MBPr 2015, 2,5 GHz i7 - Daisychaining 2 ekrany Dell U2414H 61 [duplikat]


49

To pytanie ma już odpowiedź tutaj:

Oznaczenie tego pytania jako pytania już istniejącego jest błędne, ponieważ drugie pytanie dotyczy MacBooka Retina NON z połowy 2012 roku z systemem 10.10.1 zamiast 10.10.3 / 4


Myślę, że połączenie łańcuchowe ekranów DisplayPort w systemie OS X 10.10.4 nie jest możliwe z powodu ograniczeń oprogramowania określonych przez Apple.

Po kilku godzinach Googlingu, spędzeniu 1,5 godziny na rozmowie z pomocą techniczną Apple i kolejnej godzinie na rozmowie z pomocą techniczną Dell, nie wiem, gdzie znaleźć inne rozwiązanie niż tutaj.

To jest mój problem:

Właśnie kupiłem nowy MacBook Pro Retina 2015 2.5GHz i7, 16GB RAM, NVIDIA GeForce 750M z systemem OS X Yosemite 10.10.3.

Mam dwa ekrany Dell U2414H 24 " .

Chcę użyć jednego z dwóch portów Thunderbolt / DisplayPort z mojego MacBooka, aby połączyć oba ekrany za pomocą połączenia łańcuchowego. (Wiem, że z łatwością mógłbym podłączyć każdy ekran do własnego Thunderbolt / DisplayPort. Ale muszę użyć jednego Thunderbolt / DisplayPort dla mojego adaptera Ethernet, więc mam tylko jeden).

Instalator, który próbuję uruchomić, wygląda następująco:

MacBook --(from mDP to DP)--> Screen 1 --(from DP to mDP)--> Screen 2

Jednak za każdym razem, gdy podłączam takie kable, otrzymuję ten sam obraz na obu ekranach, tzn. Obraz jest odbijany na obu ekranach.

Nie rozumiem, dlaczego tak jest. Jeśli podłączę tę samą konfigurację do komputera z systemem Windows, działa dobrze. Podczas wyszukiwania w Google znalazłem kilka artykułów, które mówią, że „Mac z systemem Windows da monitory łańcuchowe” .

Oba ekrany obsługują DisplayPort 1.2 oraz MST („ Dodano obsługę DisplayPort 1.2 dla transportu wielostrumieniowego (MST), umożliwiając korzystanie z wielu monitorów za pośrednictwem jednego złącza DisplayPort. ”) I włączyłem Display Port 1.2 na obu ekranach w menu .

Ponieważ maszyny Windows i MacBook z systemem Windows obsługują tę konfigurację, doszedłem do wniosku, że ma to coś wspólnego z uruchomionym systemem OS X. Próbowałem pobrać najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej z Nvidii . Dowiedziałem się jednak, że Apple udostępnia sterowniki, a nie Nvidia („ Sterowniki Nvidia są dostarczane przez Apple i są aktualizowane przy każdej aktualizacji konserwacji systemu OS X ”).

Myślę więc, że Apple celowo ogranicza użycie Display Port 1.2 z ekranami firm innych niż Apple, ograniczając tę ​​funkcję w sterownikach.


Czy to może być prawda?

Czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu lub wie, co robić?

Próbowałem znaleźć sterowniki open source dla mojej karty graficznej i mojego MacBooka, które mogłyby włączyć tę funkcję, a może niektóre zhakowane sterowniki, ale nie miałem jeszcze szczęścia.


Aktualizacja 1: 3 czerwca 2015 r

Po kilku godzinach Googlingu postanowiłem przetestować stwierdzenie (link powyżej), że MacBook z systemem Windows może daisychain. Zainstalowałem Windows 8.1 na moim MacBooku przez Bootcamp.

W przypadku systemu Windows 8.1 z rzeczywistymi sterownikami Nvidia możliwe jest połączenie wielu ekranów przez jeden port Thunderbolt .

Doszedłem więc do wniosku, że Apple celowo ogranicza możliwości OS X, aby zmusić klientów do zakupu wyświetlaczy Thunderbolt, jeśli chcą funkcjonalności, która powinna być możliwa przy normalnych wyświetlaczach, i łamią oficjalne standardy .

Ponownie skontaktowałem się z pomocą techniczną Apple i spotkałem bardzo kompetentnego i pomocnego pomocnika, który zagłębił się w mój problem. Przekazał problem do europejskiego działu Apple firmy, pytając, dlaczego daisychaining monitory portów wyświetlacza nie jest możliwe w OS X.

Nadal czekam na odpowiedź od działu, ale według kibica może to potrwać do 5 dni.

Jeśli otrzymam odpowiedź, opublikuję ją tutaj.


Aktualizacja 2: 6 czerwca 2015 r

Dzisiaj mój przedstawiciel wsparcia Apple zadzwonił do mnie, aby poinformować mnie, że otrzymał odpowiedź od europejskiego działu technologii Apple. Jednak departament odniósł się tylko do artykułu wsparcia Apple i zacytował następujące „[...], ponieważ każdy port Thunderbolt może obsługiwać jeden ekran Mini DisplayPort”. W związku z tym mogli jedynie spekulować, dlaczego łączenie łańcuchowe nie działa, ale postanowili tego nie robić, ponieważ to nie pomoże.

Następnie moje wsparcie powiedziało, że ta odpowiedź nie jest bardzo satysfakcjonująca i poprosiłem o dalszą pomoc.

Wygląda na to, że ten problem związany z łączeniem daisych jest albo nieznany w Apple, a zatem nierozwiązany ( być może możemy zwrócić uwagę Apple na spamowanie programistów przy użyciu formularza wymienionego poniżej ), lub Apple nie chce rozwiązać problemu, aby zmusić klientów do kup droższy wyświetlacz Apple Thunderbolt.


