Jak mogę utworzyć lub odtworzyć partycję odzyskiwania Lion?


44

Z jakiegokolwiek powodu jeden z naszych komputerów Mac nie utworzył partycji odzyskiwania po aktualizacji do Lion.

Czy po fakcie można dodać partycję odzyskiwania?


Dla jasności - na normalnym komputerze Mac partycja odzyskiwania jest ukryta zarówno w preferencjach systemowych dysku startowego , jak i w Narzędziu dyskowym . Możesz go zobaczyć tylko z wiersza poleceń za pomocą polecenia bezpośredniego diskutil listlub włączenia menu debugowania w Narzędziu dyskowym. Pokazuje się również, jeśli uruchamiasz system przy wciśniętym klawiszu opcji lub jeśli pomyślnie uruchomisz system w celu odzyskania z Command-R aka + Rpodczas uruchamiania.

Ostrzeżenie - to pytanie i odpowiedź MA ZASTOSOWANIE TYLKO do wersji 10.7.x Lion - użycie instalatora Lion do odtworzenia odzyskiwania w nowszym systemie operacyjnym może i będzie powodować problemy z powodu braku sterowników dla nowszego systemu operacyjnego i sprzętu.


1
Czy przypadkiem Lion został zainstalowany na woluminie RAID na tym komputerze Mac? Partycja odzyskiwania nie jest obsługiwana dla woluminów RAID. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj . Zawsze możesz zainstalować Lion na urządzeniu zewnętrznym, aby uzyskać w ten sposób partycję odzyskiwania. Może być możliwe sklonowanie tej partycji, ale nie próbowałem. Ten artykuł zawiera więcej szczegółów.
Gauzy,

@gauzy - dziękuję za zgłoszenie się. Muszę się w to zagłębić - jak wygląda partycja? jest ono ukryte przed widokiem z dfi diskutil lista Disk Utility lub jest to wyraźnie widoczne tam? Ponadto - czy powinien pojawiać się w preferencjach systemowych dysku startowego? (mój jest wewnętrznym dyskiem twardym o
pojemności

2
Nie pojawi się w Narzędziu dyskowym ani dysku startowym, ale <pre> lista diskutil </pre> może to zobaczyć.
Gauzy,

2
Nie powinienem oferować tego jako odpowiedzi, dopóki nie przetestuję z FileVault 2, ale dla twojej informacji: na prywatnym forum ktoś zwrócił uwagę na usuwanie i odbudowywanie nieprawidłowo działającej partycji Recovery HD «Der Flounder - jak rozumiem, umożliwia tworzenie bez użycia pełnego instalatora.
Graham Perrin,

1
Innym miejscem, w którym widoczna jest partycja Recovery HD jest narzędzie Informacje o systemie (inaczej System Profiler). Nie będzie wymieniony w przeglądzie (karta Pamięć w oknie „O tym Macintoshu”), ale pojawi się w pełnym raporcie, który otrzymasz, wybierając Plik> Pokaż raport systemowy, a następnie wybierając magistralę załączników HD na pasku bocznym . BTW, możesz otworzyć Informacje o systemie bezpośrednio w pełnym raporcie, przytrzymując klawisz Opcja i wybierając Informacje o systemie z menu Apple.
Gordon Davisson

Odpowiedzi:


42

Najpierw otwórz terminal.

Status przed:

$ diskutil list
/dev/disk0
 #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
 0:   GUID_partition_scheme            *128.0 GB  disk0
 1:            EFI             209.7 MB  disk0s1
 2:         Apple_HFS Macintosh HD      127.8 GB  disk0s2

Pobierz Lion Recovery Update v1.0 (431,91 MB)

Zamontuj RecoveryHDUpdate.dmg

$ hdiutil attach ~/Downloads/RecoveryHDUpdate.dmg

Wyodrębnij dane z RecoveryHDUpdate.pkg

$ pkgutil --expand /Volumes/Mac\ OS\ X\ Lion\ Recovery\ HD\ Update/RecoveryHDUpdate.pkg ~/Desktop/RHD

Zamontuj RecoveryHDMeta.dmg (w pakiecie RecoveryHDUpdate.pkg)

$ hdiutil attach ~/Desktop/RHD/RecoveryHDUpdate.pkg/RecoveryHDMeta.dmg

Uruchom narzędzie, które ostatecznie zmieni rozmiar bieżącej partycji i utworzy odzyskiwanie

