Poczta, kontakty i kalendarze odmawiają połączenia z Google


1

Od wczoraj okienko Preferencje systemowe w Mail, Contacts & amp; Kalendarze odmawiają połączenia z Google w celu skonfigurowania poczty e-mail, kalendarzy i kontaktów. Zaczęło się po tym, jak aplikacja Contacts.app nie chciała zsynchronizować się z kontaktami Google i zapytała o moje poprawne hasło. Po tym Mail.app i Calendar.app zrobili to samo. Usunąłem konto z Preferencji systemowych i próbowałem zacząć od nowa.

Jednak teraz pojawia się następujący błąd:

enter image description here

Nigdzie w żadnym dzienniku nie mogę znaleźć więcej informacji o błędzie. Kiedy monitoruję połączenie za pomocą Little Snitch, pokazuje, że próbowano wykonać następujące połączenia:

enter image description here

Mogę pomyślnie wysłać ping do wszystkich za pomocą Terminal.app.

Nie mam weryfikacji dwuetapowej, więc nie używam określonych haseł aplikacji w Google.

To właśnie próbowałem, wszystko bez pozytywnego wyniku:

 • Dodaj konto Gmail do użytkownika Guest (ten sam błąd).
 • Utwórz nowe konto Gmail, spróbuj je dodać (ten sam błąd).
 • Włącz weryfikację dwuetapową, wprowadź hasła aplikacji (ten sam błąd).
 • Uruchom pierwszą pomoc dotyczącą pęku kluczy.
 • Zweryfikuj i Napraw uprawnienia.
 • Zweryfikuj i Napraw dysk (bitmapa woluminu wymagała niewielkiej naprawy osieroconych bloków). Po naprawie nadal ta sama sytuacja.
 • Odwrócone /etc/hosts plik domyślny.
 • Niepełnosprawny mały znicz.
 • Uruchom komputer z dysku zewnętrznego w Yosemite, spróbuj dodać konto Google.
 • Spróbuj połączenia przez Ethernet zamiast ekspresu na lotnisku.
 • Spróbuj całkowicie połączyć się z inną siecią.
 • Śledząc kroki rozwiązywania problemów z Google.
 • Umożliwienie „mniej bezpiecznej aplikacji” (które nadal używają OAuth 1.0), aby zalogować się do Google.
 • Resetowanie pęku kluczy

Naprawdę wyczerpałem moje Google-fu i małą wiedzę na temat komputerów Mac. Naprawdę doceniłbym kilka wskazówek, gdzie szukać dalej.


Brzmi raczej elementarnie, ale czy próbowałeś ponownie uruchomić system?
Shaun Loftin

Tak, kilka razy :) Musiałem wykonać naprawę dysku (konieczny restart) i uruchomić z dysku zewnętrznego (w Yosemite).
Saaru Lindestøkke

@BartArondson :: Właśnie opublikowałem to samo pytanie - musiałem skonfigurować konto gmail w Mavericks w weekend i otrzymałem ten sam komunikat o błędzie. W końcu zrobiłem to za pomocą opcji Inne konto: apple.stackexchange.com/questions/189685/…
FFrewin

@FFrewin, podczas gdy jest to obejście (którego teraz używam, dziękuję), to naprawdę nie rozwiązuje problemu. Powinien po prostu działać tak jak kilka dni temu. Będę szukać rozwiązania.
Saaru Lindestøkke

@ BartArondson :: Wiem, że to obejście. Nie mogłem też znaleźć żadnych odniesień do tego problemu. Może Google jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Pamiętaj, aby wysłać wiadomość z powrotem, jeśli coś znajdziesz - także na moje pytanie, więc otrzymam powiadomienie.
FFrewin

Odpowiedzi:


1

Według ten wątek forum pomocy Gmaila jest to problem rozwiązany w systemie Mac OS 10.10.3. Użytkownik jbrandtAUS pisze 29 maja:

Od innych, z którymi rozmawiałem, od wczoraj, ludzie nie mogli dodawać swoich kont Gmaila do Poczty lub Preferencji systemowych & gt; Konta internetowe, jeśli mają 10.10.1 lub 10.10.2 ... jeśli zaktualizujesz do 10.10.3 to zadziała

Rozwiązaniem jest więc uaktualnienie do wersji powyżej Mac OS 10.10.2.


Niestety, nie jest to opłacalne rozwiązanie, ponieważ ja polegam na platformie Syncservices w Mountain Lion. Ta struktura nie jest już dostępna w OS 10.10
Saaru Lindestøkke

0

W szczególności otwórz lekarza połączenia w programie Mail i włącz rejestrowanie. Istnieje około tuzina plików dziennika oprócz tego, co trafia do głównego dziennika.

Jeśli możesz, to mimo wszystko dodaj niewłaściwe konto, a następnie użyj programu Mail Mail Doctor, aby sprawdzić ruch, a następnie określ konkretny błąd. Jeśli nie ma dziennika konsoli zawierającego błąd, będziesz miał trudności ze zrozumieniem, który błąd występuje, kiedy i czy jest to problem z siecią, konfiguracją lub niezgodnością oprogramowania.


Niestety nie. Po prostu nie mogę dodać konta Gmail przez Mail, Contact & amp; Panel Kalendarze, więc nie mogę sprawdzić ruchu w programie Mail.
Saaru Lindestøkke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.