OS X Lion - Finder: Różnica między „Sortuj według”, „Wyczyść według” i „Rozmieść według”


12

Istnieje opcja w Finderze. Kliknij prawym przyciskiem myszy w tle okna wyszukiwarki, nową ikonę paska narzędzi lub cmd + j. Aby zmienić widok sortowania / aranżacji, mogę wybrać pomiędzy „Sortuj według”, „Wyczyść według”, „Sortuj według”

Wygląda na to, że robią to samo. Czy ktoś zna ich różnicę?

macos  finder  lion 

Odpowiedzi:


3

Czyszczenie przez jest dostępne tylko w widoku ikon. Jeśli opcja Rozmieść według nie jest ustawiona na Brak, wydaje się, że nic nie robi, dopóki nie zmieni się Rozmieść według na Brak. Jeśli opcja Rozmieść według jest ustawiona na Brak, a opcja Sortuj według jest ustawiona na Przyciągaj do siatki, rozmieszcza ikony tak, aby były wyrównane na siatce. Jeśli opcja Rozmieść według jest ustawiona na Brak, a opcja Sortuj według jest ustawiona na cokolwiek innego, sortuje ikony i zmienia opcję Sortuj według na Brak.

Tryby Arrange By zostały dodane w Lion. Grupują elementy pod takimi sekcjami w różnych trybach widoku:

Widoków listy nie można sortować, klikając nagłówki, gdy elementy są uporządkowane według jakiegoś atrybutu.

Kiedy elementy są uporządkowane według jakiegoś atrybutu, Sortuj według wpływa na sposób sortowania elementów w kategoriach w niektórych przypadkach, ale w innych przypadkach jest wyłączony.

Sortuj według nie grupuje elementów w sekcje. Tryb Sortuj według zmienia się, gdy na przykład klikniesz nagłówki listy w widoku listy. Po ustawieniu opcji menu Rozmieść według zmieniają się na Sortuj według:


1
„Clean Up By” jest tylko jeden raz. „Sortuj według” i „Ułóż według” posortują za każdym razem, gdy coś przeniesiesz / usuniesz / dodasz.

2
To jest absurdalnie skomplikowane.
Dogweather,

2

Jeśli wybierzesz „posprzątaj według”, ikony zostaną posortowane w wybranej kolejności, ale nadal możesz je przesuwać.

Jeśli wybierzesz „Ułóż według”, ikony zawsze będą przywracane do posortowanej siatki i nie będziesz już mógł ich przesuwać.


Jaka jest różnica między „Sortuj według” a „Rozmieść według”?

2
Ok, różnica między „Sortuj według” i „Rozmieść według” nie jest podana, kiedy „Rozmieść według nazwy”, ale przy „Rozmieść według rodzaju” zobaczysz linie oddzielające kategorie, a następnie „Sortuj według” stosowany.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.