$ ~/Desktop/RHD/RecoveryHDUpdate.pkg/Scripts/Tools/dmtest ensureRecoveryPartition / /Volumes/Recovery\ HD\ Update/BaseSystem.dmg 0 0 /Volumes/Recovery\ HD\ Update/BaseSystem.chunklist
Creating recovery partition: finished

Status po:

$ diskutil list
/dev/disk0
 #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
 0:   GUID_partition_scheme            *128.0 GB  disk0
 1:            EFI             209.7 MB  disk0s1
 2:         Apple_HFS Macintosh HD      127.2 GB  disk0s2
 3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3

1
To bardzo przydatna wskazówka. Właśnie zastosowałem to na dwóch dyskach i wygląda na to, że dobrze wykonało to zadanie. Jedyne, co mnie martwi, to to, że nie trzeba mieć uprawnień administracyjnych, aby uruchomić dmtest… Dziękuję!
simonair

10
To najlepsza odpowiedź, ponieważ w rzeczywistości odtwarza ona tylko Recovery HD i nic więcej, używając do tego własnego programu Apple. Kciuki w górę!
Adam Lindberg,

1
Kciuki w górę, to działało bezbłędnie.
Nick Forge,

1
Masz pomysł, jak to zrobić z Mountain Lion?
pgb

To działało dla mnie, ale tylko przy użyciu BaseSystem.*plików Lion Recovery . Korzystanie z tych z najnowszego instalatora Moutain Lion spowodowało błąd. Czy jest jakiś problem, jeśli korzystam z Mountain Lion, ale moja partycja odzyskiwania to ta z Lion?
nwinkler

16

Ponowne uruchomienie instalatora działa w systemach OS X 10.7, 10.8 i 10.9 - uruchomienie asystenta dysku odzyskiwania nie jest dobrym pomysłem, jeśli używasz systemu operacyjnego 10.8 lub nowszego, a także sprzętu dostarczanego z nowszymi wersjami systemu operacyjnego .

Lion Recovery Disk Assistant może wykonać kopię zapasową partycji odzyskiwania.

Lion Recovery Disk Assistant umożliwia tworzenie Lion Odzyskiwanie na zewnętrznym dysku, który posiada te same możliwości i ograniczenia jak wbudowany Lion Recovery. Podobnie jak kopia zapasowa dobrego pliku musi zostać wykonana, zanim plik dojdzie do jego utraty, to narzędzie nie pomoże, jeśli zaczniesz od brakującej lub uszkodzonej partycji.

Ponowne uruchomienie instalatora Lion spowoduje utworzenie działającej partycji odzyskiwania.

Aby uzyskać Instalator (ponieważ nie zapisaliśmy go i usuwa się przy pierwszym uruchomieniu).

 1. Uruchom App Store i wybierz dowolny widok oprócz Zakupione.
 2. Przytrzymaj klawisz opcji podczas wybierania Kupione.
 3. Pobierz instalator Lion

Ponowne uruchomienie instalatora zajęło dobre 35 minut. Narzędzie dyskowe ukrywa Recovery HD (i domyślnie inne partycje), chyba że włączysz menu debugowania. Możesz użyć, diskutil listaby zobaczyć Recovery HD, jeśli nie masz nic przeciwko poleceniom terminal.app.

mac:~ mike$ diskutil list
/dev/disk0
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *1.0 TB   disk0
  1:            EFI             209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Macintosh HD      999.3 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3

Menu debugowania wygląda następująco - wybranie pokaż każdą partycję pozwoli ci zobaczyć, czy Recovery HD znajduje się na twoim dysku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

https://apple.stackexchange.com/users/8527/z4mba zwrócił uwagę na te ukryte polecenia z tego artykułu MacWorld . Musiałem tylko włączyć / wyłączyć jedno polecenie:

 • defaults write com.apple.DiskUtility DUDebugMenuEnabled -bool true

Nie wiem, czy możesz przenieść Recovery HD jak normalną partycję, czy potrzebujesz innej domyślnej komendy write, aby uruchomić własny HD odzyskiwania, uruchomienie instalatora Lion po raz drugi było w porządku dla moich potrzeb. Jak wielu zauważyło, wydaje się, że zawartość do odzyskiwania nie jest uniwersalna i zamiast tego jest dostosowana do konkretnego sprzętu, więc odtwarzanie jej z oficjalnych narzędzi jest znacznie preferowane, chyba że chcesz dobrze przetestować i oszczędzasz czas, automatyzując dziesiątki lub setki komputerów Mac i może kontrolować różnice sprzętowe w twoim procesie.


