Usuwanie określonej aplikacji z centrum uwagi


25

Używam textWranglerdo wszystkich moich potrzeb edycji tekstu. I brzydzić textEdit. Problem pojawia się, gdy szukam w centrum uwagi, jeśli zatrzymam się texti uderzę, entera następnie textEdituruchomię się. Chcę usunąć textEditz mojego centrum uwagi bez usuwania samej aplikacji.

Wiem, że mogę zapobiec indeksowaniu folderu. Ale chcę, aby konkretna aplikacja / plik nie został uwzględniony.

Wiem, że prosta odpowiedź brzmi: „nie pisać text”. Ale to nie jest tak naprawdę odpowiedź. Nie chcę pisać.

Odpowiedzi:


51

Tak, możesz wykluczyć określoną aplikację z wyników wyszukiwania Spotlight z jej panelu Prywatność w OS X Yosemite.

Wraz z TextEdit mam TextWrangler i Sublime Text 2 zainstalowane pod OS X Yosemite. Jeśli w Spotlight piszę tekst, kolejność jest następująca:

  • TextEdit
  • TextWrangler
  • Podniosły tekst 2

Jeśli przejdę do Preferencji systemowych> Spotlight> Prywatność i przeciągnę i upuszczę pakiet aplikacji TextEdit na obszar listy w panelu Prywatność i zamknę Preferencje systemowe i wrócę do Spotlight i wpisz tekst, kolejność na liście jest teraz:

  • TextWrangler
  • Podniosły tekst 2

Więc zrób tak jak ja, a to rozwiąże twój problem.


Dziękuję, nie zdawałem sobie sprawy, że mogę dodać do niego określone aplikacje. I wszystkie inne pytania dotyczące reflektorów, które czytałem, albo nie sugerowały tego, albo tego nie widziałem.
lilott8

4
Ładny! Ta umiejętność jest ukryta, ponieważ działa tylko poprzez przeciąganie i upuszczanie; kliknięcie przycisku „+” nie spowoduje wybrania aplikacji. I ostatnio wydaje się to ważniejsze (ze względu na El Capitan?), Ponieważ Spotlight losowo promuje wybory, których nie używam (jak Launchpad), zamiast wyborów, których używam (Lightroom).
Jerry101

3
Odkryłem, że nie mogłem wybrać samych aplikacji, więc wydawało się, że to niemożliwe. Ale udało mi się je przeciągnąć i upuścić w małym kawałku bólu prywatności, który nie został zablokowany przez okno wyboru plików i zadziałało.
Mark

Aktualizacja Spotlight zajmuje kilka minut.
Robino,

1
@Robino, powiedziałeś, że „ Spotlight zajmuje kilka minut, aby zaktualizować. I chociaż mogło to być prawdą dla ciebie, w moim systemie zmiana wydawała się natychmiastowa. To znaczy, że zamknięcie Preferencji systemowych i wpisanie zapytania w Spotlight zajęło mi tylko trochę czasu, a wyniki zmiany zostały natychmiast wyświetlone. To powiedziawszy, nie jest niczym niezwykłym, że czasy różnią się dla wszystkich, ponieważ zależy to od tego, co jeszcze jest przetwarzane w danym systemie w danym momencie.
user3439894,

4

Przynajmniej w Yosemite wydaje mi się, że Spotlight powinien uczyć się według tego, co wybierzesz. Więc jeśli zaczniesz pisać text, wyświetli kilka możliwych dopasowań. Dla mnie wymieniono:

  1. Podniosły tekst 3
  2. TextEdit
  3. TextWrangler

Wskazując Spotlight zna moje preferencje dla Sublime. Próbowałem zamiast tego wybrać TextWrangler, a podczas kolejnych wyszukiwań TextWrangler był pierwszym elementem.

Dodatkowo możesz wpisać, twaby bardziej konkretnie zażądaćTextWrangler

Uwaga: korzystałem z LaunchBar.app, ponieważ zawsze miał tego typu funkcje. Myślę, że mogłem użyć LB podczas Mac OS X 10.0 BETA. Nadal korzystam z wielu zaawansowanych funkcji LaunchBar, ale kiedy jestem na komputerze Mac, stwierdzam, że dobrze sobie radzę z samym Spotlight.


1

Możesz przenieść aplikację textEdit do innego folderu (może to być folder w folderze Aplikacje ).

Następnie dodajesz ten folder na karcie Prywatność w preferencjach Spotlight (w Preferencjach systemowych . Dodajesz folder, klikając „+” na karcie Prywatność i wybierając folder, w którym umieściłeś tekst Edytuj (można także przeciągnąć i- upuść folder w zakładce Prywatność ).

Teraz Spotlight powinien wykluczyć textEdit (i wszystkie inne pliki / aplikacje umieszczone w tym folderze) z przyszłych wyszukiwań.

Jeśli potrzebujesz zrzutów ekranu, jak to zrobić, zapoznaj się z tym artykułem: Link do artykułu .


1

Nie możesz zamiast tego po prostu wpisać „wrang”?

Ponadto zamienniki stron trzecich, takie jak LaunchBar lub Alfred, pozwolą Ci określić, jakie wyniki pojawią się jako pierwsze po wpisaniu wybranego tekstu. Umożliwiają także umieszczenie na czarnej liście niektórych wyników wyszukiwania.


4
I byłoby downvote, ale nie mają wystarczająco dużo reputacji, bo już tą samą kwestię: And I know the simple answer is just "don't type text". But that isn't really an answer. I don't want to think to type.w moim oryginalne pytanie.
lilott8
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.