Czy mój komputer Mac może być głośnikiem bezprzewodowym?


13

Jest więc kilka rzeczy związanych z dźwiękiem, które robię z moim telefonem (który nie jest iOS), które robię na komputerze, i byłoby wspaniale, gdybym mógł odtwarzać podcasty lub odbierać na nim połączenia softphone. Czy jest to możliwe z Bluetooth lub inną metodą bezprzewodową?


1
Został zamknięty jako duplikat do apple.stackexchange.com/questions/61956/… , ale sytuacja tutaj jest inna (telefon nie ma systemu iOS).
nohillside

Odpowiedzi:


5

Nie znam żadnej aplikacji dla systemu OS X, która może zrobić to wszystko za Ciebie, ale oto kilka zaleceń.

Zmień komputer Mac w głośnik AirPlay

Airfoil od Rouge Amoeba działa świetnie dla mnie, aby przesyłać strumieniowo podcasty, muzykę, radio itp. Z urządzeń iOS na mojego MacBooka Pro (połowa 2012 r.). Pamiętaj, że musisz także zainstalować Airfoil Speakers, który jest darmowym, osobnym plikiem do pobrania (przewiń w dół do „Airfoil Speakers for Mac”). Oddzielne pobieranie głośników wymaga zakupu Airfoil, mimo że pobieranie jest bezpłatne - pomyśl o tym jako o dodatku do Airfoil, nawet jeśli działa jako osobna aplikacja. Ponadto należy pamiętać, że AirPlay to transmisja jednokierunkowa i nie może być używana jako zestaw głośnomówiący. Zobacz następną sekcję ...

Zmień komputer Mac w zestaw głośnomówiący

Nie masz pewności, jaki masz telefon programowy, ale skontaktuj się z administratorem IT lub systemu telefonicznego, aby sprawdzić, czy jest dostępny klient Mac. Jeśli tak, będziesz potrzebować od nich również szczegółów konfiguracji, więc też o to poproś (lub poproś o skonfigurowanie).

Istnieje kilka aplikacji OS X, które pozwalają kontrolować iPhone'a (i kilka innych typów telefonów) przez Bluetooth, ale nie miałem szczęścia z niezawodnością, więc nie kupiłem. Nie mogę doradzić w tej sprawie, ale wyszukiwanie online wyświetli kilka opcji, jeśli chcesz spróbować szczęścia. Są już od jakiegoś czasu i, o ile wiem, wciąż są w fazie aktywnego rozwoju.

Powodzenia!


1

Próbowałem sparować telefon z Androidem (4.2.x) ( Alcatel One Touch Idol X ) z MBP: bez miłości.
Nie mogłem użyć MBP bezpośrednio jako wyjścia audio. Wyglądało na to, że można używać telefonu jako modemu Bluetooth, ale nie mam karty SIM, więc nie próbowałem.

W sklepie Google Play są aplikacje, które pozwalają Androidowi korzystać z AirPlay (wypróbowałem AllCast z wątpliwym sukcesem, patrz http://gizmodo.com/how-to-stream-anything-from-android-to-airplay-1578516449 ), ale tego rodzaju zawiłe „rozwiązania” zwykle psują się przy każdej aktualizacji technologii przesyłania strumieniowego.
To powiedziawszy, w połączeniu z rozwiązaniami oprogramowania AirPlay opisanymi w tej odpowiedzi , może działać.


0

Coś takiego działałoby również teoretycznie, tylko dla wyjścia audio: https://www.aliexpress.com/item/Junsun-Universal-3-5mm-jack-Bluetooth-Aux-Audio-Receiver-Adapter-Hands-free-Car -Kit-Music-Receiver / 32838200156.html

Musisz podłączyć urządzenie Bluetooth, które wyprowadza dźwięk za pomocą Aux, który podłączasz do urządzenia jako mikrofon, i grasz dźwięk z mikrofonu na urządzeniu - ale w tym momencie prawdopodobnie bardziej rozsądnym jest po prostu kupić głośnik bluetooth


0

Wypróbuj Julius , który może zmienić komputer Mac w bezprzewodowy głośnik Bluetooth.


1
Cześć Aaron, oznaczyłem twoją odpowiedź jako spam, ponieważ wydaje się, że jesteś powiązany z pixelegg, ale nie ujawniłeś tego (promujesz również aplikację pixelegg w tej drugiej odpowiedzi apple.stackexchange.com/a/236352 ). W takim przypadku edytuj swoją odpowiedź, aby upewnić się, że jesteś powiązany z pixelegg, zobacz apple.stackexchange.com/help/promotion, aby uzyskać więcej informacji.
jaume
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.