3
„Asystent odzyskiwania dysku Lion umożliwia tworzenie Lion Recovery na dysku zewnętrznym, który ma te same możliwości i ograniczenia co wbudowany Lion Recovery”. Niezupełnie - w wersji 10.7.2 nie można włączyć „Find My Mac”, jeśli nie masz HD „wewnętrznego” odnowienia
Guy

Prawda prawda Zawartość partycji przywracania jest taka sama - ale FMM musi znajdować się na tym samym woluminie fizycznym co wolumin rozruchowy, aby działać magicznie. Nazwałbym to ograniczeniem systemu FMM, który został wdrożony, aby być dokładnie precyzyjnym, ale być może jest to zbyt drobny podział włosów.
bmike

Ponowne uruchomienie instalatora Lion: spowoduje to usunięcie moich danych, prawda? (PS Brak wewnętrznego odzyskiwania HD oznacza również brak FileVault)
Enrico Susatyo

Zwykle nie zalecałbym kopiowania istniejącego systemu odzyskiwania na nic innego niż dysk, na którym znajduje się klon oryginalnego systemu Mac OS. Nie wszystkie systemy odzyskiwania są równe.
Graham Perrin,

Czy to zadziała nawet po przejściu na Mountain Lion (lub nowszą wersję)? Czy to obniży poziom mojego systemu operacyjnego? Być może będziesz chciał ponownie zaakceptować odpowiedź @ lloeki jako zalecany sposób, ponieważ ta procedura dokładnie rozwiąże problem bez żadnych skutków ubocznych.
Olfan,

4

Jeśli ponownie zainstalujesz OS X z App Store, odtworzy on także partycję odzyskiwania. Właśnie wypróbowałem to na maszynie wirtualnej. Najpierw usunąłem partycję Recovery HD. Następnie ponownie zainstalowałem OS X z App Store:

Zajęło to około dwóch godzin, a potem znów miałem działającą partycję odzyskiwania.

Ponowna instalacja OS X w ramach istniejącej instalacji jest podobna do uaktualnienia do nowej głównej wersji OS X lub utrzymuje pliki użytkownika i ustawienia na miejscu, ale zastępuje pliki systemowe nowymi wersjami. Apple powinien nazwać to czymś mniej przerażającym, jak „naprawa OS X”, ponieważ jest to rozwiązanie wielu takich problemów i nie jest to tak drastyczna operacja, szczególnie jeśli masz kopie zapasowe.

Aktualizacja do nowej głównej wersji OS X doda również brakującą partycję odzyskiwania.

Ponowna instalacja systemu OS X jest również zalecana przez programistę SuperDuper :

W rzeczywistości można łatwo odtworzyć partycję odzyskiwania, po prostu ponownie instalując Lion ze sklepu App Store. (Ma to dodatkową zaletę, że aktualizuje partycję odzyskiwania również najnowszymi danymi).

Carbon Copy Cloner ma opcję dodania partycji odzyskiwania, ale musi skopiować partycję odzyskiwania z innego dysku lub archiwum kopii zapasowej. Jeśli komputer Mac nie ma partycji odzyskiwania, Carbon Copy Cloner zaleca ponowną instalację systemu OS X:


Carbon Copy Cloner jest zweryfikowany do pracy. Użyłem CCC w wersji 3.5.7 w trybie próbnym do skopiowania dysku startowego, a CCC ostrzegł, że brakuje „partycji odzyskiwania” i zaproponował, że też ją skopiuję.
Pro Backup

2

Chociaż wszystkie rozwiązania przedstawione w tej dyskusji prawdopodobnie będą działać, jeśli używasz najnowszej wersji OS X, ktoś był na tyle uprzejmy, aby stworzyć AppleScript, który wykonuje cały proces automatycznie, bez konieczności uruchamiania żadnych poleceń z terminala lub próbowania ostrożnie zarządzaj partycjami systemowymi.

