

Zużycie pamięci zgłoszone przez ustawienia urządzenia iTunes

Uwaga dodatkowa: próbowałem zsumować wszystkie używane rozmiary aplikacji na liście Zarządzaj pamięcią ; jego łączna wielkość (około 2925 MB) nie zgadza się z raportem „ Użyty rozmiar ustawień iOS (11,7 GB), ale pasuje do tabeli zużycia pamięci w iTunes.


Próbowałeś twardego resetu? (Przytrzymaj dom i zasilanie, aż rozpocznie się restart.) Czy usunąłeś masę zdjęć? W szczególności, które iOS?
Tyson

@Tyson Nope, nie zrobiłem żadnego z nich.
minhee

Spróbuj następnie twardego resetu i powiedz nam, jaki konkretny system iOS masz (ustawienia, ogólnie, o).
Tyson

Ogólnie rzecz biorąc, iTunes się myli. Wskaźnik pamięci w nim nigdy nie był szczególnie niezawodny, a nawet mniej, jeśli masz połączenie przez Wi-Fi (w przeciwieństwie do USB). Możesz to potwierdzić, przechodząc do opcji Zarządzaj pamięcią masową na iPhonie, pokazanej na opublikowanym zrzucie ekranu, i dodając rozmiar pokazanych rzeczy.
tubedogg

Czy próbowałeś zsynchronizować urządzenie iOS z iTunes przez USB (mam na myśli naciśnięcie przycisku synchronizacji)? Możesz także spróbować dodać / usunąć utwór, a następnie zsynchronizować i sprawdzić, czy to naprawi ogromną różnicę.
nelson2tm

Odpowiedzi:


10

Resetuję iPhone'a i odzyskuję dane kopii zapasowej. Wygląda na to, że wszystkie moje zainstalowane aplikacje i dane są dobrze utrzymane, ale zmieniło się zużycie pamięci: wyszło około 7 GB nowej wolnej przestrzeni. Ponadto jest zgłaszany w ten sam sposób zarówno przez ustawienia iTunes, jak i iOS.

Nadal nie jestem świadomy przyczyny, ale i tak mój problem został rozwiązany.


5

Mam rozbieżność 4 GB między tym, co pokazuje mój iPhone 6 64 GB, a tym, co pojawia się w iTunes.

Sugeruję, że dzieje się tak z powodu samego systemu operacyjnego iOS. Podczas gdy telefon jest w stanie obliczyć dokładny rozmiar systemu operacyjnego, a tym samym zapewnić dokładniejszy odczyt, iTunes nie ma dostępu do tych danych i zakłada, że ​​telefon ma o wiele więcej miejsca.

Oto, co musisz zrobić -

  1. Jeśli masz złamane więzienie, te dodatkowe pliki zdecydowanie zajmują „ukrytą” przestrzeń, która nie jest uwzględniana. Pomyśl o usunięciu jailbreak.
  2. Jeśli używasz starszej wersji iOS, zaktualizuj. Nowsze wersje (8.1.3 i 8.3) zajmują mniej miejsca.
  3. Ponieważ mimo to masz połączenie z iTunes, spróbuj to zrobić - po prostu załaduj 1-2 GB plików z komputera na telefon (pliki muzyczne / wideo / losowe pliki doc). Zmusi to Twój telefon do potwierdzenia, że ​​faktycznie ma miejsce.

Ostatni, oczywiście, jest tylko dla nauki.


3

Właśnie miałem ten sam problem, z różnicą 3 GB między tym, co iTunes i mój iPhone pokazali jako wolne miejsce. Po przejrzeniu „Zarządzaj pamięcią” zdałem sobie sprawę, że iTunes nie widzi miejsca zajmowanego przez pobieranie muzyki do słuchania offline za pośrednictwem aplikacji takich jak Spotify, ale robi to Twój iPhone. Liczby pasowały prawie idealnie.

Mam nadzieję, że to pomaga.


2

Mam ten problem wiele razy. Moja aplikacja do podcastów pokazuje, że zajmuje 500 MB miejsca, ale nie zapisano żadnych podcastów. To samo dotyczy kilku innych aplikacji. Nie miałem w telefonie żadnych zdjęć ani muzyki. Mimo to pokazałem tylko 600 MB wolnego miejsca w moim telefonie.

Po wykonaniu kilku restartów komputera ponowne uruchomienie i synchronizację, jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest przywrócenie iPhone'a. To dało mi 4 GB wolnego miejsca i wydawało się, że zresetowałem przydział pamięci dla większości rozbieżności w mojej aplikacji, takich jak aplikacja podcast.

Nie wiem, co to powoduje, ale jest to dość frustrujące.


