Czy muszę odszyfrować dysk twardy przed naprawą?


11

Dzisiaj zostawiłem MBP Retina w lokalnym autoryzowanym serwisie Apple (jest to model z połowy 2012 roku i ma pewne problemy z GFX), a potem dostałem e-maila z informacją, że muszę tam wrócić i odszyfrować dysk twardy, ponieważ mogą przetestuj, czy kwalifikuje się do bezpłatnego programu napraw.

Jeśli będę musiał to zrobić, to co powinienem zrobić, zanim oddam im laptopa (czy wyłączanie pęku kluczy i usuwanie ważnych plików jest w porządku)?

Dlaczego potrzebują mnie do odszyfrowania całego dysku? Czy to nie tylko kwestia sprzętu?


2
Trudno mi uwierzyć, że ci ludzie są legit. Nic na dysku twardym nie powinno być wymagane. Mogą zajmować się sprzedażą danych osobowych. Jeśli będą musieli uruchomić komputer, powiedz, aby korzystali z zewnętrznego dysku z własną instalacją. Sądzę, że prawdziwe miejsce naprawy wiedziałoby, że ... Będę ostrożny wobec tych ludzi.
William T Froggard

Właśnie tak myślałem. Naprawdę nie widzę żadnego powodu, aby uzyskać dostęp do zawartości mojego dysku twardego, jeśli trzeba tylko sprawdzić, czy karta graficzna działa. Mając na uwadze, że jest to autoryzowana usługa, to naprawdę dziwne.
wesolyromek

Moje pocztowe centrum napraw Apple również chce uzyskać dostęp do dysku twardego. Odłożyłem na bok starszy napęd rotacyjny (który został zastąpiony dyskiem SSD), głównie puste, poza instalacjami z gołymi kośćmi. Przy drugim wejściu MBP (ten sam problem - grafika) podzieliłem go na partycje z jednym zaszyfrowanym i jednym dostępnym woluminem; drugiemu podałem im hasło.
Redarm

Utwórz im bootowalną pamięć USB lub powiedz im o partycji naprawczej; P
n1000

Odpowiedzi:


8

Konieczne jest usunięcie hasła EFI lub zezwolenie na jego zresetowanie, ponieważ uniemożliwia dostawcom usług uruchamianie sieci do obrazów diagnostycznych lub wybieranie podłączonego woluminu rozruchowego w celu uruchomienia oprogramowania testowego.

Nie musisz odszyfrowywać FileVault 2 w żadnej usłudze, jaką kiedykolwiek widziałem, chyba że chcesz, aby logowali się na twoje konto użytkownika i przeglądali twoje oprogramowanie. Dzięki fizycznemu dostępowi mogą wyczyścić dysk, wykonać jego klon / kopię, ale szyfrowanie jest sposobem na zapewnienie odpowiedniej ochrony plików bez wpływu na testowanie usług.

Domyślam się, że osoba komunikująca się z tobą źle wypowiedziała lub źle zrozumiała uwagi od technika, a jeśli oddzwonisz (lub poprosisz AppleCare o aktualizację notatek dotyczących sprawy i powiadomienie technika), może potwierdzić, że masz oprogramowanie EFI zablokowane hasło ustawione

Apple dokumentuje to w warunkach naprawy zarówno online, jak i powinieneś je otrzymać przed zalogowaniem urządzenia do serwisu.

Technicznie rzecz biorąc, mogą wyczyścić dysk i zresetować wszystkie hasła zgodnie z warunkami, ale generalnie powiadamiają cię o tym, zanim zrobią to umyślnie.

Zobacz: https://support.apple.com/en-us/HT203253

Pomimo moich ogólnie zaufanych pracowników naprawczych Apple , nie podałbym AASP hasła do komputera, dopóki nie bardzo dobrze zrozumiem, kto w tej organizacji będzie miał do niego dostęp, jak będzie chroniony i kiedy zostanie zniszczony. Jeśli chodzi o hasło iCloud, pasek uzyskiwania jest o wiele, daleko wyższy, prawie nigdy.


