Niektóre moje zakładki Safari nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania Spotlight


3

Podczas wyszukiwania wyróżnionego moich zakładek niektóre z nich pojawiają się w wyniku wyszukiwania, ale niektóre nie. Nie byłem w stanie znaleźć wzoru, który pokaże, a który nie. Znaleziono nowe zakładki, ale niektórych starszych nie ma.

Zajrzałem do środka ~/Library/Caches/Metadata/Safari/Bookmarksi znalazłem dwie interesujące rzeczy:

  • Niektóre stare zakładki (już nieobecne w Safari) mają plik zakładek internetowych w tym folderze
  • Niektóre istniejące zakładki w Safari nie mają tam istniejącego pliku webbokmark

Próbowałem odbudować indeks Spotlight, ale brakuje tych samych zakładek. Dość podstawowe menu „Edytuj zakładki” w Safari nie zapewnia żadnej zaawansowanej opcji dalszego zarządzania bazą zakładek.

Czy istnieje sposób zmuszenia Spotlight do odświeżenia części zakładek w indeksie? Chyba że po stronie safari trzeba coś zrobić?

Widziałem również, że dane zakładek są przechowywane w ~/Library/Safari/Bookmarks.plist. Która lokalizacja jest poprawna? Skąd Safari ma swoje zakładki? A jaki jest cel drugiej lokalizacji?

Mam włączoną funkcję iCloud dla Safari (ponieważ chcę udostępniać moje zakładki na iPadzie i iPhonie). Może to być kolejny parametr problemu. Jednak nie chcę go dezaktywować / reaktywować bez upewnienia się, że nie utracę zakładek, ponieważ nie wiem, który będzie nadrzędny (lokalny / iCloud) i tak naprawdę nie znam zawartości moich zakładek iCloud.


Jaki jest przykład wyszukiwania w centrum uwagi (gdy go nie znajduje)
Ruskes

@Buscar 웃 SD Popatrzę na to, kiedy wieczorem wrócę do domu, ale czy może to zależeć od tytułu zakładki? Nie mam w nich żadnego specjalnego charakteru, tylko zwykły ascii.
LudoMC,

Dodałem także akapit n-1 na temat pliku Bookmarks.plist, co powoduje zamieszanie (dla mnie)
LudoMC

Odpowiedzi:


1

~/Library/Caches/Metadata/Safari/BookmarksZawiera zakładki, które aktualizowane przez Safari każdym razem, gdy go uruchomić. Jeśli spojrzysz na datę, zobaczysz, że zawiera ona tylko bieżącą datę.

  • Spotlight pokaże tylko zakładki, które zostały zaktualizowane przez Safari w tym folderze. Jeśli z jakiegoś powodu zakładka nie zostanie zaktualizowana, nie będzie wyświetlana w Spotlight.

~/Library/Safari/Bookmarks.plistDoes zawiera zakładki, które są czytelne w postaci zwykłego tekstu, który plik jest przeznaczony do zarządzania organizacją zakładek.

  • Spotlight nie będzie przeszukiwał tego pliku.

Potencjalna poprawka:

  • Usuń bieżące zakładki w ~ / Library / Caches / Metadata / Safari, ponieważ samo safari nie będzie miało wpływu na usunięcie zawartości i ją odbuduje; jak rozumiem, te pliki istnieją, aby umożliwić wyszukiwanie Spotlight w celu włączenia zakładek.

  • Zamknij Safari i przenieś plik Bookmarks.plist na pulpit i uruchom ponownie Safari. Teraz wszystkie zakładki zniknęły w przeglądarce Safari. Przenieś Bookmarks.plist z powrotem tam, gdzie był i uruchom ponownie Safari, a wszystkie zakładki zostaną przywrócone.


Dzięki za wyraźne rozróżnienie między dwiema lokalizacjami. W końcu udało mi się naprawić problem. Głównym problemem nie jest wiedza o tym, co jest w iCloud! Więc dezaktywowałem go na iPhonie i iPadzie, usunąłem wszystko z komputera Mac (po utworzeniu kopii zapasowej .plist). Musiałem to zrobić kilka razy, ponieważ niektóre zakładki pojawiały się po włączeniu go ponownie na moim iPadzie. Kiedy nic nie zostało zsynchronizowane z iCloud, skopiowałem z powrotem mój zapisany .plist, pozwól mu na przesłanie go do chmury, ponownie aktywuj na moich urządzeniach mobilnych i voilà! Naprawiono również część Spotlight. Więc teraz wszystko jest dobrze! Mam nadzieję, że tak zostanie :)
LudoMC

Próbowałem tego, ale to nie zadziałało. Dziwne jest to, że mogę znaleźć moje „zagubione” zakładki, poprzedzając ich tytuł pojedynczym cudzysłowiem w polu wyszukiwania Spotlight: więc listy klas stają się „listami klas” Czy to ma jakiś sens?
odysseus
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.