Sterowniki TWAIN na komputerze Mac


2

Jestem przede wszystkim administratorem systemu Windows, ale właśnie dostałem nowego MacBooka Air z Lionem. Próbuję go używać z drukarką / skanerem / urządzeniem faksującym Brother MFC-7820N.

Zainstalowałem sterowniki i jestem w stanie zarówno drukować, jak i skanować, ALE nie przez TWAIN (aplikacje takie jak Image Capture i Preview nie pokazują skanera jako ważnego źródła do importowania dokumentów).

Pobrałem sterownik TWAIN. Mówi, że instaluje, ale nie pyta mnie o nic (np. Wprowadzenie adresu IP mojego skanera) po instalacji. Arrgh.

Będąc tak nowym w Lionie i nieco nowym w Mac OS (w porównaniu z moim 15-letnim doświadczeniem jako administrator Windows), z chęcią doradziłbym, jak TWAIN działa w systemie Mac OS. Chciałbym również poznać niektóre z popularnych grup dyskusyjnych lub miejsc, w których można przesłać to pytanie.

Odpowiedzi:


2

Hamrick VueScan

Jest to aplikacja do skanowania „Swiss-Army-knife”, która obsługuje setki i setki marek i modeli skanerów, nawet wiele przestarzałych, które nie mają bezpośredniej obsługi Mac OS X.

Pobierz i oceń wersję próbną.

Używam go z moim bratem MFC-6490CW, który robi mam sterowniki Mac OS X, ale wolę używać VueScan niż używać oprogramowania do skanowania Brother lub Apple. Chociaż VueScan obsługuje TWAIN, używam go jako samodzielnego rozwiązania do skanowania plików PDF, TIFF i JPEG.0

Dwa dobre źródła to zawsze społeczność dyskusje w Apple Support i Apple Support teren samo. Powiedziałeś, że pobrałeś najnowsze sterowniki ze strony internetowej swojego dostawcy skanera. Jednakże, ponieważ Lion był już od kilku dni; możesz sprawdzić, czy sterowniki są dla Lion (10.7), a nie dla poprzedniej wersji. Jeśli nie są to sterowniki specyficzne dla Lion, możesz zamieścić pytanie w witrynie pomocy technicznej swojego skanera, aby dowiedzieć się, czy nadchodzą sterowniki specyficzne dla Lion.

Jestem także „przełącznikiem” od wielu lat w świecie Windows. Jestem użytkownikiem Maca od siedmiu lat, a sterowniki nie były tak poważnym problemem jak dla mnie dla Windows. Producenci sprzętu są znacznie lepsi niż Mac OS X, jeśli chodzi o sterowniki. Wciąż jednak istnieją dostawcy, którzy po prostu tego nie robią.

Jako odniesienie, to artykuł pokazuje, jak TWAIN obsługuje wymagane uaktualnienia od dostawcy, gdy Mac OS X wszedł do wersji 10.2. Tak więc nie byłoby niespotykane, gdyby niektóre skanery TWAIN przestały działać teraz, gdy jesteśmy na 10.7.

Mam nadzieję że to pomoże.


0

Mam tę samą drukarkę Brother i mogę na niej drukować, ale początkowo nie mogę skanować. W systemie OS X 10.11 poszedłem do pomocy technicznej Brother stronie internetowej dla MFC-7820N i pobrał „Sterownik skanera” na 10.10 (najnowsza obsługiwana wersja na liście). Po zainstalowaniu tego sterownika program Image Capture znalazł skaner.

Musiałem również usunąć i ponownie dodać wpis drukarki w Preferencjach systemowych. Stary wpis został skonfigurowany tylko jako drukarka i po ponownym dodaniu pokazał opcje drukowania | skanowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.