Nie martw się, nie podam im mojego hasła. Jest zsynchronizowany z całym moim kontem iCloud, więc byłoby to trochę głupie.
wesolyromek

5

To naprawdę brzmi bardzo dziwnie. Należy pamiętać, że mogą istnieć sklepy, które fałszują tylko licencje i nie są prawdziwymi dostawcami usług.

Jeśli chcesz się upewnić, spójrz tutaj: https://locate.apple.com/ | Tam możesz wyszukać oficjalnych autoryzowanych sprzedawców Apple.

Możesz także skontaktować się z pomocą techniczną Apple i zapytać: https://support.apple.com/en-us/HT201232


1
Widzę usługę na stronie Apple, więc są naprawdę autoryzowani. Nie myślałem o telefonicznej pomocy technicznej Apple! Dziękuję za to!
wesolyromek

5

Centra naprawcze zazwyczaj wymagają uruchomienia urządzenia. NIE muszą uzyskiwać dostępu do konta.

  • Państwo będzie trzeba usunąć hasło EFI jeśli jest jedna

  • Jeśli używasz funkcji filevault, po prostu utwórz dla nich osobne konto. Coś oczywistego, na przykład „AppleService” z „hasłem” i usuń je, gdy będą gotowe. Nie musi to być konto administratora, chyba że podjąłeś je w przypadku problemów z oprogramowaniem.

  • Jeśli twierdzą, że potrzebują dostępu administratora, poproś o szczegóły. Odepchnij frazesy takie jak „potrzebujemy tego, aby ukończyć usługę”. Nazwa programu, ustawienia itp.

  • Powiedz im, aby uruchomili się z zewnętrznego. Wszystkie komputery Mac mogą to zrobić, każde centrum serwisowe, które nie ma zewnętrznego rozruchu, jest niekompetentne.

  • Wyjmij dysk i powiedz, aby uruchomili się z zewnętrznego. Jak praktyczne jest to zależy od modelu i umiejętności wkrętarki. Centra serwisowe NIE potrzebują wewnętrznego dysku, chyba że wysyłasz go z powodu problemu z dyskiem lub oprogramowaniem. Ta opcja może mieć wpływ na gwarancję.

Zwróciłem kilka maszyn bez napędu, centrum serwisowe nic o tym nie mówiło.


Uruchomienie w trybie odzyskiwania również powinno działać.
200_sukces

0

Kiedy zabrałem mój początek 2011 r. Do oficjalnego sklepu Apple Store w celu wymiany baterii, musiałem podać im moje hasło, ale nie musiałem odszyfrowywać dysku


1
na koniec może być tak samo
Gabkano

0

Tak, muszą albo wyłączyć FileVault, albo wprowadzić hasło FileVault, aby ocenić komputer Mac dla bezpłatnego programu naprawczego. Test używany do sprawdzenia, czy komputer Mac kwalifikuje się do programu, nie działa na 15-calowych Retinach z połowy 2012 roku z włączoną funkcją FileVault, chyba że ktoś wprowadzi hasło do tego testu. Jest to szczególny problem z tymi modelami i tym testem; chociaż nie jest potrzebny do większości napraw, jest do tego. Źródło: Pracuję dla AASP.


Proszę wyjaśnić dlaczego.
Reid

@ Reid Ponieważ Apple tak mówi. Informacje na temat wykonywania tych napraw znajdują się w instrukcji obsługi. Niemożliwe jest uruchomienie konkretnego testu zaprojektowanego na potrzeby tego programu naprawczego w tym modelu z FileVault 2, ale bez hasła. Prawdopodobnie test wymaga dostępu do danych na zainstalowanym dysku SSD i nie pozwala na dostęp do niego na dysku zewnętrznym. Nie jestem pewien, czego jeszcze chcesz, ale jestem pewien, że tylko inżynier Apple mógłby odpowiedzieć.
cpast
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.