Jak odzyskać iMessages wysłane na główny numer telefonu, gdy używasz innej karty SIM za granicą?


3

Jestem klientem AT&T w USA z odblokowanym iPhone'em 6 plus, ale obecnie podróżuję przez Hiszpanię i korzystam z przedpłaconej karty SIM Vodafone.

Jeden główny problem, na jaki natknąłem się:

Po włożeniu nowej karty SIM Vodafone mój numer AT&T zostaje dezaktywowany w iMessage i wszystkie wiadomości wysyłane na ten numer nie są dostarczane.

Moje pytania to:

1) Czy iMessages obecnie wysyłane na mój numer AT&T zostaną dostarczone po ponownym włożeniu karty SIM AT&T?

2) Jeśli nie, co powinienem zrobić, aby nie stracić wszystkich wiadomości wysyłanych na mój numer telefonu AT&T?

Odpowiedzi:


1

Apple przechowuje iMessages na swoich serwerach tylko do momentu wysłania ich do Twojego urządzenia. Dlatego zostaną one wysłane na iPhone'a po ponownym włożeniu oryginalnej karty SIM.

Inną opcją byłoby dodanie adresu e-mail do konta iMessage, a następnie nawet wiadomości wysłane na oryginalny numer zostaną przesłane do telefonu z tymczasową kartą SIM, jeśli ma on adres e-mail powiązany z kontem iMessage.


Dzięki! Jeśli chodzi o adres e-mail ... Myślałem o tym samym, ale mam kilka adresów e-mail powiązanych z moim kontem iMessage i wiadomości nie przychodzą. Czy powodem byłoby to, że osoby wysyłające iMessage próbują wysłać go na mój numer AT&T, a nie na adres e-mail?
nowicjusz Prgrmr

Na iPhonie wybierz Ustawienia> Wiadomości> Wysyłaj i odbieraj i upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Apple ID u góry ekranu. Następnie upewnij się, że Twój adres e-mail jest zaznaczony w sekcji „Możesz się skontaktować z iMessage pod”.
user125447,

Obie te rzeczy są już na miejscu. Dziwne prawda?
nowicjuszPrgrmr

Tak, bardzo. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą i dokumentami Apple, powinno działać. Ale zawsze istnieje teoria kontra rzeczywistość.
user125447,

Tak, mam tylko nadzieję, że po włożeniu karty SIM AT&T wiadomości zostaną dostarczone. Dzięki za pomoc!
nowicjuszPrgrmr

1

W moich testach wysłanie wiadomości iMessage na telefon bez karty SIM spowoduje wyświetlenie Not deliveredstatusu telefonu nadawcy , a kolejne wiadomości będą przesyłane SMS-em, jeśli telefon jest na to skonfigurowany.

niedostarczony na telefon bez karty SIM (iMessage włączony, podłączony do Wi-Fi)

Telefon odbierający był podłączony do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi.

Ponowne włożenie karty SIM nie rozwiąże tego problemu (prawdopodobnie dlatego, że jest to awaria telefonu nadawcy). Co ciekawe, SMS-y wysłane podczas testu nadeszły po włożeniu karty SIM.

Aby zamiast tego można było się skontaktować z powiązanym adresem e-mail, osoba, do której należy przesyłać wiadomości, musi bezpośrednio wybrać ten adres jako miejsce docelowe.

Tutaj możesz zobaczyć kontakt z dwoma numerami telefonów i dwoma adresami e-mail, ale tylko dwa z nich (jeden e-mail i jego numer telefonu komórkowego) to miejsca docelowe iMessage.

kontakt z telefonem i adresem e-mail jako miejscami docelowymi iMessage

Sprawia to, że wszystko jest bardziej mylące, ponieważ skończysz z dwoma (lub więcej) różnymi wątkami wiadomości dla tego samego kontaktu, bez łatwego sposobu ich uporządkowania

dwa wątki iMessage dla tego samego kontaktu

—Nie jest to niemożliwe, możesz wprowadzić każdy wątek i kliknąć Details, aby ustalić powiązany cel.


Po dalszych testach nie mogę potwierdzić pierwszej części mojej odpowiedzi: otrzymałem wiadomości podłączone do Wi-Fi bez włożonej karty SIM. Jedyną różnicą jest to, że osoba wysyłająca wiadomości miała Send as SMSwyłączoną opcję.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.