Jaka jest różnica między iTunes Match a Apple Music?


18

Obecnie płacę za iTunes Match, dzięki czemu mogę bezpłatnie przesyłać strumieniowo reklamy, a także ujednoliconą, wspieraną przez chmurę bibliotekę iTunes.

Nie rozumiem, w jaki sposób te istniejące funkcje działają z nową usługą subskrypcji Apple Music lub z nią.

Czy poprzednie usługi zostały wycofane lub przypisane do nowej usługi, czy też są one komplementarne i opcjonalne, aby zapłacić za A lub B lub oba?

Odpowiedzi:


10

W rzeczywistości strona członkowska Apple Music informuje, że usługa przenosi również bibliotekę iTunes na iCloud

Mówi, że Apple Music i iTunes Match są „niezależne, ale uzupełniają się”, ale myślę, że jestem taki jak ty - nie mogę zrozumieć, dlaczego chcę iTunes Match, jeśli płacę za Apple Music.

Jedyną zaletą dopasowania jest cena 2 USD miesięcznie w stosunku do ceny 10 USD miesięcznie. Muzyka wydaje się robić wszystko, co zrobiła Match, ale lepiej i więcej, i jest odpowiednio wyceniona.


Tak - trochę dziwne, gdy rzeczy są zawinięte i ostatnio upieczone. Sądzę, że będą lepiej zrozumiałe przed datą rozpoczęcia 30 czerwca. Co więcej, nikt nie będzie płacił za Apple Music do października, więc nie ma wielkiego praktycznego pośpiechu, aby poznać te odpowiedzi dzisiaj.
bmike

OK - moja edycja zamyka teraz pętlę. Rozumiem, dlaczego dopasowanie kosztuje około 2 USD miesięcznie, ponieważ robi dwie rzeczy, jedną nie tak dobrze, jak Muzyka, prawdopodobnie teraz, gdy muzyka ma DJ-owe i ludzkie listy odtwarzania zamiast algorytmicznych list odtwarzania od Match i Genius.
bmike

Myślę, że Apple stara się przekazać, że sama Apple Music to nie tylko usługa płatna, ponieważ obejmuje także Beats 1 i Connect, które są bezpłatne. Obaj będą współpracować z iTunes Match. Ale jeśli subskrybujesz Apple Music, nie ma sensu mieć iTunes Match.
Shane Hsu,

4

Są to dwie różne usługi według Apple: http://www.apple.com/music/membership/

Odpowiedni tekst to:

Czy Apple Music działa z iTunes Match?
Tak. Apple Music i iTunes Match są niezależne, ale uzupełniają się

http://www.apple.com/itunes/itunes-match/

iTunes Match przenosi bibliotekę iTunes do chmury, dzięki czemu cała twoja muzyka (do 25 tys. utworów) w bibliotece iTunes (w tym nieznane utwory, takie jak wersje demo twojego znajomego) jest ładowana i dostępna w chmurze, dzięki czemu możesz jej słuchać wszędzie, gdzie jesteś wszystkie powiązane urządzenia pobierają je natychmiast.

Apple Music jest jak Spotify; dzięki czemu możesz słuchać całej muzyki dystrybuowanej z Apple bez ograniczeń w trakcie zakupu i pobierać ją na różne urządzenia z systemem watchOS, iOS, OS X i Android. (przypuszczalnie iTunes na Windowsie zostanie dołączony później?)

Nie rozmawiali o iTunes Radio, więc nie jest jasne, czy wartość lub ceny tam wzrosną, zmniejszą się lub zmienią.

AKTUALIZACJA: Czytanie w wielu witrynach branżowych wydaje się, że Apple Music będzie zawierać iTunes Match, ale nie mogę znaleźć żadnego oficjalnego potwierdzenia ...


Wyjaśnienie jabłkowe jest mylące.
Vinícius Ferrão,

4

Stare pytanie teraz, ale Apple ma teraz dobry przegląd głównych różnic tutaj: https://support.apple.com/en-gb/HT204962

Podsumowując: Apple Music i iTunes Match dają zarówno „bibliotekę muzyczną iCloud”, którą można wypełnić na jeden z trzech sposobów: z muzyką dopasowaną z oryginalnej lokalnej kolekcji muzycznej, z muzyką przesłaną z Twojej kolekcji, jeśli iTunes nie może znaleźć dopasowania i jeśli masz Apple Music, z muzyką z biblioteki Apple Music.

Krótko mówiąc, sama Apple Music zawiera wszystkie funkcje iTunes Match, a jedyną różnicą jest sposób stosowania DRM.

Dzięki iTunes Match cała muzyka dodana do twojej biblioteki poprzez dopasowanie lub przesyłanie jest wolna od DRM. Przesłane pliki można pobrać na inne urządzenia w ich oryginalnym formacie i dopasować utwory w formacie AAC bez DRM 256 kb / s.

Dzięki Apple Music wszelkie przesłane pliki pozostają w oryginalnej postaci wolnej od DRM, ale wszystkie dopasowane utwory lub muzyka dodana z biblioteki Apple Music mogą być pobierane tylko na inne urządzenia z DRM i będą działać tylko, gdy masz subskrypcję.

