Czy zrzuty ekranu iPhone'a są oznaczone tagami geograficznymi?


13

Kiedy robię zdjęcie za pomocą aparatu iPhone'a, dołącza on bieżącą lokalizację do obrazu w metadanych. Czy robi to również w przypadku zrzutów ekranu, które robię?


Czy próbowałeś przesłać zrzut ekranu iPhone'a do Flickr lub Picasy? To powinno przynieść wszelkie tagi geograficzne, które ma zdjęcie.

Odpowiedzi:


7

Według macosxhints Zrzuty ekranu iPhone'a nie zawierają danych EXIF, więc żadne dane geolokalizacyjne nie zostałyby zapisane. Nie jestem pewien, czy nadal tak jest w przypadku iPhone'a 4.

Zrzuty ekranu są zapisywane jako pliki PNG na oryginalnym telefonie iPhone i telefonie iPhone 3GS (dwa modele, do których miałem dostęp) i nie mają żadnych zapisów EXIF. Jedynymi dostępnymi polami metadanych są nazwa pliku, rozmiar pliku oraz daty modyfikacji i importu.


0

iPhoto nie wyświetla zrzutów ekranu jako oznaczonych geotagami. Nie oznacza to, że informacji gdzieś tam nie ma, ale jest to bardzo nieprawdopodobne.


Po pobraniu obrazu na komputer możesz sprawdzić jego metadane (cmd + I w OSX), aby sprawdzić, czy w nagłówkach EXIF ​​są jakieś współrzędne GPS
Josh Newman

Próbowałem tego i nie widziałem żadnych danych EXIF.
Rozsądny

0

Sprawdzone dzisiaj na iOS9 i dane geograficzne nadal nie są przechowywane.


0

Właśnie sprawdziłem metadane EXIF ​​zrzutu ekranu zrobionego na iPhonie za pomocą EXIF ​​Viewer firmy Fluntro App. Zrzuty ekranu w iOS nie są oznaczone tagami geograficznymi. (Jak w iOS 12)

Podobnie jak w poprzednich odpowiedziach, zrzuty ekranu są zapisywane jako plik PNG i nie przechowują współrzędnych lokalizacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oświadczenie: Opracowałem EXIF ​​Viewer firmy Fluntro App :)

https://itunes.apple.com/us/app/exif-viewer-by-fluntro/id944118456?mt=8

Aby dowiedzieć się więcej funkcji o aplikacji, sprawdź https://www.youtube.com/watch?v=ycz0b0uDn9A

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.