MacBook wyłączył się przy 20% baterii bez ostrzeżenia? [duplikować]


10

Mój 2013 13-calowy MacBook Retina (OS X 10.10.3, Yosemite) wyłącza się, gdy mam około 20 minut baterii. Nie śpij, całkowicie wyłączaj. Robi to bez żadnego ostrzeżenia.

Wydaje mi się, że pamiętam wcześniejsze laptopy Mac, które ostrzegały mnie o niskim poziomie naładowania baterii na poziomie około 20%, a następnie uśpiły maszynę (hibernację?), Kiedy naprawdę spadnie ... ale nigdy nie zostanie całkowicie wyłączona.

Czy moja bateria wymaga ponownej kalibracji? Czy system błędnie uważa, że ​​zostało trochę soku? Warto wspomnieć, że kiedy ponownie podłączę i uruchomię, twierdzi, że wynosi około 15%.


Aktualizacja: Kilka razy przeprowadziłem ponowną kalibrację, ale nadal nie ma różnicy w wydajności. Frustrujące jest to, że nigdy nie dostaję ostrzeżenia o niskim poziomie baterii i maszyna nie śpi; wyłącza się. Zrobiłem mnóstwo Googling i wszystko, co znalazłem, mówi dokładnie to, co sugeruje Buscar 웃 SD poniżej . Jedną z dziwnych rzeczy, które znalazłem na stronie Apple, jest:

„Jeśli Twój przenośny komputer Mac ma wbudowaną baterię, nie musisz kalibrować baterii.”

Nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek to słyszałem.


Istnieje kilka aplikacji, które pokazują poziom zdrowia twojego ciasta: itunes.apple.com/us/app/battery-health/id490192174?mt=12 - Czy sprawdziłeś, czy bateria działa dobrze?
FFrewin,

Czy miałbyś coś przeciwko, gdybyśmy sprawdzili, czy może to być kanoniczna wersja pytania z tym? Jeśli tak - odwrócilibyśmy dokładny kierunek i przenieśliśmy tutaj niektóre z lepszych odpowiedzi, aby idealnie wybrać odpowiedź, która najlepiej odpowiada ogólnemu / kanonicznemu - dlaczego tak się dzieje i jak ktoś mógłby zmierzyć / zdecydować, jak to naprawić.
bmike

@bike Idź po to.
Sam

Odpowiedzi:


3

Miałem ten sam problem z komputerem MacBook Pro w połowie 2009 roku. Nawet wymiana baterii na „nieoficjalną” baterię nie rozwiązała problemu; Musiałem zabrać go do autoryzowanego centrum serwisowego Apple; po tym nie ma problemów i nadal jestem zadowolony z pisania tego (około dwóch lat).

Każde obejście, które możesz znaleźć w Internecie (resetowanie SMC i / lub PRAM, ponowna kalibracja itp.) Jest tylko tymczasowym środkiem, nie zaszkodzi wcale i może dać ci spokój.

Oprócz wymiany baterii na nową, technicy Apple mają specjalne „tajne” programy, które mogą modyfikować niektóre flagi systemowe i parametry.

Mniej więcej rok temu mój MacBook Pro Retina z połowy 2012 roku (2.7 Quad i7) zaczął z tym samym dokładnym problemem; szokująca wiadomość przyszła z szacunkiem 975,00 USD na wymianę baterii (ponieważ jest mocno przyklejona do obudowy, należy wymienić spód unibody, w tym klawiaturę i gładzik). Jeszcze rok później bateria w ogóle się nie pogorszyła, a ja wciąż mam 3-4 godziny pracy z pełnymi ustawieniami wydajności, ale teraz wiadomość zmieniła się z „Bateria serwisowa” na „Wymień wkrótce”, po tym nadal jest Komunikat „Zamień teraz”.

W skrócie:

Serwis Bateria oznacza: Być może coś jest nie tak z baterią lub może to być nic, ale miej to na oku.

Szybka wymiana oznacza: Bateria wytrzyma mniej niż oczekiwano, ale nie powinno być większych problemów, bądź czujny.

