Projektor HDMI VGA nie może połączyć się z Macbookiem Pro


15

Dlaczego projektor nie znajduje Macbooka Pro po podłączeniu kabla VGA do portu HDMI w Macbooku Pro za pomocą adaptera? Działa na komputerze z systemem Windows. Wiem, że aby rozwiązać ten problem, należy podłączyć VGA do portu Mini Display (oczywiście za pomocą adaptera). Czy jest na to inny sposób? Czy też musimy podłączyć się do portu Mini Display.

Odpowiedzi:


11

Po kilku miesiącach eksperymentów nie znaleźliśmy żadnych zewnętrznych adapterów VGA HDMI <> innych producentów (tj. Innych niż Apple), które działałyby dobrze, a niektóre nie działały w ogóle na naszych komputerach Mac. Ugryzliśmy finansową kulę i kupiliśmy adaptery marki Apple i działają one doskonale.

Znaleźliśmy to samo w przypadku adapterów Gig-Ethernet Gigabit Ethernet i USB <> oraz adapterów Lightning <> HDMI. Pamiętaj, że możesz zaoszczędzić $$, kupując adaptery innych producentów, ale występują kompromisy w działaniu lub jakości, często oba.

Większość adapterów innych firm ma niewielkie lub żadne odkształcenie lub odkręcenie w mocowaniu kabla wewnątrz adaptera. Mieliśmy mnóstwo adapterów VGA innych niż Apple Thunderbolt <>, które ginęły po tygodniu lub dwóch użytkach, ponieważ kable dosłownie wykręciły się z korpusu adaptera.


Którego adaptera użyłeś? Apple nie robi bezpośredniego adaptera VGA HDMI, prawda?
newenglander

Jak już odkryłeś, Apple już ich nie sprzedaje. Od tego postu (2 lata, pamiętajcie) nasza organizacja wyeliminowała wszystkie połączenia VGA i korzystała z HDMI. VGA jest tak XX wieku. ;-) Sugeruję, aby spojrzeć na adaptery
Belkina

Dzięki za podpowiedź, niestety Belkin tutaj nie działał. Może znajdę stary adapter Apple na Ebay.
newenglander

7

Ponieważ VGA jest sygnałem analogowym, a (Mini) DP / HDMI są sygnałami cyfrowymi, wymagany będzie adapter.

Biorąc pod uwagę, że chciałeś rozwiązania wykorzystującego HDMI, konieczny jest zasilany port HDMI, który nie jest dołączony do MBP, ponadto Apple nie obsługuje takiej konfiguracji:

Czy port HDMI może obsługiwać analogowe wyświetlacze (np. Wyświetlacze VGA) za pomocą adapterów? Nie. Port HDMI obsługuje wyłącznie połączenia cyfrowe (takie jak DVI) za pomocą adaptera dostarczonego z komputerem Mac. Port HDMI nie może być używany do wyświetlaczy analogowych, takich jak VGA. Możesz kupić adapter Mini DisplayPort na VGA osobno, aby obsługiwać wyświetlacze analogowe.

Myślę, że powinieneś zrobić z konwertera Mini DP, jeśli konieczne jest wyjście VGA. Alternatywnie można uzyskać droższy aktywny konwerter zasilany.


1
Cześć, tak, istnieje przejściówka z VGA na HDMI, a maszyna z systemem Windows działa z tym HDMI, ale MBP nie. Wiem, że port Mini Display działa, ale pomyślałem, że to zabawne, że maszyna Win działa, podczas gdy Mac nie.
Wasza Wysokość

1
czy możesz podać link do wyceny? Chciałbym zobaczyć kontekst ..
drevicko

2
@drevicko znajduje się na stronie support.apple.com/en-us/HT204388 (wyszukaj „Can port HDMI wyświetla analogowe wyświetlacze”); a tutaj jest przejściówka Mini DisplayPort na VGA na stronie Apple.
Greg Sadetsky,

Tak. Apple twierdzi, że ich wyjście HDMI nie konwertuje na wyjście analogowe, tj. VGA. Miałem do czynienia z tym samym problemem, ale miałem konwerter HDMI na VGA od J5Create. Niedawno dowiedziałem się, że potrzebował mocy wejściowej do konwersji Teraz działa jak urok. Mam nadzieję, że uznasz to za pomocne. Dzięki.
EngineeredBrain

4

Na moim MacBooku Pro 2014 z 2 portami Thunderbolt stwierdziłem, że port HDMI-adapter HDMI-VGA nie działa, ale jeśli użyłem adaptera Thunderbolt-HDMI, to włączyłem adapter HDMI-VGA , sygnał VGA na zewnętrznym monitorze działał dobrze . Żaden z adapterów nie jest marki Apple, tylko ogólny.

