Jak wymówić klucz podobny do koniczyny (⌘)?


32

Jak wymówić klucz podobny do koniczyny ?


2
Czy istniała typograficzna nazwa tego symbolu, zanim Apple go przyjął?
GEdgar

Zobacz link do Wikipedii w mojej odpowiedzi.
David

8
polecenie, kwiat, klawisz jabłoni, klawisz otwartego jabłka, meta-klucz, serwetka, pętla Gorgona, Saint John's Arms, krzyż Saint Hannes, quadfinity, koniczyna, ikona, splodge, wiadukt, motyl, squiggle, czapka, kalafior, curly-do, śmigło, precel, rugbeater, Shamrock, kręcić, nieskończoną pętlę, U + 2318, miejsce znaku procentowej, druk szczeniak, ⌘, Bowen węzeł, Mackey ...
kokbira

Wow, nigdy nie spodziewałem się tak wielu odpowiedzi. Myślę, że Apple przegapił tutaj łódkę zgodności :-). Kiedy kilka lat temu usunąłem znak klucza z klucza, lepiej zrobili coś przeciwnego i usunęli koniczynę / serwetkę / ... i zostawili tylko znak Apple. Zatem takie zamieszanie babelońskie byłoby znacznie, znacznie mniej prawdopodobne. O wiele łatwiej byłoby powiedzieć nowym użytkownikom, który klawisz nacisnąć.
Rabarberski

Odpowiedzi:


28

Nazywa się to klawiszem poleceń, w skrócie Cmd.

Typowe pseudonimy to „koniczyna” lub „motyl”.

Symbol opiera się na znaku używanym na znakach na szwedzkich kempingach, aby zaznaczyć interesujące miejsce; Susan Kare z oryginalnego zespołu Maca umieściła go w międzynarodowym słowniku symboli, szukając czegoś, co zastąpiłoby logo Apple, które według Steve'a Jobsa było nadużywane. ( Cała historia jest na Folklore.org .)

W Apple II na klawiaturze znajdowały się klawisze open-Apple (zarys) i zamknięte-Apple (wypełnione) obok spacji. Na wczesnych komputerach Mac ten sam klucz miał nadrukowany zarówno symbol Command, jak i logo Apple, więc niektórzy przenieśli terminologię i dalej nazywali go kluczem Apple.

Na nowszych komputerach Mac logo Apple zostało usunięte, a klawisz zawiera tylko symbol polecenia i tekst „polecenie”.


1
Z linku „... szukając odpowiedniego symbolu, który [...] ma przynajmniej coś wspólnego z koncepcją polecenia menu [...], natrafiła na symbol kwiatowy, który został użyty w Szwecji do wskazania interesująca funkcja lub atrakcja na kempingu ". Nie rozumiem, jak to miało się kiedykolwiek do pojęcia polecenia.
Rabarberski

1
Musisz poradzić sobie z Susan Kare. Ponieważ pracowała w 1983 roku, jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek istniejący symbol pasowałby idealnie.
benzado

@Rabarberski Nie wiem, czy było to zamierzone przez Apple, ale nauczyłem się eksperymentować z klawiszem alt , szukając alternatywy lub wariacji polecenia. Podobnie wyobrażam sobie, że użytkownicy uznali funkcje za atrakcyjne lub interesujące podczas zwiedzania Macintosha w normalny (mniej alternatywny) sposób za pomocą klawisza .
Graham Perrin

wiki Saint John's Arms : W czasach współczesnych symbol ten powszechnie występuje na Białorusi, w Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, na Litwie, w Norwegii i Szwecji jako wskaźnik miejsc kulturowych. Tutaj w Finlandii jest powszechnie znany jako „znak muzealny”.
Lri

30

Jest to zwykle nazywane klawiszem „polecenia”. Inni nazywają to po prostu „jabłkiem”…


1
W rzeczywistości na klawiaturze jest napisane „polecenie” (ale myślę, że nie dotyczy to już wszystkich klawiatur).
Thilo

1
W rzeczywistości Apple zaczął drukować „polecenie” na klawiszu dopiero kilka lat temu.
benzado

Tak, kiedyś było otwarte jabłko, w którym teraz wypisywane jest słowo „polecenie”. en.wikipedia.org/wiki/File:Apple_key.jpg
MrDaniel
2

W Szwecji często można usłyszeć Runa (runy, która jest nieco podobne do historycznego pochodzenia do użytku na szwedzkich znaków drogowych) lub Kringla (pretzel, w zależności od kształtu) dla tego symbolu użyte w kontekście Mac.


2

Kiedy pracowałem w Apple (1992-1997), spora część inżynierów nazwała go „kluczem do śruby napędowej”. Kombinezony prawie zawsze nazywały to „klawiszem poleceń” i uważały nomenklaturę inżyniera za pozbawioną szacunku lub po prostu lekceważącą.


0

Kiedyś nazywał się „Splat”, ale niestety przestał być używany.


3
Większość osób, które używają terminu „ikona” typograficznie, oznacza glif „*”.
Dan Ray

0

Jestem użytkownikiem komputera Mac od 1988 roku i zawsze nazywałem to (i słyszałem, że to się nazywa) „motyl”.
-1

W rzeczywistości użycie klucza motyla polegało na odwecie za IBM i niewolników wczesnych programistów związanych z Big Blue (IBM) jako firmą oligarchiczną nastawioną na tłumienie nowych pomysłów i swobód, z których znana była Zatoka, więc pozbyłem się uciążliwego „klawisza polecenia” i w ten sposób nadałem mu ikonę, motyla lub jakkolwiek chcesz to nazwać.

Pomysł miał być wyzwolony i nie podlegać kontroli. Co jest zabawne, ponieważ Apple dosłownie kontrolowało każdy aspekt ich wczesnej architektury komputerowej i ograniczało swobodę programistom, aby dać systemowi Mac OS moc lub potrzebne programy.

Ale Motyl jest stwierdzeniem, a nie rzeczywistością.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.