Wymień teraz oznacza: Jeśli nie znosisz noszenia ładowarki, wymień baterię (lub cały laptop).

Mam nadzieję że to pomoże.


1

Raz na jakiś czas (np. 3 miesiące lub dłużej) należy ponownie skalibrować procent naładowania ciasta. Powodem jest to, że za każdym razem, gdy pobiera opłatę, wykorzystuje poprzednią wartość jako podstawę (i zakłada się, że jedna była poprawna), więc błąd się kumuluje.

Tak więc raz na około 3-6 miesięcy powinieneś pozwolić komputerowi zamknąć się z powodu ostrzeżenia o „lepszej wydajności”. Teraz to zrobiłeś, że teraz powinno być lepiej.

Nie zaleca się częstego rozładowywania (bateria tego nie lubi).


Kilka razy przeprowadziłem ponowną kalibrację, ale nadal nie ma różnicy w wydajności. Frustrujące jest to, że nigdy nie dostaję ostrzeżenia o niskim poziomie baterii i maszyna nie śpi; wyłącza się. Zrobiłem mnóstwo Googling i wszystko mówi dokładnie to, co powiedziałeś. Jedną z dziwnych rzeczy, które znalazłem na stronie Apple, jest: „Jeśli twój przenośny komputer Mac ma wbudowaną baterię, nie musisz kalibrować baterii”. support.apple.com/kb/PH14087 Nie mogę powiedzieć, że słyszałem to wcześniej. Jakieś inne pomysły?
Sam

1
Czy możesz również dodać wyjaśnienie, jak skalibrować baterię?
skywinder

tak, jeśli to jest odpowiedź, proszę podać kroki w celu ponownej kalibracji baterii.
pixelfairy


1

Mam ten sam problem na MacBooku Pro Retina, początek 2013 r., OSX 10.10.5 Yosemite. Zamykanie bez ostrzeżenia około 22%. W menu baterii jest napisane „Serwisuj baterię”. Resetowanie SMC nie pomogło. Wczoraj zapytałem o to w Genius Bar. Odpowiedź brzmiała: „Musimy to zbadać i prawdopodobnie będziesz musiał wymienić baterię”. To nie jest bezpłatne i muszą trzymać mój komputer przez kilka dni, co nie jest dla mnie dobrą opcją. Po wizycie w Apple próbowałem całkowicie rozładować akumulator, uruchamiając go ponownie kilka razy po jego wyłączeniu. I to wyłączało się bardzo szybko, wskaźnik ładowania zmieniał się nieco nieregularnie, czasem 17%, a następnie do 19%, a następnie ponownie. Zostawiłem go na noc, rano ponownie uruchomiłem i zadziałało normalnie. Bateria spadła z około 18% do 2% i poszła spać normalnie. Nie było więcej wiadomości o usłudze akumulatorów. Po podłączeniu i ładowaniu, około 20% ponownie pojawia się komunikat „Akumulator serwisowy”. Nie znalazłem dla niego żadnej poprawki.


-2

Mam ten sam problem.

Prawdopodobna przyczyna: Jeśli pozwolisz, aby komputer „przeładował”, oznacza to, że możesz go ładować przez noc lub pozostawić podłączony do ładowarki przez długi czas po osiągnięciu 100% uszkodzenia baterii. Co miesiąc powinieneś pozwolić baterii „umrzeć”, ponieważ jest to dobre dla cyklu baterii, jak powiedziano moim ekspertom technicznym Mac.

Musisz się zastanawiać, dlaczego nie mogą przeprojektować tych maszyn, aby po prostu odrzucić ładunek po 100%, aby nie ponieść tych szkód, aby nie był to typowy program zarobkowy.


Czy Yopu może to przytoczyć? Myślałem, że komputery zostały zmodernizowane tak, jak mówisz
user151019

1
To jest całkowicie fałszywe. Ochrona przed przeładowaniem jest wbudowana we wszystkie laptopy (PC i Mac) już od dziesięcioleci.
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.