Czy „obowiązkowe” jest podzielenie dysku twardego na partycje w celu korzystania z systemu Mac OS?


0

Mam złe bloki na wewnętrznym dysku twardym Hitachi w moim MacBooku PRO z 2009 roku. Przeformatowuję dysk z opcją zerowania, aby ponownie mapować te bloki, ale kiedy przychodzi czas na przywrócenie zawartości dysku, zastanawiam się, czy naprawdę konieczne jest podzielenie dysku na partycje, ponieważ nie potrzebuję więcej niż 1 partycji . Proszę doradź.

Odpowiedzi:


1

Jeśli wyzerujesz dysk, oznacza to, że całkowicie wyczyściłeś dysk, mapę partycji i wszystko. Mapa partycji mówi systemowi operacyjnemu, w jaki sposób używany jest dysk i jego „przestrzeń”, a aby użyć jednej do zainstalowania systemu operacyjnego lub przechowywania danych, potrzebuje co najmniej 1 partycji. Jeśli korzystałeś z wbudowanej w Narzędzie dyskowe funkcji „Wymaż”, poprosi o nową nazwę, aby przepisać nową partycję jako, co oznacza, że ​​nie powinieneś więcej potrzebować partycjonowania. Dodatkowe partycje są przydatne, jeśli kiedykolwiek planujesz podwójne uruchomienie lub chcesz przechowywać określone dane w oddzielnym obszarze dysku.

Również pod warunkiem wyczyszczenia dysku w celu uruchomienia go po uszkodzeniu bloków. Zasadniczo nie jest to dobry pomysł, ponieważ oznacza to, że z tego czy innego powodu dane uległy uszkodzeniu. Mogły to być cząstki stałe lub kurz na talerzu, wypadek głowy, awaria płyty sterującej lub dowolna liczba rzeczy. Gdy okaże się, że dysk w ogóle ma złe bloki, radziłbym wykonać kopię zapasową lub odzyskać jak najwięcej danych i wymienić je jak najszybciej.


1
Po prostu przejdę do drugiego akapitu - pobierz potrzebne dane / możesz i zrzuć dysk do kosza.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.