iOS 8: domyślnie uniemożliwia Safari Safari ponowne ładowanie kart


10

Podczas przełączania między kartami w Safari Mobile - nawet w ciągu kilku sekund - Safari automatycznie przeładuje kartę.

Będzie się to zdarzać częściej między sesjami: Przełączanie między Safari Mobile a inną aplikacją i wstecz spowoduje ponowne załadowanie każdej otwartej strony („karty”).

Nie tak dawno temu znalazłem samouczek wyjaśniający, w jaki sposób zapobiec przeładowywaniu kart przez Safari Mobile podczas przeglądania, które wymagało podłączenia iPhone'a, oraz korzystanie z Inspektora rozwoju sieci Safari Desktop, podobnego do metody widocznej w tym samouczku: http: // appletoolbox .com / 2014/05 / use-web-inspector-debug-mobile-safari /

Aby domyślnie uniemożliwić aplikacji mobilnej ponowne ładowanie kart. Jednak powyższy samouczek służy wyłącznie do rozwiązywania problemów z wyświetlaniem konkretnej strony internetowej na iPhonie i nie mogę już znaleźć samouczka, aby zapobiec ponownemu załadowaniu wszystkich kart przez Safari w każdej sesji.

Rozwiązania, które wypróbowano, obejmują: Zamykanie wszystkich innych aplikacji Czyszczenie historii i danych witryny Uruchom ponownie Zmiana ustawień> Safari> Otwórz łącza z „W tle” na „W nowej karcie” Resetowanie ustawień sieciowych Czyszczenie dostępnej pamięci Resetuj wszystkie ustawienia Przywróć telefon z kopii zapasowej

Karty nadal się ładują. Jest to powszechnie przypisywane działowi wsparcia Apple i innym wątkom, które przeczytałem w „Problemy z pamięcią” lub domyślnym zachowaniu dla „Przydziału pamięci”:

http://forums.imore.com/ios-8/302019-safari-stop-reloading-my-pages.html

http://forums.macrumors.com/threads/sick-of-safari-reloading-pages.1807865/

http://www.reddit.com/r/ipad/comments/2gv2rb/does_ios_8_fix_the_constant_tab_reloads_in_safari/

Jednak strony są widoczne i można z nich korzystać na karcie natychmiast po przełączeniu, ale mimo to ponownie się ładują. Nie dobrze w obszarach o słabym zasięgu.

Czy ktoś wie o prawdziwym rozwiązaniu, które zapobiegnie temu automatycznemu przeładowaniu w Safari Mobile?


2
Doskonałe badania! Wiem, że wielu ludzi jest zirytowanych tym zachowaniem. Mam nadzieję, że ktoś ma wgląd.
bmike

Zachowanie, które opisujesz, nie jest systematyczne. „Normalnym” zachowaniem jest przejście do zakładki bez ponownego ładowania. Safari to robi. Ale czasami Safari przeładowuje kartę zamiast tego, co jest denerwujące.
Nicolas Barbulesco

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu ...?
Md Faisal,

4
moją intuicją jest to, że odnosi się to do użycia pamięci. jeśli używasz „więcej” pamięci, karty te zamykają się i trzeba je odświeżyć. jeśli używasz „małej” pamięci, to zakładki pozostają załadowane w tle
Paweł

Popieram odpowiedź @ PaulPaczuski. To, co widzisz po pierwszym przełączeniu, jest prawdopodobnie tylko zrzutem ekranu. Ma sprawić, że przełącznik pojawi się szybciej niż jest w rzeczywistości - nie możesz z nim wchodzić w interakcje. Rzeczywistej strony już dawno nie ma. Podejrzewam, że poszczególne witryny, które odwiedzasz, zużywają zbyt dużo pamięci. Sprawdź, czy zdarza się to w przypadku lekkich witryn (np. Netops.is , motherf *** ingwebsite.com - ostatni z nich ma tekst NSFW, ale jest to klasyczny, słynny przykład).
Zenexer

Odpowiedzi:


1

Jak czytałeś, jest to związane z zarządzaniem pamięcią. iOS usunie zakładki tła z pamięci, gdy pamięć ta jest potrzebna do czegoś innego. Użyte urządzenie ma większe znaczenie niż wersja iOS. IPhone 6 z 1 GB pamięci RAM zamyka karty bardziej agresywnie niż XS z 4 GB.

Jak wspomnieli inni w komentarzach, iOS przechowuje miniaturę strony w pamięci, abyś wiedział, która karta jest która. Ta miniatura wymaga znacznie mniej pamięci niż pełny kontekst renderowania strony internetowej.

Odzyskiwanie pamięci używanej przez nieaktywne aplikacje / zakładki jest w rzeczywistości funkcją. Nie zechciałbyś się nie uruchomić, ponieważ w telefonie brakuje pamięci, więc iOS automatycznie robi na to miejsce. Z tego samego powodu nie trzeba „zamykać” aplikacji, ponieważ iOS w razie potrzeby usunie aplikacje z pamięci.

Apple nie uwzględnia pamięci RAM w specyfikacjach opublikowanych dla urządzeń z systemem iOS, ale wikipedia zawiera przydatne podsumowanie specyfikacji urządzeń z systemem iOS .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.