Jak zmusić Safari do ostrzegania mnie wyskakującym okienkiem przed zamknięciem karty?


1

Niezależnie od tego, czy jest to Chrome, Firefox czy Safari, zawsze napotykam ten problem. Przesyłam strumieniowo ten film i ładuję go przez około 30 minut, aby móc oglądać. Tymczasem przeglądam 10 innych kart. W pewnym momencie chcę sprawdzić, jak przebiegają pobieranie wideo przesyłanego strumieniowo. Ale nagle przypadkowo klikam mały krzyżyk, który jest ukryty, aby zamknąć na karcie wideo, a pobieranie zostało utracone!

Używam Safari, więc potrzebuję poprawki do tej przeglądarki, być może także Chrome. Zauważyłem, że jeśli korzystam z Safari, a strona jest formularzem i przypadkowo zamykam kartę, ostrzega mnie, jeśli jestem pewien, że chcę ją zamknąć. Chciałbym, żeby to samo zrobiło dla każdej zakładki.

Czy ktoś zna sztuczkę lub rozszerzenie, które by pomogło?

Odpowiedzi:


2

Zamiast używać myszy, możesz używać klawiatury do przełączania kart. Klawisze Ctrl+ Tabbędą przechodzić do przodu przez dziesięć kart, a Ctrl+ Shift+ Tabcofnie się. Te klawisze w żadnym momencie nie zamkną karty przez pomyłkę.

Jeśli chcesz zamknąć kartę, możesz to jednak zrobić za pomocą Command+ W. Po zakończeniu korzystania z przeglądarki możesz ją zamknąć za pomocą Command+ Q.

Edycja: Zgodnie z moją odpowiedzią w najnowszej wersji Safari możesz przypiąć tabulatory. Po przypięciu karty jedynym sposobem jej zamknięcia jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „zamknij kartę”. Nawet kombinacja klawiszy Command + W nie spowoduje jej zamknięcia.


Dzięki Nathaniel, to pomysł. Myślę jednak, że jest to jeden szczególny przypadek, w którym użycie skrótu byłoby nieco wolniejsze niż użycie myszy. Używam ton skrótów, w tym 2 ostatnich, o których wspomniałeś, aby zaoszczędzić czas zamiast poruszania myszą, ale osobiście wolę używać myszy w tym bardzo szczególnym przypadku. Ale masz rację, dzięki tej metodzie bez ryzyka przypadkowego zamknięcia zadania.
Julian Livin 'in China

1

W przeglądarce Firefox można użyć funkcji Przypięte karty.

Przypięte karty pozwalają zawsze otwierać ulubione aplikacje internetowe, takie jak Facebook, Gmail i Twitter, za jednym kliknięciem. Przypięte karty są małe, nie można ich przypadkowo zamknąć i otwierają się automatycznie po uruchomieniu przeglądarki Firefox.

Aby utworzyć przypiętą kartę, po prostu ctrlkliknij ją i wybierz kartę przypiętą . Teraz nie możesz przypadkowo go zamknąć.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/pinned-tabs-keep-favorite-websites-open

W przeglądarce Safari korzystasz z funkcji Top Sites wyświetlającej miniatury najczęściej odwiedzanych stron internetowych. Tam możesz przypiąć kartę.

pin top


Podoba mi się to rozszerzenie Buscar 웃 SD dla Firefoksa, ponieważ myślałem o problemie z ciągłym klikaniem przycisku „jesteś pewien, że chcesz zamknąć tę kartę”, gdy potrzebowałbym go tylko w przypadku niektórych wrażliwych kart, takich jak jako załadowane wideo nie chciałbym ponownie ładować. Nie dostałem twojego ostatniego zdania na temat Safari i tego, jak pomogłoby to nie przypadkowo zamknąć karty.
Julian Livin 'in China
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.