Ile miejsca na dysku jest już używane przez system operacyjny i zawarte aplikacje na nowym MacBooku Air


1

Rozważam zakup nowego MacBooka Air i zastanawiam się, czy zdobyć dodatkową przestrzeń dyskową oferowaną przez model 256 GB.

Wydaje się, że 128 GB może być mnóstwo, ale potem przypomniałem sobie, że system operacyjny zajmuje trochę miejsca, a zainstalowane fabrycznie aplikacje zajmują trochę miejsca. Zatem aktualizacja ze 128 do 256 faktycznie przekroczyłaby dwukrotnie pojemność użytkową maszyny. Ale ile?

Tak więc moje pytanie dotyczy zupełnie nowego, prosto z pudełka, Lipca 2011 MacBook Air 13 „jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na dysku Mac i Get Info ile miejsca zajmuje raportowanie.

Odpowiedzi:


2

Mam 128 GB Air with Lion i iLife '11 ... co domyślnie pojawi się w nowym Air z Apple Store lub autoryzowanego sprzedawcy. Mam inne aplikacje, więc to tylko zgadywanie, ale ...

  • Lew: 4-5 GB
  • iLife '11: 5 GB
  • Partycja odzyskiwania: 650 MB

Tak więc na Air 128 GB powinieneś zobaczyć około 115-118 GB wolnego miejsca. W przypadku klimatyzacji 256 GB można zobaczyć około 243-246 GB wolnego miejsca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.