53 GB w folderze iLifeAssetManagement, ale tylko 5 GB w Photo Stream


8

Mam 128 GB MacBook Air 11 running z systemem Yosemite, którego używam do podróżowania i zarządzania zdjęciami podczas podróży. Mając tylko 128 GB staram się ostrożnie zarządzać miejscem na dysku. Ale teraz okazuje się, że zostało tylko 10 GB. Informacje o tym komputerze Mac → Pamięć pokazuje, że zdjęcia zajmują 61 GB tego.

Drążenie 52,7 GB tego znajduje się w folderze, ~/Library/Application\ Support/iLifeAssetManagement/assets/subktóry rozumiałem jako Photo Stream. Pokazuje się w bardzo dużej liczbie folderów, z których każdy zawiera pojedynczy plik jpg.

Ale jeśli wyciągnę obrazy za pomocą okna Findera, wyszukując „obraz”, a następnie wybierając z rodzaju „obraz” (rozumiem standardowy sposób wyciągania strumienia zdjęć), plik wynikowy ma tylko 5 GB

  • Dlaczego ten folder pokazuje prawie 53 GB, gdy Photo Stream ma tylko 5 GB?
  • Co stanowi pozostałe 58 GB?
  • Jak mogę je zidentyfikować i usunąć te, których nie potrzebuję, aby zwolnić trochę potrzebnego miejsca na dysku?

Jeśli chodzi o brak miejsca, wypróbuj urządzenie do czyszczenia zduplikowanych zdjęć itunes.apple.com/us/app/photos-duplicate-cleaner/…
Ruskes

zgodnie z tą odpowiedzią apple.stackexchange.com/a/124922/46541 z @bmike możesz po prostu usunąć cały folder!
Ruskes

@Buscar 웃 SD To było w zeszłym roku, zanim pojawiła się nowa architektura iCloud Photos. Łączenie jest niesamowite, ale prawdopodobnie wrócę i zmienię ten post lub zakwalifikuję go od czasu, gdy zadziałało, ale minęło 14 miesięcy i Apple od tego czasu „przeniosło ser”. Zasadniczo lubię usuwać jak najmniej i testować rzeczy, zanim odpowiem tutaj, więc nie testowałem jeszcze usunięcia całego folderu, ale przetestowałem to, co napisałem poniżej.
bmike

dla tego, co jest kiedykolwiek warte, mam 1,1 Mb tylko w moim iLifeAssetManagement / asset / sub i tylko ręcznie zarządzam wszystkimi moimi zdjęciami (bez efektu iClud ..) z łącznie 20 GB zdjęć na moim dysku.
Ruskes

Istotne jest również apple.stackexchange.com/questions/182157, więc możesz zrobić skok, jeśli chodzi o Apple, otworzyć nową aplikację Zdjęcia i skonfigurować ją. W tym momencie masz dwie opinie, że bezpiecznie jest usunąć problematyczny folder.
bmike

Odpowiedzi:


2

Podfolder zawiera wszystkie starsze zdjęcia z iCloud i iPhoto i zwykle powinien zawierać zdjęcia i filmy.

W wersji 10.10 i nowej aplikacji Zdjęcia wszystko wydaje się być przechowywane, ~/Library/Containers/com.apple.cloudphotosd/a nie w Application Supportmomencie, gdy otworzysz nową aplikację Zdjęcia i zezwolisz na migrację.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji (otwórz aplikację Zdjęcia raz i zezwól jej na skonfigurowanie biblioteki i wybranie zdjęć, które mają być przechowywane lokalnie), powinieneś być w stanie potwierdzić, że nic w iLifeAssetManagement nie jest już potrzebne i bezpiecznie je usunąć po utworzeniu kopii zapasowej offline, na wypadek, gdybyśmy nie znali wszystkich sztuczek, które Apple wykonał.

Pamiętaj, aby otworzyć iPhoto po raz ostatni i sprawdzić, czy potrzebujesz tam któregoś ze zdjęć. Jeśli nie, rozważ usunięcie tej aplikacji, a następnie przekonwertowanie wszystkich albumów iPhoto na albumy aplikacji Zdjęcia i usunięcie bibliotek iPhoto, gdy już będziesz mieć kopię archiwalną tych bibliotek na „na wypadek” potrzeby przechowywania offline.


Dziękuję, że wróciłem tak szybko - ale jeszcze nie korzystałem ze Zdjęć na tym komputerze (ręcznie zarządzałem zdjęciami), więc nie ma żadnych albumów do usunięcia ... i nie mam udostępnionych albumów - potwierdzam klikając „ udostępnione ”na zdjęciach na iPadzie - potwierdza brak udostępnionych zdjęć lub filmów - i zrozumiałem, że strumień zdjęć to tylko 1000 zdjęć - więc gdzie i jakie są wszystkie pozostałe zdjęcia na sub?
JML

@jml Idealny, wtedy możesz odznaczyć opcję w Preferencjach systemowych, a następnie przenieść cały folder do kosza. Widzę, że moje trzy komputery Mac mają różne rozmiary - więc jestem sceptyczny, że proces czyszczenia rozpoczyna się natychmiast lub z wystarczającą energią. Możesz uzyskać szybsze czyszczenie, ponieważ masz mało miejsca. Moje wolne miejsce wynosi od 50 do 200 GB, a ten folder jest największy 5 GB.
bmike

1
@JML używasz 10.10.3? Zrób kopię zapasową, ale nigdy nie widziałem, aby coś usunąć w ~ / Library na komputerze Mac propagowane do chmury. W najgorszym przypadku chmura ponownie pobiera wszystko i musisz jeszcze raz posortować. „Prawda” jest przechowywana w chmurze dla tych dokumentów w 2015 r.
bmike

1
tak, 10.10.3. OK, tak, jeśli nie odbije się z powrotem na moich innych urządzeniach, to dobra rada, aby skopiować folder na zewnętrzny HD, a następnie trzymać kciuki i usunąć! Wielkie dzięki
JML

2
OK, utworzono kopię zapasową wszystkich 50 GB na dysk zewnętrzny, usunięto zawartość / sub / folderu. Po 24 godzinach wydaje się, że nie ma żadnych katastrof w moim systemie - więc wygląda na to, że działa. Kolejny wynik „tak, możesz usunąć”. Umysł, przestrzeń natychmiast zajęto lokalną migawką wehikułu czasu, ale w przypadku smyczy, które powinny same się zarządzać i kurczyć, ponieważ potrzebuję przestrzeni!
JML
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.