2

Aplikacja na iOS może oznaczyć dane jako „tymczasowe”, co oznacza, że ​​dane można usunąć w razie potrzeby. Na przykład, jeśli pobierzesz podcast, który możesz pobrać ponownie w dowolnym momencie, aplikacja podcast prawdopodobnie oznaczy go jako „tymczasowy”. To samo dotyczy aplikacji takich jak Spotify; nic nie stracisz, jeśli pobrane dane zostaną usunięte.

Myślę, że iTunes nie liczy tych danych, ponieważ jest zainteresowany tym, ile możesz skopiować na swój telefon (jeśli można usunąć 7 GB, możesz skopiować 7 GB na telefon), ale telefon zgłasza wykorzystanie miejsca, ponieważ jest faktycznie używany.

Różnica polega na tym, że istnieją dane, ale iOS może usunąć w dowolnym momencie.


2

Po przeprowadzeniu niektórych badań doszedłem do wniosku, że przyczyną jest rozbieżność

  • iTunes zlicza przestrzeń wymaganą na aplikacje i dane, odejmując od całkowitej ilości wolnego miejsca
  • iPhone zgłasza faktycznie wolne miejsce

Różnica polega na tym, że iPhone oczywiście używał dodatkowej przestrzeni do buforowania , ale ta przestrzeń nie jest rozpoznawana przez iTunes (być może celowo). Miejsce można odzyskać za pomocą jednego z pomiarów wymienionych w innych odpowiedziach (tworzenie kopii zapasowych / przywracanie itp.), Ponieważ usuwają one dane z pamięci podręcznej.

Jednak iPhone zacznie budować nowe pamięci podręczne, więc te rozwiązania nie są trwałe. Ponadto, jeśli zwolnisz pamięć podręczną, a następnie wykorzystasz zwolnione miejsce, aby skopiować więcej aplikacji i danych na urządzenie, Twój iPhone w końcu nie będzie w stanie użyć takiej pamięci podręcznej, jak w rzeczywistości, co może doprowadzić do niższej ogólnej wydajności.

W związku z tym nie zalecałbym zmuszania iPhone'a do zwolnienia pamięci podręcznej, chyba że jest to absolutnie konieczne.


1

Mogłem zwolnić mnóstwo miejsca, wykonując kopię zapasową telefonu, wykonując pełny reset („Wymaż całą zawartość i ustawienia”) i przywracając kopię zapasową. To zmniejszyło rozbieżność, ale nie całkowicie ją wyeliminowało.


1

Wypróbowałem ostatnią sugestię i wydaje się, że działa ona tylko tymczasowo. Ja osobiście mam obecnie 5 GB rozbieżności w moim iPhonie 5s (16 GB) w stosunku do dostępnej pamięci pokazanej w iTunes. Poszedłem dziś do Apple Store po pomoc techniczną, a oni nie mogli pomóc. Mam nadzieję, że nowy system operacyjny złagodzi sytuację, gdy zostanie wydany za tydzień.

Nie przechowuję muzyki w telefonie i przesyłam strumieniowo przez Apple Music. Zauważyłem, że telefon zacznie pobierać utwory, które, jak sądzę, przesyłam strumieniowo, a te muszą być okresowo usuwane, gdy odkryję, że faktycznie zajmują cenną pamięć.


Witamy w Zapytaj inaczej. Link do konkretnej odpowiedzi - ostatnio opublikowane, ostatnie głosy, ostatnie aktywne sortuj odpowiedzi inaczej.
bmike

1

W takim przypadku system operacyjny ma tak mało miejsca, że ​​nie można ufać, że działa poprawnie.

Usuwałbym pliki i aplikacje z urządzenia iOS, dopóki nie uzyskasz 1 lub 2 GB wolnego miejsca, a następnie wyłącz i sprawdź ponownie.

Jeśli te dwie wartości różnią się znacznie po zwolnieniu miejsca, zwykle odpowiada to uszkodzeniu systemu plików i warto rozważyć utworzenie kopii zapasowej telefonu i wyczyszczenie go.

W tym momencie możesz przetestować i sprawdzić, czy pamięć działa zgodnie z oczekiwaniami, a następnie albo ją skonfigurować nowo, albo przywrócić utworzoną kopię zapasową.


1

Miałem podobny problem, ale byłem nieco niezdecydowany, aby spróbować przywrócić mój telefon z kopii zapasowej (jest to rozwiązanie, które najwyraźniej pomogło większości ludzi).

Zamiast tego skorzystałem z aplikacji „Memory & Disk Scanner Pro” z AppStore. Był w stanie odzyskać 3 GB wolnego miejsca (oczywiście bez usuwania moich danych) i zajęło to tylko kilka minut.

Szczerze mówiąc, jest to aplikacja płatna (~ 1 EUR), a interfejs jest raczej brzydki, ale dobrze sobie radził - więc uznałem, że jest wart swojej ceny.


Próbowałem tego i znalazłem 28 MB niepotrzebnych plików, ale rozbieżność między iTunes a iOS wynosi około 13 GB, więc nie ma dla mnie rozwiązania.
Motin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.