Którzy klienci Jabbera są dla iPhone'a?


13

Moja dziewczyna właśnie dostała iPhone'a i zastanawiamy się, jakie są dostępne (i zalecane) aplikacje do czatu przy użyciu jabbera.


Czy ktoś może dodać do tego tag „jabber”?

@Gnoupi życzenie itp.

Odpowiedzi:


5

Istnieje kilka aplikacji, z których każda ma własne unikalne funkcje. Jeśli używasz nowego systemu iOS 4 na telefonie iPhone kompatybilnym z wielozadaniowością (3G i 4), masz IM + Lite , który zapewnia obsługę wielozadaniowości, dzięki czemu możesz pozostać w kontakcie nawet wtedy, gdy aplikacja nie jest uruchomiona.


4

Trillian na iPhone to wieloprotokołowy klient IM, który obsługuje Jabbera między innymi. Ma 5 USD, ale jest solidny, dobrze wygląda i obsługuje powiadomienia wypychane wiadomości błyskawicznych. Powiadomienia push są miłe, ponieważ nadal będziesz otrzymywać wiadomości, jeśli jesteś w innej aplikacji lub telefon jest w trybie gotowości.


3

Użyłem Meebo (tylko iPhone) i Beejive (oddzielne pliki binarne dla iPhone'a i iPada, link prowadzi do iPhone'a). Oba linki prowadzą do iTunes. Posiadam, używam i uwielbiam Beejive, chociaż byłem bardzo zdziwiony, że musiałem go odkupić na iPada i że nie synchronizują one danych konta.

Tła Beejive, ale nie zawiera połączenia w twoim urządzeniu. Możesz zamknąć Beejive i zabić go, a twoje połączenia będą nadal działać. Wynika to z faktu, że serwery Beejive utrzymują połączenie przez określony czas. (Określone w sekcji Settings.app -> Beejive.) Otrzymasz powiadomienie za pomocą push lub e-mail (konfigurowalne!), Gdy otrzymasz nową wiadomość, jeśli Beejive nie jest uruchomiony. Jeśli Beejive jest uruchomiony, otrzymasz „lokalne powiadomienie”. Powiadomienie generowane przez samą aplikację z treścią wiadomości.

Niektórzy inni klienci uruchamiają połączenie z samego urządzenia i rozłączają się po zamknięciu aplikacji.

Jest to kwestia bezpieczeństwa, którą musisz wziąć pod uwagę, wybierając klienta IM na iOS.


1
Używam również Beejive, jest to solidny klient dla różnych popularnych protokołów i nie jestem pewien, czy można uzyskać znacznie lepsze wyniki.
roguesys

Aplikacja Meebo łączy się również z ich serwerem, który utrzymuje połączenia z serwerami IM.
Vebjorn Ljosa

Jestem prawie pewien, że Meebo zawsze to robił, więc byłem wyraźnie szalony, kiedy to pierwotnie napisałem. Dzięki :).
Jason Salaz,

Meebo zostaje zamknięty w dniu 11.07.2012.
Vebjorn Ljosa

tak, dostałem również e-mail.
Jason Salaz,

2

Kilku moich znajomych używa monalu, mówią, że jest przyzwoity dla bezpłatnej aplikacji ...


1

Ponieważ nie mogę jeszcze dodać komentarza, użyję możliwości „odpowiedz”, aby skomentować podane odpowiedzi :)

Po pierwsze, Gnoupi zapomniał wspomnieć o ważnym szczególe - szukamy klienta Jabbera na iPhone'a, którego moglibyśmy użyć do połączenia się z przyjaciółmi, którzy korzystają z innych klientów na PC.

Próbowałem Trillian, naprawdę ładnie to wygląda, ale wydaje się, że daje możliwość kontaktu tylko z osobami z kontami Trillian?

Próbowałem też Monal, ale nadal się „loguje”, więc nawet nie widzę, czy tego właśnie szukamy :)

IM + Lite - Właśnie przeczytałem opis i rzeczywiście ten wydaje się najlepiej odpowiadać naszym potrzebom, spróbuję!


Każdy właściwy klient Jabber powinien działać, ponieważ implementuje protokół. Jednym niezbyt dobrze znanym faktem jest to, że Google Talk jest implementacją Jabbera, więc możesz dodawać konta Talk do swojego identyfikatora Jabber, nawet jeśli nie jest on hostowany przez Google.
roguesys

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.