Skalowanie zewnętrznego wyświetlanego tekstu i komponentów interfejsu użytkownika


9

Mam Retina Macbook Pro z końca 2013 r., Który napędza 28-calowy monitor Dell P2815Q 28 "(przy 30 Hz). Chciałbym mieć wyskalowane komponenty interfejsu użytkownika, zachowując jednocześnie rozdzielczość monitora, zamiast:

  • Używaj pełnej rozdzielczości z małymi czcionkami i elementami interfejsu użytkownika
  • Użyj trybu HiDPI skalowanego w rozdzielczości 1920x1080, który nie zapewnia wystarczającej ilości miejsca na ekranie (chociaż tekst jest piękny i wyraźny).

Opcje, które obecnie mam dla monitora zewnętrznego to:

opcje wyświetlania zewnętrznego monitora 4K

Chciałbym mieć możliwość skalowania wyświetlacza w miarę możliwości dla ekranu Retina MBP:

Opcje wyświetlania Retina MBP

Znalazłem wiele postów wyjaśniających, jak włączyć wszystkie rozdzielczości w zakładce „Skalowane”. Nie jest to rozwiązanie, którego szukam, ponieważ nie zmniejsza on czcionek / elementów interfejsu użytkownika, zachowując wyraźną rozdzielczość.


Nie jestem pewien, czy którykolwiek ze starych trybów skalowania nadal działa. Zanim Apple wypuściło komputery Mac z wyświetlaczami Retina, wydali wiele wersji systemu OS X, w których deweloperzy mieli dostęp do HiDPI. Możesz zmusić swój system do przejścia w te tryby, nawet jeśli nie masz prawdziwego ekranu siatkówki. Spójrz tutaj, aby zobaczyć, czy którykolwiek z tych działa stackoverflow.com/questions/12124576/...
Lee Joramo

Um - jestem zdezorientowany - „skalowanie” to tak naprawdę skalowanie elementów interfejsu - przy jednoczesnym zachowaniu faktycznej rozdzielczości 4K. Czy możesz opublikować zdjęcie, aby zademonstrować swoje niezadowolenie z używania trybu skalowanego?
Jeef

Cześć @Jeef, nie jestem zadowolony z braku miejsca zapewnianego przez skalowanie 1920x1080 (elementy interfejsu i tekst są zbyt duże, więc nie mogę zmieścić wszystkiego, co chcę na monitorze), ale następnym krokiem jest pełne 4K 3840x2160 , gdzie tekst i ikony są maleńko wywołujące zezowanie. Poszukuję rozdzielczości 4K, ale ze skalowaniem gdzieś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami.
spikeheap

Moje wrażenia z 32-calowego wyświetlacza Samsung za pośrednictwem Displayport / Mini Displayport są następujące: natywna rozdzielczość 4k działa, ale nie można jej używać, ponieważ interfejs jest niewielki. Ustawienie HIDPI na 1920x1440 również nie jest rozwiązaniem, wtedy jest to bardzo dobra rozdzielczość (pełne 4k), ale interfejs jest ogromny, nie nadaje się do użytku ... Tak więc, jak stoi, nie jestem w stanie znaleźć trybu wyświetlania z pełną rozdzielczością, który ma przyzwoity interfejs rozmiar, skalowany do 150%, jak to możliwe z wyświetlaczami Retina ... Czy ktoś to rozwiązał?
Lars,

Cześć @Lars, niestety jest to ograniczenie sprzętowe. Wygląda na to, że OSX odmawia udostępnienia opcji domu w połowie drogi z powodu karty graficznej. Korzystając z 5K iMac, dostaję dodatkową opcję „Skalowaną” o rozdzielczości 1440 x 2560, i właśnie tego chciałem, ale nigdy nie działałem na moim 13-MBP 13 "za pośrednictwem DisplayPort lub HDMI. Jeśli jest to pociecha, skalowana rozdzielczość nie” wygląda niesamowicie: tekst jest nieco bardziej miękki niż pełna lub 1/2 rozdzielczości (1080p) i jest naprawdę zauważalny przy ekranie 5K.
spikeheap

Odpowiedzi:


5

Stwierdziłem, że MacBooki są raczej płatkowe, jeśli chodzi o wiele monitorów. Odkryłem jednak, że jeśli naciśniesz klawisz opcji podczas wybierania przycisku opcji skali, otrzymasz więcej opcji dla monitorów 4k.

Również odłączenie kabla HDMI wydawało się resetować komputer Mac, aby rozpoznać, że monitor obsługuje więcej rozdzielczości.


Cześć @Don, właśnie widziałem to samo dla mojego 5K iMac, więc wydaje się, że to zależy od twojej karty graficznej. Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
spikeheap

4

Można uzyskać Larger text...More Spacesuwak skalowania dla Dell P2815Q za pomocą wejścia HDMI zamiast DisplayPort. Nie jestem pewien, dlaczego, ale zamiana połączeń powoduje wyświetlenie tego panelu ustawień:

Dell P2815Q przez HDMI

To dobry początek, ale także koniec drogi. Skalowane opcje to (unknown)-> 1280x720-> 1920x1080-> 3840x2160, dzięki czemu tryb nie zapewnia żadnych dodatkowych rozdzielczości ani trybów skalowania na wejściach mini-DisplayPort i DisplayPort.

Wygląda na to, że (na razie) nie ma automatycznego sposobu skalowania komponentów interfejsu między 1920x1080 a 3840x2160, co jest dość frustrujące, ponieważ jeden jest za duży, a drugi za mały. Warto zauważyć, że jest to problem tylko wtedy, gdy jesteś na większych ekranach 4K i potrzebujesz miejsca na ekranie: P2815Q w rozdzielczości 1920x1080 (skalowany) to świetna rozdzielczość do pisania, ale nie tak świetny, jak programista potrzebujący wielu okien na tym samym ekranie.

Obejściem (dość kiepskim) jest zmiana rozmiaru czcionki w aplikacjach, z którymi pracujesz, ale jeśli często odłączasz i pracujesz na ekranie Retina MacBooka Pro, musisz je przełączyć z powrotem.


2
Jakieś nowe ustalenia 3 lata później? Trik kablowy HDMI nawet nie działa na moim Macu Mini.
Sébastien

Niestety nie, skończyło się na 27-calowym monitorze iMac i 5-
calowym monitorze 24k

0

Wygląda na to, że zależy to od modelu komputera Mac https://support.apple.com/en-us/HT206587

Może być strategią marketingową, aby zezwolić na tę funkcję w przypadku niektórych marek. Mój MacBook ma siatkówkę, więc ma funkcję „trybu HiDPI”. Jednak Apple nie pozwala mi korzystać z tej gotowej funkcji. Z pewnością o tym wiedzą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.