Jak korzystać z widoku podzielonego w systemie OS X 10.11 El Capitan?


13

Pobrałem wersję zapoznawczą dewelopera OS X El Capitan i próbuję użyć nowej funkcji podziału widoku side-by-side. Jednak nie wydaje mi się, aby wymyślić odpowiednie zaklęcie, aby z niego skorzystać.

Jak umieścić dwie aplikacje obok siebie w widoku podzielonym na pełnym ekranie w El Capitan?


Podaj dokładną wersję kompilacji, abyśmy mogli Ci jak najlepiej pomóc
bmike

Odpowiedzi:


8

Wygląda na to, że źle to zrobiłem. Nie widzę sposobu, aby włączyć podział ekranu tylko z dwóch pełnoekranowych okien w kontroli misji. Nie widzę też sposobu na włączenie go z dwóch zwykłych okien. Ale jeśli masz jedno okno pełnoekranowe i jedno zwykłe, możesz przeciągnąć zwykłe okno na pełny ekran w ramach kontroli misji, co spowoduje utworzenie widoku podzielonego ekranu.

Z powodzeniem wypróbowałem to w Safari, Finderze i Chrome.


Tak właśnie pokazano w publicznym demo WWDC
użytkownik151019,

Wydaje mi się, że nie mogę tego odtworzyć z przemowy WWDC, która nie wydaje się polegać na pojedynczym oknie pełnoekranowym w kontroli misji: ak-hdl.buzzfed.com/static/2015-06/8/13/imagebuzz / webdr11 /…
emmby

Wydaje się również, że obie aplikacje muszą obsługiwać pełny ekran jako spację. Początkowo próbowałem to przetestować za pomocą TweetBota, który ma przycisk maksymalizacji w starym stylu, a nie przycisk pełnego ekranu i nie spowodowałoby utworzenia podzielonego widoku.
Scott Swezey,

6

Aby funkcja podzielonego ekranu była dostępna, „ Preferencje mają oddzielne przestrzenie” musi być włączony w Preferencjach systemowych kontroli misji:

Pamiętaj również, że wylogowanie jest wymagane, jeśli to ustawienie jest przełączane.


1
to było dla mnie rozwiązanie, dzięki. nigdzie nie było powiedziane ...
caesarsol

6

To nie jest już podgląd programisty. rozwiązanie, które właśnie znalazłem to:

Naciśnij i przytrzymaj zielony przycisk pełnoekranowy, przeciągnij bieżące okno do lewej / prawej strony ekranu i wybierz drugie okno dla drugiej połowy ekranu.


Tak, udało mi się to w ten sposób. Wszystkie aplikacje na moim komputerze Mac działają.
Zoe Rowa

0

Szukałem, aby to zrobić, ale przetestowałem go i zadziałało (magia?) Musisz kliknąć zielony przycisk w oknie i ponownie uruchomić komputer po zainstalowaniu El Capitan :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.