Wreszcie, iTunes Match może nadal uzupełniać twoją subskrypcję Apple Music, ponieważ jeśli masz obie, dostaniesz dopasowaną muzykę DRM za darmo, chociaż powinno być oczywiste, że treści Apple Music nadal będą miały DRM, nawet z subskrypcją Match.

Mam nadzieję, że to jasne!


(lub inne). Czy możesz porozmawiać o zmianach, które Apple wprowadził latem? Wygląda na to, że element DRM Apple Music został usunięty, dzięki czemu obie usługi są zasadniczo takie same przy dopasowywaniu. Jednak wciąż nie ma dużo dokumentacji na ten temat. Por. macrumors.com/2016/07/18/…
Timothy R. Butler

3

Różnica polega na tym, że DRM (muzyka Apple) i muzyka bez DRM (iTunes Match).


1
Źródło? Proszę? Witamy w Zapytaj inaczej.
Jaime Santa Cruz,

2
To jest trochę oczywiste. Jeśli kupisz utwór ze sklepu Apple iTunes, będzie to jak fizyczna płyta CD lub płyta, taśma lub 8-ścieżek. Dostajesz ten przedmiot do przodu, o ile go nie zgubisz. iTunes Match może następnie przechowywać utwory zgrane (prawdopodobnie ich właścicielem) lub zakupione, a Apple nie dodaje DRM. Jeśli ponownie pobierzesz utwór za pomocą iTunes w chmurze - ponownie, bez DRM. W przypadku Apple Music nie kupujesz utworów - są one subskrypcją i nie możesz grać, przechowywać ani prawdopodobnie dzielić się nimi z innymi. DRM prawdopodobnie zwiększa tę ochronę. Twoja odpowiedź upraszcza, prawda?
bmike

1

Wygląda na to, że Apple Music dopasuje całą istniejącą muzykę i utworzy kopię zapasową każdej muzyki, której nie można dopasować. Umożliwia także nieograniczone przechodzenie do „stacji radiowych Apple Music”. Byłem zmieszany.

Z mojego zrozumienia, Apple Music to w zasadzie Beats Music i iTunes Match w jednym.


-3

Myślę, że rozumiem.

Apple Music zawiera funkcję Dopasuj i jej możliwości (licencja nie powinna się różnić, jeśli etykiety umożliwiają już dodawanie utworów z iTunes Store do kolekcji, dlaczego nie dodać zasadniczo tej samej muzyki do kolekcji przez przesłanie? Dodanie płyty CD Maroon 5 jest jak dodanie Maroon 5 albumów z iTunes), a jeśli chodzi o przesyłanie utworów, których nie ma w iTunes, to jest to całkiem małe ~ 10 MB danych dla Apple, na które stać go w ramach 10 $ miesięcznie.

Jeśli chodzi o niezależne i uzupełniające się: Apple Music i iTunes Match będą przechowywane osobne subskrypcje. Mogą pracować jednocześnie jednocześnie (komplementarnie). Oznacza to, że jeśli nie chcesz Apple Music i tylko Dopasuj, możesz to zrobić. Jeśli dostaniesz Muzykę, dostaniesz także Dopasuj.

Mam nadzieję, że mam rację, a to może uprościć moje subskrypcje, od Spotify, Match i Pandora: /


1
Odpowiedzi na stronach stosu wymiany powinny być kanoniczne, powołując się na źródła i referencje tam, gdzie to możliwe. To brzmi jakbyś zgadywał.
Ian C.

W pierwszym wierszu powiedziałem: „MYŚLĘ, że to rozumiem”. Zgaduję. Właśnie analizuję dokumenty opublikowane przez Apple i to, co już wiemy o dopasowaniu. Zdjęcie z pierwszego komentarza jest tym, o czym mówię, myślałem, że nie muszę ponownie publikować. Zasadniczo (moim zdaniem tak jest w przypadku FAQ): Match działa, dopasowując posiadane utwory, ale jeśli płacisz za nieograniczone przesyłanie strumieniowe: byłoby tak samo. Przesłane utwory, choć nieliczne, prawdopodobnie zostałyby uwzględnione, biorąc pod uwagę głębokie kieszenie Apple i ich niewielki rozmiar (maksymalne przesyłanie 256 kb / s).
George

-4

Muzyka iTunes doda DRM do utworów, które przesyłasz, a następnie pobierasz.


Szukamy długich odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienia i kontekst. Nie udzielaj odpowiedzi w jednym wierszu; wyjaśnij, dlaczego Twoja odpowiedź jest poprawna, najlepiej z cytatami. Odpowiedzi, które nie zawierają wyjaśnień, mogą zostać usunięte.
Tetsujin,

2
Ta odpowiedź jest dość myląca i wymaga znacznego rozszerzenia, aby była poprawna. Zastanów się nad zacytowaniem niektórych źródeł i rozwinięciem odpowiedzi, w przeciwnym razie będzie ona nadal przyciągać głosy.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.