Musiałem także wyłączyć dynamiczne przełączanie kart graficznych (używam gfxCard Status 2.3) i używać Discrete Only, aby zapobiec migotaniu i wyłączaniu obu monitorów. Nadal zdarza się to czasami, ale jest to znośne.

EDYCJA: Po chwili Macbook Pro przerywał zasilanie zewnętrznego wyświetlacza, co spowodowało częstsze miganie obu wyświetlaczy. Może spróbuję adaptera Apple lub innego monitora z wejściem HDMI.


2

Nie wiem, jaki masz produkt, ale posiadam adapter Insignia HDMI na VGA. Adapter ma port micro-USB, który muszę podłączyć do źródła zasilania, a następnie działa.

Po prostu podłączam go do komputera, aby uzyskać zasilanie, a po drugiej stronie mam hub USB do moich potrzeb USB.


Pracowałem też dla mnie
Hamman Samuel

0

Mam też adapter HDMI na VGA i nie działa na moim Macu, działa na moim Raspberry Pi, jeszcze nie próbowałem komputera.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego ochrona integralności systemu firmy Apple powstrzymuje działanie adapterów innych firm.

To może być wyłączona, zobacz , jak wyłączyć integralności systemu ochrony (wykorzenionego) w systemie Mac OS X .

Próbowałem uzyskać adapter USB na Ethernet działający na moim MacBooku Pro 2015 z El Capitan i to nie zadziałałoby. Wyłączyłem tę funkcję i dodałem sterownik karty i działał. Zobacz Jak korzystać z ogólnego adaptera Ethernet 2.0 / 100M USB 2.0 RD9700 na Mac OS 10.11 El Capitan .

Było to jednak wadą, po zainstalowaniu adapter dwukrotnie spowodował awarię mojego komputera Mac. Powodowało to panikę jądra i nie zaczynało się stąd nazwa Ochrona integralności systemu.

Ponieważ przywróciłem bez niego, nie miałem problemów, mógł to być sterownik, więc możesz po prostu wyłączyć Ochronę integralności systemu i sprawdzić, czy działa.


1
O ile adapter HDMI na VGA nie wymaga specjalnego sterownika, nie widzę powodu, dla którego wyłączenie SIP byłoby pomocne.
JMY1000,

0

Znalazłem złącze HDMI-VGA ICY BOX model IB-AC502 HDMI i działa na moim MacBooku Pro 13 Retina, model 2015. Złącze kosztuje około 25 EUR.


-2

Mogę potwierdzić odpowiedź użytkownika 3735534 działa.

Oto, co się stało w moim przypadku. Kiedyś miałem laptopa Toshiba z portem VGA do podłączenia do mojego monitora VGA. Po aktualizacji do Mac Book Pro oddałem Toshiba, ale nie monitor VGA.

Kupiłem adapter HDMI na VGA. Marka to Sandberg . To małe kwadratowe plastikowe pudełko z wystającym kablem HDMI na jednym końcu i gniazdem VGA na drugim końcu. Ten adapter ma również małe gniazdo z jednej strony na micro-usb.

Po podłączeniu HDMI i VGA Mac Book Pro wykrył drugi ekran (w ustawieniach mogłem wybrać opcję odbicia lub powiększenia ekranu). Ale monitor VGA pozostał czarny - w ogóle nie wyświetlał. Użyłem portu micro-USB adaptera i podłączyłem końcówkę USB do mojego Mac Booka Pro. Następnie monitor VGA ożył. Teraz używam go jako rozszerzonego wyświetlacza.


Witamy, aby zapytać inaczej! Powstrzymaj się od dodawania komentarzy w sekcji Odpowiedź, dotyczy to odpowiedzi na pytania. Po uzyskaniu wystarczającej reputacji będziesz mógł dodawać komentarze i zadawać pytania uzupełniające. Aby zyskać reputację, odpowiedz na pytania, które są jasne i zwięzłe . Oznaczanie do usunięcia jako brak odpowiedzi. - Z recenzji
fsb 30.09.16

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.