Twórz kopie zapasowe zdjęć za pomocą programu Google Photo Desktop Uploader


11

Jestem użytkownikiem Photos for OSX po aktualizacji z iPhoto. Próbuję użyć usługi fotograficznej Google do wykonania kopii zapasowej mojej biblioteki z komputera Mac Mini. Zainstalowałem aplikację Google Desktop Uploader z witryny photos.google.com.

Wygląda na to, że aplikacja nie pozwala mi wybrać biblioteki zdjęć w preferencjach, ponieważ jest wyszarzona. Jeśli wybiorę folder nadrzędny „Obrazy”, aplikacja nie znajdzie moich zdjęć i nie zostaną przesłane.

Moja biblioteka zdjęć znajduje się na dysku wewnętrznym w moim mini i ma rozmiar około 131 GB.


1
Aplikacja Dysk Google może to zrobić.
bret7600

Odpowiedzi:


15

Nie byłam pewna, czy to było możliwe, ale proszę to zgłosić i sam z niego skorzystam. Sztuką jest zrozumienie, że Photos Library.photoslibraryjest to plik pakietu, którego Kopia zapasowa Zdjęć Google nie wie, jak zobaczyć w środku. Jednak Finder tak. Więc kliknij prawym przyciskiem myszy Photos Library.photoslibrary(zwykle w Picturesfolderze) i wybierz Show Package Contents. Wszystkie twoje zdjęcia są wewnątrz Masters, uporządkowane według daty dodania (pamiętaj jednak, że wszelkie zmiany dokonane w Apple Photos nie są uwzględnione; są to oryginalne obrazy).

Teraz uruchom Kopię zapasową Zdjęć Google i kliknij Dodaj, aby wybrać folder. Przeciągnij Mastersfolder do okna dialogowego Plik:

Przeciąganie folderu głównego do Google Dodaj obserwowane foldery

Teraz kliknij Wybierz i udało Ci się uzyskać kopię zapasową Zdjęć Google, aby zajrzeć do pakietu Apple Photo. Możesz usunąć zaznaczenie innych obserwowanych folderów, ponieważ Apple Photo powinien już importować wszystkie obrazy.

Właśnie to wymyśliłem, więc zaktualizuję, jeśli znajdę jakieś wady. Ponieważ Zdjęcia Google są całkowicie bezpłatne dla obrazów wysokiej jakości (w przeciwieństwie do rozdzielczości oryginalnej), interesujące będzie porównanie tych dwóch usług.


Dzięki za odpowiedź. Próbowałem tego po przeczytaniu o tym na innej stronie. Uważam jednak, że jeśli później wrócę do preferencji programu przesyłającego Google, folder Masters znowu zniknie. Obawiam się, że przestanie działać po ponownym uruchomieniu.
rf_wilson

Powiedziawszy to, właśnie uruchomiłem się ponownie i nadal przesyłam około 20 000 plików! Będę musiał dać mu czas na zakończenie, a następnie sprawdź, czy nadal dodaje nowe pliki.
rf_wilson

Sprawdziłem, a ta konfiguracja nadal działa poprawnie po ponownym uruchomieniu.
Dan Kohn

2

Aby mieć pewność, że „Pictures / Photos \ Library.photoslibrary / Masters /” pozostanie na stałe na liście folderów, musisz usunąć „Pictures /” z listy.

Odkryłem, że Kopia zapasowa Zdjęć Google odrzuca foldery znajdujące się w folderach znajdujących się już na liście; ponieważ „Pictures / Photos \ Library.photoslibrary / Masters /” znajduje się wewnątrz „Pictures /” ... otrzymujesz ... zdjęcie.


1

Najnowsza wersja programu do przesyłania na komputery stacjonarne może teraz rozpoznawać i przesyłać bezpośrednio z biblioteki zdjęć.


0

Istnieje plik konfiguracyjny dla Kopii zapasowej Zdjęć Google, który pozwala ręcznie wprowadzić wartość.

Zajrzyj do Application Supportkatalogu i dodaj pełną ścieżkę do Masterskatalogu aplikacji Zdjęcia :

  • Zamknij aplikację Kopia zapasowa Zdjęć Google (aby Twoje zmiany nie zostały zastąpione przez automatyczne zapisywanie)
  • Otwórz nowe okno Findera
  • Przejdź do katalogu domowego użytkownika (Shift-Command-H)
  • Otwórz Library-> Application Support-> Google-> Google Photos Backup->db
  • Powinieneś zobaczyć katalog nazwany na adres e-mail powiązany z Twoim kontem Google. Otwórz to.
  • Otwórz plik o nazwie watchedfolders.txt
  • Dodaj ścieżkę do katalogu Masters do nowego wiersza w tym pliku tekstowym ...
    • ~/Pictures/Photos\ Library.photoslibrary/Masters
  • Zapisz i zamknij plik watchedfolders.txt

Stwierdziłem jednak, że bez względu na rozwiązanie (czy to to, czy poprzednie), tylko nowo dodane zdjęcia są wykrywane i przesyłane do Zdjęć Google. Wszystkie zdjęcia istniejące w bibliotece aplikacji Zdjęcia wydają się być ignorowane. Jestem ciekawy, czy istnieje jakiś sposób „dotknięcia” każdego pliku w katalogu Masters, aby Kopia zapasowa Zdjęć Google nagle go zobaczyła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.