Czy powiększenie ekranu jest uszkodzone w programie Lion?


12

Przez lata powiększałem cały ekran Mac OS X za Control ⌃pomocą przewijania dwoma palcami na gładziku.

Było to bardzo przydatne podczas tworzenia pokazów i gdy chciałbyś powiększyć film na YouTube.

Odkąd zainstalowałem Lion, działało, potem przestało działać, a potem znowu działało, teraz nie działa.

Co robię źle, czy jest to po prostu zepsute?


1
Właśnie odkryłem, że to właśnie wtedy, gdy Mac budzi się ze snu, ta funkcja się psuje, podobnie jak wszystkie zachowania zoomu. Ponowne uruchomienie jest wymagane do naprawy.
Brett Ryan,

Stwierdzono, że resetowanie SMC pomógł support.apple.com/kb/ht3964 , również mogą być wymagane również zresetować NVRAM / PRAM: support.apple.com/kb/ht1379
Brett Ryan

Nawet po zresetowaniu SMC, to wciąż podnosi mi głowę, wydaje się, że to musi być błąd w Lionie, gdy dostaję go na kilku Macach. Podejrzewam, że może to być związane z kampingiem.
Brett Ryan,

Mam różne podobne problemy związane z pulpitem (brak możliwości zmiany pulpitu, niewidoczne podglądy w Mission Control) w Mac OSX Lion od czasu do czasu. Zabicie procesu „Dock” zwykle pomaga. Użyj Monitora działalności lub terminal: killall Dock.
Joel Purra,

Odpowiedzi:


3

Miałem ten problem z Leopardem i nadal występuje w Lionie. Jedynym rozwiązaniem, które działa dla mnie, jest ponowne uruchomienie. Zmiana ustawień w preferencjach systemowych nie działa na moim komputerze.


14

Teraz musisz go ręcznie włączyć.

  1. Idź do Universal AccesswSystem Preferences
  2. Włącz Zoom za pomocą przycisku opcji.
  3. Kliknij Optionsi zaznacz Use scroll wheel with modifier keys to zoom.

1
Po prostu do twojej wiadomości, musiałem zrestartować komputer, aby znów działał. Jestem całkiem pewien, że pękł w pewnym momencie w ciągu ostatnich kilku dni. Będę miał na to oko i zobaczę, czy znowu się „złamie”.
Robert Hume,

Mam ten zestaw, jednak za każdym razem, gdy włączam zoom „ON”, przechodzi on w stały obszar, który nie porusza się myszką, mam również włączoną tę opcję. Zaczynam myśleć, że funkcja powiększania jest nieco zepsuta w Lionie.
Brett Ryan,

Próbowałem uchwycić zachowanie zoomu za pomocą QuickTime, ale nie pokazuje powiększenia ekranu, ale mam odpowiednie ustawienia i wszystkie strefy są dla mnie trochę zepsute. youtube.com/…
Brett Ryan,

Ok, właśnie zalogowałem się na nowe konto na moim komputerze i stare zachowanie działa, ale wygląda na to, że zostało zepsute na moim głównym koncie. Do Twojej wiadomości, nie musisz iść do ułatwień dostępu, aby włączyć tę funkcję, możesz przejść do „Preferencji> Mysz” i zaznaczyć „Powiększ za pomocą przewijanej piłki, trzymając ...”, nie potrzebujesz włączonej funkcji powiększania dostępności dla to do pracy.
Brett Ryan,

Robert, zastosowałem twoją rekomendację ponownego uruchomienia i działa. FYI mam „Zoom” w dostępności wyłączony nadal i to działa dobrze teraz :)
Brett Ryan

3

Podobny problem wystąpił w Preview Developers of Lion. Ponowne uruchomienie zawsze naprawia to.

Nie miałem żadnych problemów, odkąd zainstalowałem publiczną wersję GM.

Jeśli masz takie problemy, sugeruję podzielenie się opinią i zgłoszenie błędu.

http://www.apple.com/feedback/ https://bugreport.apple.com/


Próbowałem się zalogować, otrzymałem następujący komunikat: „Wystąpił błąd. Zgłoś błąd do Apple Inc., wysyłając szczegółowe informacje o błędzie na adres devbugs@apple.com.”. Hmm ...
Aram Kocharyan,

nieważne, restart naprawił to.
Aram Kocharyan

3

Kilka odpowiedzi jest ze sobą sprzecznych, dlatego chciałem udzielić kolejnej odpowiedzi, aby zebrać niektóre pomysły, które wydają mi się (według mnie) podstawowym źródłem awarii zoomu:

  1. Funkcja powiększenia, której wielu używało niezawodnie w Snow Leopard, często psuje się w Lion. Ogólnie działa idealnie natychmiast po ponownym uruchomieniu. Szybki cykl snu / budzenia po ponownym uruchomieniu nie jest jedyną rzeczą potrzebną do przerwania tego, ale wydaje się, że kończy się niepowodzeniem po dłuższych okresach snu.