Przetestowałem to na Mavericks (10.9.4) i działało świetnie. Po uruchomieniu narzędzia udało mi się włączyć FileVault 2, który wcześniej odmawiał aktywacji, ponieważ na moim komputerze brakowało partycji odzyskiwania.


Pracował dla mnie. Zmieniłem rozmiar głównej partycji systemu operacyjnego za pomocą gparted w systemie Linux (ponieważ Narzędzie dyskowe w programie Recovery nie pozwala mi), a następnie wykonałem fsck w systemie OS X. Przeniosłem program Recovery tak, aby przylegał do partycji systemu operacyjnego (więc został przeniesiony do lewej 200 GiB ), która zmieniła rozmiar partycji odzyskiwania, aby była „inna” (użyteczna, ale nie rozpoznana przez FileVault 2; prawdopodobnie sprawdzenie, które robi aktywator).
Tatsh

Jeśli zdecydujesz się ponownie wykonać partycje nie w systemie OS X, ale z czymś takim jak gparted, najpierw wyłącz FileVault w OS X. W partycji lub podobnej usuń partycję odzyskiwania (poważnie). Następnie wykonaj pracę partycji. Upewnij się, że zostało wystarczająco dużo miejsca na utworzenie kolejnej partycji odzyskiwania. Po ponownym uruchomieniu w OS X uruchom Recovery Partition Creator, a następnie możesz ponownie włączyć FileVault i powinno działać. Jak zawsze rób kopie zapasowe (nawet jeśli zajmuje to dużo czasu, warto)!
Tatsh

1

Alternatywnie możesz użyć Carbon Copy Cloner (ma bezpłatny 30-dniowy okres próbny). Z CCC postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Kliknij Okno -> Centrum dysków.
 2. W Disk Center kliknij kartę Odzyskiwanie HD.
 3. Kliknij „Utwórz partycję odzyskiwania dla tego woluminu”.
 4. Gotowy!

1

Fajny artykuł powyżej i przypomina mi o utworzeniu obrazu partycji odzyskiwania oraz kopii zapasowej.

jeśli nie masz odzyskiwania HD lub jeśli zostało ono z jakiegokolwiek powodu usunięte:

Odniesienie: do mojej dyskusji: https://discussions.apple.com/message/22563466#22563466

Właśnie go przetestowałem, ponownie instalując Mac OSx, który działał jak urok. Oto kroki

jeśli masz istniejącą partycję Mac z danymi, utwórz kopię zapasową lub obraz tej partycji (ponieważ zostanie ona usunięta)

 1. Użyłem DVD Mt Lion, uruchomiłem z niego komputer Mac i uruchomiłem narzędzie dyskowe

 2. Utworzyłem 2 partycje -> jedną z 1 GB miejsca i nazwaną „Recovery HD”, a drugą z pozostałą przestrzenią i nazwaną „Macintosh HD”, zastosowałem zmiany, uruchomiłem naprawę dysku na obu partycjach (dla bezpieczeństwa)

 3. następnie z powrotem na narzędzie dyskowe i ponownie zainstalował OSx z DVD na partycję Macintosh HD.

 4. po zakończeniu i ponownym uruchomieniu za pomocą klawisza Option, partycja odzyskiwania będzie działać

 5. teraz, jeśli chcesz przywrócić stary obraz HD, po prostu przejdź do dysku i przywróć obraz

Patrz: http://support.apple.com/kb/ht4718

sanjay


0

Powinieneś być w stanie uzyskać dostęp i sprawdzić istniejącą partycję odzyskiwania z menu debugowania narzędzia dyskowego. To jest ukryte menu, które można wyświetlić za pomocą następujących poleceń:

Włącz formaty ukrytych obrazów dysków i menu debugowania w Narzędziu dyskowym

Mam nadzieję że to pomoże...


defaults write com.apple.DiskUtility DUDebugMenuEnabled -bool trueKomenda pozwala mi zobaczyć wszystkie partycje (w tym odzysku) - Nie jest jasne, jak je tworzyć, kopiować je, uczynić je jeszcze ukryte, ale będę grzebać jeśli instalator nie tworzy jeden dla mnie, uruchamiając to drugi raz. Niesamowite znalezisko!
bmike

Ta odpowiedź nie pomogła utworzyć partycji - instalator utworzył partycję i zapisał dane na partycji, aby było wykonalne - wystarczyło ponownie uruchomić.
bmike

0

Przepraszam, jeśli źle zrozumiałem, a może nie zastosowałem się do twoich wskazówek dotyczących udzielania odpowiedzi, więc jeśli się uruchomię, rozumiem, jednak uważam, że informacje uzyskane z twojego forum przywróciły mojego iMaca z krawędzi i chciałem wyrazić moje uznanie o tym, czego się tutaj nauczyłem.

