Zamawianie paska bocznego Findera w programie Lion


9

W OS X 10.6 pasek boczny miał uporządkowane sekcje:

  • Urządzenia
  • Udostępniono
  • Ulubione

Działa to dla mnie bardzo dobrze, ponieważ najczęściej używam sekcji urządzeń. Jednak w Lionie Apple arbitralnie zmieniło pasek boczny, aby mieć „Ulubione” na górze.

Czy jest jakiś sposób, aby to zmienić? W ogóle nie wiem, dlaczego to się zmieniło. Chociaż możesz przenosić elementy w obrębie sekcji, nie możesz przeciągać samych sekcji.

Czy istnieje też sposób na przywrócenie starych ikon? Wcześniej mogłem używać kolorów do szybkiej nawigacji (np. Pliki do pobrania są zielone, Pulpit jest fioletowy, HomeDir jest biały). Teraz muszę się zatrzymać i czytać etykiety za każdym razem, gdy korzystam z paska bocznego

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


3

Niestety nie można zmienić kolejności sekcji w Lionie od 10.7.2. Możesz zmieniać kolejność elementów tylko w sekcjach. Możesz także usunąć elementy, przytrzymując Command i przeciągając ikonę poza okno Findera.

Stworzę raport o błędach Apple na ten temat, ponieważ myślę, że fajnie byłoby zmienić kolejność sekcji!

Aktualizacja: Wygląda na to, że możesz zhakować plist, aby włączyć tę funkcję zmiany kolejności, ale zrób to na własne ryzyko. Prawdopodobnie zostanie to zastąpione w przyszłej aktualizacji OS X.


Domyślam się, że zostanie to dodane w przyszłej aktualizacji systemu operacyjnego. Ciekawie będzie zobaczyć, jak ta funkcja jest zaimplementowana, bardziej jak Mac OS lub więcej jak iOS, gdzie w okienku paska bocznego preferencji Findera może być przycisk „edytuj”, a następnie ikony suwaka do zmiany kolejności w górę lub w dół.
Richard

2

Jason O'Grady opublikował instrukcje dotyczące ponownego zamawiania paska bocznego Wyszukiwacza Lwa oraz przywracania kolorowych ikon. (Cytowany tutaj, na wypadek gdyby ten artykuł zniknął.)

Konwertuj następujący plist na XML przy użyciu terminalu:

plutil -convert xml1 ~/Library/Preferences/com.apple.sidebarlists.plist

Edytuj listę:

open ~/Library/Preferences/com.apple.sidebarlists.plist

Znajdź w hierarchii Ulubione >> VolumeList, a następnie wyszukaj:

<key>Name</key>

<string>Computer</string>

Poszukaj poniżej klucza widoczności i zmień ciąg z NeverVisible na AlwaysVisible:

<key>Visibility</key>

<string>AlwaysVisible</string>

Zamknij i zapisz

Konwertuj plist z powrotem na binarny:

plutil -convert binary1 ~/Library/Preferences/com.apple.sidebarlists.plist

Uruchom ponownie Findera:

killall Finder

Przytrzymaj Command i przeciągnij elementy na pasku bocznym, aby umieścić komputer na górze, gdzie powinien być.


Czy jestem jedyną osobą, dla której wartość widoczności została już ustawiona na AlwaysVisible? Co mam zrobić w tym przypadku? Mój wciąż pokazuje się na dole.

Czy możesz przeciągnąć to polecenie, aby go przenieść?
JCobb

1
To jest hack i należy go używać ostrożnie. Nie przetrwał także aktualizacji z 10.7.1 do 10.7.2. Musiał zostać ponownie włączony. Mamy nadzieję, że ta funkcja zostanie domyślnie włączona. Zdecydowanie przydatne.
Nate Bird

FYI, nigdy tak naprawdę nie zastosowałem hacka, ale po prostu spróbowałem ⌘-Przeciągając go na górę w Ulubionych i zadziałało. Tracisz nagłówek „Urządzenia”, ale same urządzenia są tam. Podłączyłem nowy dysk i nowy pojawił się ponownie na dole w sekcji Urządzenia.
JCobb 27.11.11
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.