  2. Podczas migracji z systemu Snow Leopard do Lion - migracja psuje ustawienia dla osób, dla których włączono zoom. Przez „zerwanie” - panel pokazuje oddalenie (lub wyszarzenie), nawet jeśli wcześniej było włączone dla Snow Leopard. Co dziwne, system wykona zbliżenie, gdy panel pokaże oddalenie w tym przypadku migracji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy „zoom” zostanie „zepsuty”, ponowne uruchomienie sprawi, że będzie on ponownie działał tymczasowo - odzyskuje go po awarii, ale nie zapobiega ponownemu ponownemu uruchomieniu. Wydaje się, że nowa funkcja powiększania w oknie działa niezawodnie - powiększanie w oknie będzie działać, gdy normalne powiększanie zostanie zepsute - możesz je włączyć, aby przesuwać powiększanie bez ponownego uruchamiania.

Wszystkie powyższe są „faktami”, które widziałem i odtwarzałem na więcej niż jednym Macu, a także widziałem więcej niż jeden raz na każdym Macu, który miał problem.


Spekuluję, że nowe funkcje powiększania okna (które są zadziwiająco fajne ) powodują, że wypróbowana i prawdziwie starsza funkcja powiększania ma problemy z działaniem maszyny i awarią niektórych procesów lub uszkodzeniem pamięci. Przełączenie na okno Powiększ lub ponowne uruchomienie usuwa to uszkodzenie lub wznawia wszystko, czego potrzeba tymczasowo służy do powiększania.

Mój główny Mac wydaje się nie powiększać gdzieś pomiędzy 8 godzinami do rozruchu i prawie na pewno po dniu lub dwóch użytkowaniu. Nie testowałem jeszcze wylogowania / logowania, aby wyczyścić (jeszcze), ale jest prawie pewne, że wróci w ciągu 48 godzin, abym mógł się z nim pogapić i sprawdzić, czy mogę zobaczyć, co się dzieje. .

Może istnieć związek między używaniem domyślnego ^klawisza Control jako modyfikatora powiększenia - okienko preferencji dla wybierania tego modyfikatora wydaje mi się „paskudne”, ponieważ zastępuję wartości kontroli, kiedy idę do okna. Nie ustaliłem, czy mój plik preferencji jest uszkodzony, czy kod systemu po prostu źle się zachowuje, czy plik preferencji jest poprawny, czy nie.


2

Od support.apple.com :

Aktualizacja OS X Lion 10.7.2 zawiera […] poprawki, które: […]

  • Rozwiąż problem, który powoduje, że powiększanie ekranu przestaje działać.

Krótko mówiąc, odpowiedzią i rozwiązaniem jest: aktualizacja do 10.7.2 , jeśli to możliwe.


1

Dostosowałem rozmiar „powiększenia w oknie”, aby objąć cały ekran nieruchomości; działa jako odpowiedni zamiennik dużego niepowodzenia powiększenia ekranu.


0

Mój zoom z jakiegoś powodu przerywa się, gdy Lion idzie spać. Aby to naprawić, po prostu przejdź do uniwersalnego dostępu, wyłącz powiększenie, a następnie włącz ponownie. Gdy jest zepsute, radio jest włączone, ale elementy obok niego są wyszarzone.


0

W wersji 10.7.2 wciąż jest dla mnie zepsuty, działa bardzo nieregularnie…

Moim obejściem jest:

  • Użyj +lub -(zamiast lub ctrlprzewiń) (Naciśnij 8dwa razy, aby włączyć powiększenie, jeśli powyższy klawisz nie działa)
  • Kosz ~/Library/Preferences/com.apple.universalaccess, otwórz Universal Access i przełącz opcję powiększenia na „ON”. To wydaje się być najlepszym obejściem, które sprawi, że wszystko znów zacznie działać (w tym ctrlprzewijanie +).

0

Znalazłem rozwiązanie. W Universal Access> Seeing Tab - jak zwykle wybierz Zoom in window. Następnie wybierz Opcje> Użyj kółka przewijania z klawiszami modyfikującymi, aby powiększyć. Jeśli masz opcję Włącz tymczasowe powiększenie ... i wybrano opcje kółka przewijania ... jeśli „przewiniesz” myszką, okno powiększenia zniknie po całkowitym powiększeniu. Następnie, gdy będziesz go potrzebować, przytrzymaj polecenie i przewiń kółkiem.


-1

To rozwiązało problem w moim przypadku

Przejdź do Preferencji systemowych -> Oszczędzanie energii

i sprawdź

„Automatycznie zmniejszaj jasność, zanim wyświetlacz przejdzie w tryb uśpienia”

Jeśli to nie zadziała, to inne rozwiązanie tymczasowo rozwiązuje problem (więc nie musisz restartować):

Preferencje systemowe -> Uniwersalny dostęp i ponownie zaznacz „Powiększ okno”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.