W skrócie, mój 27-calowy iMac z 2011 r. W wersji 10.7 stracił partycję odzyskiwania i czy konieczne jest przeprowadzenie czystej instalacji Lion przez Internet, pozostawiam guru i ekspertom decyzję ... wszystko, co wiem polega na tym, że chociaż byłem wystarczająco inteligentny, aby wykonać kopię zapasową moich danych (i na dwóch różnych dyskach), aby uzyskać taką możliwość, jak całkowite i całkowite zawieszenie mojego najnowszego komputera Mac, wielokrotne przywracanie danych z dysków kopii zapasowej Time Machine przywróciło go z powrotem ... ale tylko chwilowo.

Jestem użytkownikiem komputera Mac od lat 80. Moje pierwsze Apple to zupełnie nowy Black & White Mac Classic. Zawsze byłem w stanie zainstalować system operacyjny za pomocą dysków, które były dołączone do moich komputerów Mac (co rzadko się źle zachowuje) Byłem trochę bardziej niż przerażony, aby dowiedzieć się, że wszystko zmieniło się w przypadku nowszych komputerów Mac, co oznacza, że ​​wszystko, co musiałem kontynuować, to dyski Time Machine , ufając, że system operacyjny zostanie przywrócony przez pełne przywrócenie, jednak dopiero po odtworzeniu partycji odzyskiwania Lion na dysku nie mogłem ponownie przeprowadzić czystej instalacji systemu operacyjnego przez Internet.

Mój iMac powrócił do życia zaledwie wczoraj rano po wielu nieudanych próbach przywrócenia go i dopiero po czystej instalacji 10.7 Lion. Nie wiem, co było przyczyną awarii, prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię, ale wiem, że jestem wdzięczny za takie fora (gdzie spędziłem pozornie niezliczoną liczbę godzin w ciągu ostatniego tygodnia), ponieważ bez informacji Zebrałem tutaj mój 3-letni iMac najprawdopodobniej stałby się ozdobą trawnika. Możliwe, że wymieniłem też szybę po wyrzuceniu przez nią mojego iMaca na trawnik i chociaż mogłem czuć się lepiej przez krótką chwilę lub dwie ... mój Mac nie został naprawiony, więc rzucanie nim nie było opcja.

Po ożywieniu mojego komputera iMac za pomocą nowej wersji systemu OS 10.7 przystąpiłem do przywracania jego danych przed awarią za pomocą Migration Assistant, a nie Time Machine, ponieważ uznałem, że uszkodzenie danych na poziomie systemu może zostać powielone z powrotem tylko na dysk z pełnym przywróceniem co byłoby głupim posunięciem granicznym, biorąc pod uwagę, że maszyna działała płynnie. Teraz wymyślę najlepszy sposób na skopiowanie mojego przywróconego dysku, aby jeśli historia się powtórzyła, otrzymam pełną lokalną kopię i nie będę musiał spędzać godzin (jeśli nie dni) na szukaniu odpowiedzi od nowa. I znowu ... wielkie dzięki


-2

Jesteś pewien, że jej tam nie ma? Partycja odzyskiwania nie jest wyświetlana w narzędziu dyskowym. Aby ją wyświetlić, musisz ponownie uruchomić komputer i nacisnąć opcję (alt), aby uzyskać listę lub dyski, z których można uruchomić komputer. Powinieneś mieć taką o nazwie Recovery HD lub jeśli chcesz uzyskać do niej dostęp bezpośrednio po prostu naciśnij Command-R podczas uruchamiania.


1
Byłem całkiem pewien - ale nie jestem pewien, kiedy zadałem pytanie. Z perspektywy czasu na pewno go nie było - użyłem listy diskutil przed ponowną instalacją i nie było jej na mapie partycji. Wciąż zadawałem sobie to samo pytanie - skąd mam wiedzieć, czy jest, skoro nie wiem, jak to wygląda. Dzięki!
bmike

Nie było go, dopóki nie uruchomiłem ponownie instalatora.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.