Nazwa hosta mojego Maca dodaje „-2” na końcu


11

Jeśli nazwa komputera mojego Maca (w ustawieniach udostępniania) to „Węzeł” normalnie, raz na jakiś czas podczas korzystania z terminala widzę, że sam się magicznie zmienił:

Node-2:~ $

Z jakiegoś powodu uważa, że ​​nazwa jest zajęta i dodaje „-2” na końcu. Muszę przejść do ustawień Sharings i zmienić je z powrotem. Dlaczego tak się dzieje i jak mam to zatrzymać?

Odpowiedzi:


8

Jest to znany błąd związany z odkrytym procesem w Yosemite 10.10. Ostatnie pogłoski mówią, że zostanie zastąpiony przez swojego poprzednika, mDNSresponder, 10.10.4, aby pomóc w rozwiązaniu problemów z siecią. Chociaż rzeczywista przyczyna nie jest znana, powiedziano, że jest związana (przynajmniej częściowo) z nieprawidłowym rozpoznawaniem nazw w DNS, gdy komputer budzi się ze snu. Widzi się jako duplikat w sieci i jako taki dołącza sufiks do tytułu.

Chociaż istnieją pewne „poprawki” YMMV - prawdopodobnie najlepiej jest nadal zmieniać jego nazwę tak, jak to robisz, a następnie poczekać, aż pojawi się kolejna wersja OSX i naprawić ją, abyś nie poświęcił żadnej funkcji, takiej jak Wake on LAN.

Źródło


To nie jest plotka. discoveryd zniknął w 10.10.4, zastąpiony przez mDNSResponder.
William T Froggard

3
@Froggard to prawda, chociaż jest to tylko wersja beta. Mówię plotki, ponieważ nie są prawdziwe, dopóki nie zostaną wysłane - zawsze można je było wycofać w ostatniej chwili z powodu jakiegoś problemu.
smoooosher

Zgadzam się z @smoooosher, mDNSResponder powrócił dopiero w najnowszej wersji 10.10.4 beta, więc jest możliwe (choć mało prawdopodobne), że odkryte wróci.
Alan Shutko

8

Ta nazwa pochodzi od dowolnego innego urządzenia w sieci, które zapamiętało adres IP komputera Mac przed przejściem w tryb uśpienia lub odnowieniem dzierżawy DHCP.

Chciałbyś wyłączyć wszystkie urządzenia Apple TV i urządzenia Apple Airport / Time Capsule, a następnie ponownie uruchomić router (jeśli urządzenie nie wykonuje routingu) w tym momencie, urządzenia iOS i Mac powinny pozwolić na zmianę nazwy rzeczy nieco bardziej na stałe, jakbyś miał wrażenie, że walczysz z automatyczną bezużyteczną maszyną .

To ból, a Apple miał poprawkę w 10.10.2 i 10.10.3 - zobaczymy, czy więcej łatek pomoże ...

Widzieć:


5

Jak wspominają inne odpowiedzi, jest to błąd w Yosemite i mam nadzieję, że zniknie po wydaniu 10.10.4. Do tego czasu mam skonfigurowaną następującą akcję Keyboard Maestro, która automatycznie resetuje nazwę systemu za każdym razem, gdy system się budzi.

Zamontuj Diskstation

Wywołany przez jeden z poniższych:

W System Wake

Wykona następujące działania:

Skrypt powłoki

COMPUTER_NAME=Zephyr
sudo scutil --set ComputerName $COMPUTER_NAME
sudo scutil --set HostName $COMPUTER_NAME
sudo scutil --set LocalHostName $COMPUTER_NAME
sudo defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.smb.server NetBIOSName -string $COMPUTER_NAME

Wyświetl wyniki w oknie.

Mam również następujące pliki / etc / sudoers:

ats     ALL=(ALL) NOPASSWD: /usr/sbin/scutil --set ComputerName Zephyr, /usr/sbin/scutil --set LocalHostName Zephyr, /usr/sbin/scutil --set HostName Zephyr, /usr/bin/defaults write /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.smb.server NetBIOSName -string Zephyr

teraz to jest niesamowite! Idealne rozwiązanie z konkretnym rozwiązaniem zamiast machania ręką.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.