Aktualizuję ten wątek dla innych osób szukających w sieci tego samego problemu.

Jeśli napotykasz ten sam problem, wypełnij formularz opinii Apple i poproś programistów, aby zmienili zachowanie systemu macOS w zakresie łączenia łańcuchowego.


1
pl.community.dell.com/support-forums/peripherals/f/3529/t/… Pierwszy wiersz na tej stronie stanowi scenę dla wszystkich problemów z monitorem Dell-Apple opisanych później: „Nie weryfikujemy naszych monitorów za pomocą dowolny zastrzeżony sprzęt lub oprogramowanie firmy Apple ”.
dennismuijs

@dennismuys - Tak, dziękuję za komentarz. Zgadza się, to te same informacje, które otrzymałem z infolinii pomocy technicznej firmy Dell. Ponieważ Dell nie sprawdza poprawności swoich monitorów za pomocą produktów Apple, nie mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów.
Robin

Czy włączyłeś MST na monitorach Dell w menu ustawień monitora?

4
Mogę potwierdzić pod Windows 10, że oba moje monitory U2414H działają połączone z jednego portu piorunowego. Po uruchomieniu systemu OS X 10.11.2 zamiast tego pojawia się kopia lustrzana. Również zgodnie z System Inforation> Hardware> Graphics / Displays moim monitorem jest telewizor. Są „przesłonięcia”, które mogą to naprawić, nie jestem pewien, czy to umożliwi łańcuch, ale wątpię.
Garrett,

1
Aby poinformować wszystkich, próbowałem użyć sterowników beta nvidia, mając nadzieję, że może być szansa, że ​​to zadziała, ale niestety nadal nie daisychain ... nvidia.com/download/driverResults.aspx/93555/en-us
OrangeBox

Odpowiedzi:


13

Apple nie obsługuje łączenia łańcuchowego Display Port.

Przy użyciu ekranów Thunderbolt działałoby to, a ponieważ ekran Apple to ekran Thunderbolt, który działa. Fakt, że system Windows obsługuje łączenie łańcuchowe DP, nie oznacza, że ​​Apple celowo zmusza użytkowników do zakupu monitora.

Więc ... Nigdy nie przypisuj złośliwości temu, co właściwie tłumaczy głupota.

Nie nazwałbym nawet głupotą, po prostu ignorancją lub zwykłym faktem, że nikt w Apple nie był świadomy tej sytuacji i nie testował jej, albo testowali ją i stwierdzili, że to nie jest warte swojej ceny.


Ale jeśli Apple „nie był świadomy tej zmiany”, ignoruje oficjalnie zdefiniowane standardy jako „Inne ulepszenia [DisplayPort 1.2; dodane przez autora] obejmują wiele niezależnych strumieni wideo (połączenie szeregowe z wieloma monitorami) o nazwie Multi- Stream Transport ”( en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#1.2a ) lub?
Robin

Czy Apple reklamuje pełną zgodność DP 1.2?
Michel Müller,

3
Jeśli ktoś czyta tutaj: support.apple.com/en-us/HT202856 , mówi: „Wyświetlacze transportu wielostrumieniowego (MST); Komputery te obsługują także transport wielostrumieniowy (MST) [...]” Więc pokazuje to, że MacBooki obsługują DisplayPort 1.2 lub MST, ale tylko dla JEDNEGO zamiast WIELU ekranów, co jest niezgodne z oficjalnym standardem.
Robin

Musiałem dowiedzieć się tego samego z 2 wyświetlaczami U2415. Mirroring działa, ale nie rozszerza. Działa jednak pod Windows. Co więcej, w pracy mam dwa wyświetlacze kinowe, które są połączone łańcuchem -> Nie ma problemu
Zły

4

Odpowiedzi na to już w Apple Macbook Dual Monitor MST .

Apple niczego nie „celowo ogranicza”. Po prostu nie dodali obsługi MST do OS X, ponieważ ich sprzęt tego nie potrzebuje. Fizyczne złącze Mini DisplayPort na komputerze Mac może działać w dwóch trybach, jeden to sam DisplayPort. W tym trybie możesz podłączyć jeden monitor 4K 60 Hz do komputera Mac. Lub możesz go użyć w trybie Thunderbolt, w którym wyświetlacze używają magistrali Thunderbolt, która ma dwa sygnały DisplayPort zmultipleksowane w strumieniu, a każdy monitor wysyła jeden sygnał - ale jest to DP 1.1a, więc 4K 30 Hz lub Full HD 60 Hz.


8
Ale nie ma w tym artykule przez państwo firmy Apple, że nowe MacBooki zrobić support MST: support.apple.com/en-us/HT202856
Robin

1
Jak wskazał sj26 w tym pytaniu, łańcuchowanie używa MST, ale wsparcie MST nie oznacza wsparcia łańcuchowego. Ponieważ pytanie dotyczy konkretnie tworzenia łańcuchów, na inne pytanie nie ma już odpowiedzi.
Garrett

2
Porty Thunderbolt 2 obsługują Displayport 1.2, a poza specyfikacją Displayport obsługiwana jest łączenie łańcuchowe. Jabłko ma poparcie MST włączona monitory z dp1.2, ale nadal wykonania dalszego obwodu robi praca ... Wygląda dogodnym nadzoru
OrangeBox

2
Celowe ograniczenie - problemem jest system operacyjny. OP stwierdził: „MacBook z systemem Windows jest w stanie wykonać daisychain. Zainstalowałem Windows 8.1 na moim MacBooku przez Bootcamp”.
Ed of the Mountain,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.