Jak zapobiec wyświetlaniu haseł pęku kluczy w kodzie iPhone?


9

Za pomocą Settings/Safari/Saved Passwords/można wyświetlić wszystkie zapisane hasła, wprowadzając 4-cyfrowy kod dostępu na telefonie iPhone.

Czy nadal można korzystać z haseł pęku kluczy i autouzupełniania, ale uniemożliwić dostęp za pomocą 4-cyfrowego kodu (np. Wymagającego pełnego hasła pęku kluczy / iCloud), aby osoba znająca kod telefonu nie mogła uzyskać dostępu do całego Internetu hasła w postaci zwykłego tekstu?

EDYCJA: możliwe jest ustawienie innego 4-cyfrowego kodu jako „PIN pęku kluczy” poprzez włączenie Settings/iCloud/Keychain/Advanced/"Approve with Security Code", ale 4-cyfrowy kod telefonu jest nadal używany do uzyskiwania dostępu do zapisanych haseł Safari jak wyżej ... Byłoby świetnie, gdyby istniał sposób, aby zawsze zamiast tego potrzebować „pęku kluczy”.

POWIĄZANE: analogiczny problem w systemie Mac OS X: Jak zapobiec wyświetlaniu zapisanych haseł Safari w przypadku hasła do komputera Mac? .


5
To jest doskonały punkt. Właśnie przesłałem informacje zwrotne do Apple, wszyscy inni czytający również powinni ... Kilka osób zna moje 4-cyfrowe hasło z różnych powodów, co nie oznacza, że ​​muszę wyszukiwać hasło bankowe i czytać je zwykłym tekstem. apple.com/feedback
Tyson

4
Kolejny dobry powód, aby użyć czegoś takiego jak 1 hasło lub równoważny. Nie zapisuję żadnych haseł w przeglądarce.
KenB

@Tyson - [inni powinni otrzymać automatyczne powiadomienie] Nie zamierzam samodzielnie wykonywać tej procedury, ponieważ nie chcę, aby kolejne hasło / kod musiały pamiętać… ale - Settings/iCloud/Keychain/Advanced/"Approve with Security Code"poniżej znajduje się „Zmień zabezpieczenia Kod ”, który zaczyna się od pytania o twoje Apple ID p / w .. W tym momencie anulowałem, ale ktoś może chcieć zbadać dalej ...
Tetsujin

Odpowiedzi:


1

Nienawidzę powoływać się na niepublikowane oprogramowanie, ale szczerze mówiąc, rozwiązaniem może być zapisanie się na publiczną wersję beta systemu iOS 9 lub po prostu poczekanie na oficjalną wersję Fall. iOS 9 (przynajmniej w obecnym stanie) umożliwia ustawienie niestandardowego hasła alfanumerycznego zamiast znanego 4-cyfrowego kodu PIN.

Tak więc, jeśli masz sprzęt z funkcją Touch ID, możesz użyć go do codziennego logowania i zarezerwować bardziej złożone hasło (nawet takie samo jak iCloud, jak wspomniałeś) w celu ochrony pęku kluczy w przypadku kradzieży itp.


2
iOS ma alfanumeryczne hasło od iOS 4. iOS 9 wprowadził sześciocyfrowe kody numeryczne.
DDPWNAGE,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.